انجمن های تخصصی برق و الکترونیک و رباتیک تکنو الکترو

نسخه‌ی کامل: چرخ دنده ربات
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام من تصمیم گرفتم یه روبات بسازم برای چرخ هاش رفتم موتور بگیرم . موتور dc داشت 2500 و موتور گربکس دار داشت 10,000 من موتور dc را گرفتم و به فروشنده گفتم چرخ دنده و یا پولی میخام که دور موتر را 10 برابر کمتر کنه طرف با بی حوصله گی و ناراحتی جواب داد من فقط موتور دارم وچرخ دنده و پولی هم نمی فروشم Sad
خلاصه من کل خیا بان طالقانی (مرکز قطعات الکترونیک تو اصفهان)را گشتم دو تا مغازه بیشتر نبود اونا هم گفتند چرخ دنده وپولی نداریم و باید حتما موتور گربکس دار بخری Angry
حالا سوال من اینه :
آقایونی که ربات می سازید شما همیشه برا ی چرخ ها از موتور گریبکس دار استفاده میکنید یعنی هیچ کس برای کاهش قیمت از پولی یا چرخ دنده استفاده نمیکنه ؟
کلا من اگه برای هرجایی از رباتم چرخدنده یا پولی و تسمه خاستم خوب چه خاکی تو سرم بریزم ؟
راستی من مطالب در مورد روبات زیاد خوندم و خیلی علاقمند به روباتم ولی عملی تا حالا هیچی نساختم این اولین بارم بود که فرو شندگان محترم اصفهان حسابی زدند تو برجکم
نمیدونم شایدم کلا فکر من اشتباهه در این صورت باز هم بهم بگید لطفا
قابل توجه بر و بچ اصفهان :
آفایون روبات ساز :اگه کسی مغازه ای را سراغ داره که من بتونم ازش چرخ دنده و پولی بگیرم یا جایی را سراغ دارید که جنساش ارزونتره لطف کنید و این بنده حقیر را راهنمایی کنید(آدرسش را بزارید)
سلام
براي من هم اين مشكل پيش اومده 6 ماه پيش هر جايي كه به ذهنم مي رسد گشتم نبود، نگرد نيست ،فقط اگه زياد از اين چرخ دنده ها بخواي يا بايد از چين وارد كني با قيمت خوب يا بايد توليدي راه بيندازي البته مشكل فقط چرخ دنده نيست شفافت ها و جعبه هاي گيربكس هم لازمه
سلام
میشه بدونم روباتتون چیه؟
چرا گیربکس نمیزاری؟؟
نقل قول: - خوب آخه گریبکس خیلی گرونه دیشب که می خاست موتور بخرم از قیمت ها مخم سوت کشید
خوب واسه یه روبات مسیریاب کوچک, موتور با گیربکسشو اماده بخری فک نکم گران تر از 9 هزارتومن در میاد.
(۱۶-۱۱-۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ عصر)akbar8 نوشته شده توسط: [ -> ]
نقل قول: - خوب آخه گریبکس خیلی گرونه دیشب که می خاست موتور بخرم از قیمت ها مخم سوت کشید
خوب واسه یه روبات مسیریاب کوچک, موتور با گیربکسشو اماده بخری فک نکم گران تر از 9 هزارتومن در میاد.

ببخشید اگه زیاد سوال میکنم ولی پس این رو بات ها که می سازند و توش پر چرخ دنده تسمه پولی و... است را کیا می سازند از کجا قطعاتش را میارن؟
تهران ,پاساژ امجد ,طبقه پایین موتور فروشی . هرچه چرخ دنده میخوای بخر. اصفهانم همه کشور ندونBig Grin
کنار امجد,تویه پاساژ عباسیانم, طبقه پایین یک مغازه تویه کار روبات . اونم داره
سایت روبکیو هم می فروشه
(۱۶-۱۱-۱۳۹۰ ۰۱:۵۸ عصر)akbar8 نوشته شده توسط: [ -> ]تهران ,پاساژ امجد ,طبقه پایین موتور فروشی . هرچه چرخ دنده میخوای بخر. Big Grin
کنار امجد,تویه پاساژ عباسیانم, طبقه پایین یک مغازه تویه کار روبات . اونم داره

برای یه چرخ دنده باید بیام تا تهران ؟؟؟SadSad
به هر حال ممنونم
شما چرا یه سری به تراشکاری نمی زنی؟
خود من پارسال یه سایز خاصی چرخدنده می خواستم گیرم نیامد.
رفتم به تراشکاری سفارش دادم یه چرخدنده خورشیدی واسم ساخت.
اولا من به دوست خوب اصفهانی خودم بگم که هیچ کاری بدون زحمت نیست من خودم وقتی می خواهم یه رباط جدید بسازم هزار تا اما واگر میاد جلوم .
اگر می خوای از چرخ دنده استفاده بکنی باید جای مناسبی برای آنها انتخاب کنی و آنها را طوری سر هم کنی که مانع حرکت رباط نشن .
ربای نتیجه بهتر اگر می خواهی قدرت رباط زیاد باشه باید دنده اول آنرا کوچک و دنده دوم آن را بزرگ کنی و آگرهم نتیجه معکوس می خواهی برعکس.

اولا من به دوست خوب اصفهانی خودم بگم که هیچ کاری بدون زحمت نیست من خودم وقتی می خواهم یه رباط جدید بسازم هزار تا اما واگر میاد جلوم .
اگر می خوای از چرخ دنده استفاده بکنی باید جای مناسبی برای آنها انتخاب کنی و آنها را طوری سر هم کنی که مانع حرکت رباط نشن .
ربای نتیجه بهتر اگر می خواهی قدرت رباط زیاد باشه باید دنده اول آنرا کوچک و دنده دوم آن را بزرگ کنی و آگرهم نتیجه معکوس می خواهی برعکس.
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع