انجمن های تخصصی الکترونیک و رباتیک تکنوالکترو

نسخه‌ی کامل: کار با ماژول های HMTR
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5
دوستان عزیز اگر موضوع تکراریه معذرت
کسی در مورد نحوه استفاده از این ماژول ها چیزی میدونه؟آیا دو میکرو (یکی برای فرستنده و یکی برای گیرنده) برای استفاده لازمه؟
TX گیرنده به RX میکرو RX آن به TX میکرو متصل میشه یا خیر؟
دو میکرو برای این کار لازم هست
اگه هم میخوای دو طرفه باشه باید دوتا hm-tr گیرنده - فرستنده داشته باشی

بله با ارتباط سریال usart می توانید به همان روشی که گفتید کار کنید
معمولا در کدویژن با getchar , putchar داده ها را ارسال و دریافت می کنند
سلام
منون
من آموزش می خوام از PDF ها چیزی دفهمیدم
با سلام خدمت همه دوستان
من یه برنامه نوشتم که یه سری اعداد رو از یه میکرو به یه میکرو دیگه با استفاده از usrt ارسال میکنه البته با سیم.
حالا میخواستم با استفاده از یه ماژول فرستنده-گیرنده این کار رو انجام بدم.ممنون میشم دوستان کمکم کنن.
lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟
(4-1-1391، 11:50 عصر)behroz2010 نوشته است: [ -> ]lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟

فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.
(5-1-1391، 12:05 صبح)d2006h نوشته است: [ -> ]
(4-1-1391، 11:50 عصر)behroz2010 نوشته است: [ -> ]lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟

فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.

پس با چه ماژولی میشه فرستاد؟؟
سلام بر دوستان
من در حال حاضر با این ماژول کار می کنم. میشه گفت که افتضاحه!!Angryبه دلایل زیر::»
اولا که این فرکانسی که من گرفتم دائما در حال نویز گرفتنه مگر این که خلافش ثابت بشهHuh . یعنی به صورت عادی اطلاعات چرند میگیره مگر این که اطلاعات واقعی رویه این فرکانس موجود باشه . به همین خاطر مجبور شدم برای ارسال اطلاعات و شناسایی اطلاعات واقعی از یک الگوریتم ساده استفاده کنم. (مثلا هر وقت ابتدای اطلاعات سه تا یک بود بعد از اون دیتای واقعی است تا برسد به یک علامت خاص)
دومین مشکلش هم اینه که سرعت انتقال اطلاعات پایینه ، و باید اطلاعات با فاصله زمانی سه چهار میلی ثانیه ارسال شود.
(البته من از ماژول جدا گانه ی HMT و HMR استفاده می کنم ، در مورد HMTR اطلاعی ندارم که همین مشکل رو داره یا نه)
اطلاعاتش رو هم انشاالله وقت کنم براتون قرار می دم .
من هم با frhmhd موافقم .... نویز پذیریش افتضاح .... سرعت پایین و .... dont

برای پروژه های معمولی که به سرعت احتیاج نباشه مناسبه...Sad
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5