انجمن های تخصصی الکترونیک و رباتیک تکنوالکترو

نسخه‌ی کامل: کاهش ولتاژ باتری روبات
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان گل.

یه سوال فوری داشتم.

من روباتم من دوتا باتری 6 ولت 12 امپر داخل روبات دارم موتور ها داخل روبات 12 ولت هستن اما  چون سرعت روباتم یه خورده زیاد میشد من امدم دوتا باتری رو باهم موازی و داخل روبات گزاشتم اما حالا میخام یه خورده سرعت روبات زیاد کنم  تصمیم گرفتم باتری ها رو سری کنم که میشن 12 ولت بعد بیام با چند تا دیود ولتاژ بیارم حدود 8.5 الی 9 ولت.

دیودی که موجود دارم fep30gp .
منتها داخل این قطعه دوتا دیود که کاتداشووون بهم متصل شده.
سوال اولم اینه ایا موازی کردن دوتا دیود داخل قطعه تاثیری تویه افزایش تحمل جریان دیود داره؟؟
به نظر خودم نداره به خاطر ضریب حرارتی و... .
حالا شنیدم میشه یه مقاومت وات بالا اجری مثلا 0.1 اهم با دیود ها سری کرد بعد موازیشووون کرد اینجوری تحمل جریانشوون بیشتر میشه آیا درسه؟؟

راسی اینم بگم موتورام تویه قفل جریانی حدود 30 امپر وشایدم بیشتر میکشن.
میدونم کارم اشتباه که دارم با دیود برق میارم پایین اما فقط جند روز وق دارم.
راه حل دیگه ای ندارین؟؟

ممنون.

اكبرجان اگر ولتاژو كم كني قدرت موتور كم ميشه . بنظرم براي اينكه قدرت رو از دست ندي بهتره
از مدارات pwm استفاده كني . كار زياد سختي نيست . شبيه مدار ضميمه شده :

[attachment=1842]
(26-11-1392، 03:58 عصر)'akbar8' نوشته است: [ -> ]سلام دوستان گل.

یه سوال فوری داشتم.

من روباتم من دوتا باتری 6 ولت 12 امپر داخل روبات دارم موتور ها داخل روبات 12 ولت هستن اما  چون سرعت روباتم یه خورده زیاد میشد من امدم دوتا باتری رو باهم موازی و داخل روبات گزاشتم اما حالا میخام یه خورده سرعت روبات زیاد کنم  تصمیم گرفتم باتری ها رو سری کنم که میشن 12 ولت بعد بیام با چند تا دیود ولتاژ بیارم حدود 8.5 الی 9 ولت.

دیودی که موجود دارم fep30gp .
منتها داخل این قطعه دوتا دیود که کاتداشووون بهم متصل شده.
سوال اولم اینه ایا موازی کردن دوتا دیود داخل قطعه تاثیری تویه افزایش تحمل جریان دیود داره؟؟
به نظر خودم نداره به خاطر ضریب حرارتی و... .
حالا شنیدم میشه یه مقاومت وات بالا اجری مثلا 0.1 اهم با دیود ها سری کرد بعد موازیشووون کرد اینجوری تحمل جریانشوون بیشتر میشه آیا درسه؟؟

راسی اینم بگم موتورام تویه قفل جریانی حدود 30 امپر وشایدم بیشتر میکشن.
میدونم کارم اشتباه که دارم با دیود برق میارم پایین اما فقط جند روز وق دارم.
راه حل دیگه ای ندارین؟؟

ممنون.

شما روباتی؟