انجمن های تخصصی الکترونیک و رباتیک تکنوالکترو

نسخه‌ی کامل: کنترل ربات جنگجو
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام خسته نباشید
بیایین در رابطه با کنترل ربات های جنگجو صحبت کنیم
هدف استفاده از ماژول های فرستنده گیرنده
برنامه نویسی با بسکام
و استفاده از آی سی avr

ماژول فرستنده گیرنده چی باشه بهتره ؟
hmtr[align=center]

hmr

یا ماژول پیشنهادی شما .
خدا وکیلی این hm-t ,hm-r های با وجود این که راه اندازی ساده ای دارند
ولی اصلا ماژول های جالبی نیستند....
راستی تو مسابقات ملی مهارت یه چند تا تیم با دسته XBOX بازو رباتشون رو کنترل میکردن...!چه طور میشه همچین چیزِی!!
کسی دیگه ای نظر خاصی نداره

چه ماژولی برای یک ربات بهتره ؟
دوست عزیز برای کنترول روباط از نظر رادیوی چند نقطه رو باید در نظر داسته باشی
1 برد ماژول
2 فرکانس

چرزا hmtr ماژول مناسبی نیست ؟ چون 80% شرکت کننده گان به خاطر سادگی از این ماژول استفاده می کنند و علت عملکرد بعد در طی مسابقه تداخل فرکانسی است

هر چند شما میتونید با راهنمای دیتاشیت این ماژول فرکانسشو عوض کرده و بهترین جواب بگیرن !

ولی بهترین ماژول برای کنترول این روباتها ماژولی است که 1برد نسبتن بالا (چون اکثرن بدنه روبات تمام فلزی است و در صورت اینکه آنتن ماژول توی روبات باشه به شدت تعذیف میشه 2 فرکانس قابل چنچ یعنی هر لحظه خاستین بتونین فرکانس تغیر بدین
برای این کار من rfm12bp پیشنهاد میکنم که هر چند توان مصرفی بالای دارد ولی برد و قابلیت چنج فرکانس با خود میکرو رو دارد یعنی اگه یکم برنامه نویسی بیشتری براش کنید میتونین در صورت بروض مشکل فورن فرکانس عوض کنید
تو کدوم مسابقه شرکت کردین ؟
موفق باشید

راستی در باره کنترول با دسته بازی که نوشتین
ما قبلا تو سال 88 این کارو انجام دادیم با میکر pic عکسشو براتون میزارم
این نو دسته بازی ها اکثر یه پروتکال spi دارن که میتونین با سرچ تو اینترنت و پیدا کردن نقشه سوکت یا دیتاشیت دستگاه اونو به راحتی به میکرو متصل کنید بعد با تست خطا مقادیر دکمهارو به دست بیارین - بهترین راه اینکه مثل ما مقدار دریافتیو بریزن رو lcd بعد ازش استفاده کنید ..
من تو مسابقه از ماژول hmtr استفاده کردم
باید بگم خیلی آشغالن
برد مدار خارج از زمین به 30 متر می رسید ولی داخل زمین 5 متر رو هم نمیتونست جواب بده
متاسفانه به خاطر همین ماژول ها بازی رو باختم

دوستان ماژول مناسب برای مسابقات جنگجو پیشنهاد بدین
دوستان عزیز همکاری کنید
آیا ماژول rfm12bp مناسبه برای مسابقات رباتیک لیگ جنگجو
سلام

اصلا به هیچ عنوان وقتتون رو صرفش نکنید.
چون ما دوتاشو ساختم که تستش کنیم واسه مسابقات ملی مهارت .روی هم خیلی نویز میندازن .

بهترین کار استفاده از رادیو کنترل هست که قیمت های نسبتا گرونی دارند ولی ارزش داره
(http://www.hobbymax.ir/shop/index.php?cPath=7)به این یه سر بزن تا قیمت بیاد دستتت.

غصه خروجیش هم نخور با این که خروجی گیرندش سروو هست میشه با یه مدار میکروکنترلری موتور dcرو کنترل کرد.

استفاده از این روش یعنی رادیو کنترل خیلی به صرفه هست.
چون الان اگه بخوای با hmtr بسازیش خیلی خیلی که کم بشه حدود120 تومن در میاد.
ولی به خرید یکی ازاین رادیو کنترل ها هیشه میتونی ازش استفاده کنی.
ممنون دوستان

اگر بخوایم از رادیو استفاده کنیم کسی میدونه چطور میشه رسیور رادیو رو به میکرو داد
سلام خدمت همه علاقه مندان به علم رباتبک مخصوصا از نوع جنگجو ........Heart
عرض کنم خدمتتون که بهترین کار استفاده از از رادیو کنترل های خوبه که چند کانال دارن و تمام اپشن های ربات رو به خوبی و سادگی کنترل میکنند دیگه نگرانی هم ندارید که ماژول ضعیفه یا قوی در ضمن برای همیشه میشه ازشون استفاده کرد و تازه درگیر تداخل فرکانس هم نیستید چون کریستال های مختلفی دارند .............
(11-2-1392، 03:30 عصر)robat نوشته است: [ -> ]سلام خدمت همه علاقه مندان به علم رباتبک مخصوصا از نوع جنگجو ........Heart
عرض کنم خدمتتون که بهترین کار استفاده از از رادیو کنترل های خوبه که چند کانال دارن و تمام اپشن های ربات رو به خوبی و سادگی کنترل میکنند دیگه نگرانی هم ندارید که ماژول ضعیفه یا قوی در ضمن برای همیشه میشه ازشون استفاده کرد و تازه درگیر تداخل فرکانس هم نیستید چون کریستال های مختلفی دارند .............

اگر دوست من اطلاعاتی در این رابطه داری کمک کن
اتصال رسیور به میکرو چطور انجام میگیرد
و چطور میشه دستورهای رسیور رو دکود کرد
صفحه‌ها: 1 2