امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCB ربات مسیر یاب

این عکس دیتاشیت cny70 هست
http://www.4shared.com/photo/G6vZlTCi/CNY70.html
کار نشد نداره
اون ماشین ها دو چرخ جلوشون برای چرخش به سمت چپ و راست هست
یه مدل چرخش ماشین با استفاده از چرخهای سمت راست و چرخهای سمت چپ هست
یعنی مثلا طرف چپ اگه ایست کامل باشه با چرخش چرخهای سمت راست به جلو ماشین به سمت چپ میگرده
آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط Arash90 ، SAJAD-G
برد سنسور cny70 حداکثر چقدره؟ آخه اون ماشینی که میخوام تبدیل به مسیریابش بکنم یه ذره ارتفاعش از سطح زمین زیاده.
پاسخ
نهایتش 1.5cm
فقط سنسورت زمین نخوره
آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
من نقشه مدار رو تا اینجا با پروتئوس کشیدم!برای دوستان میزارم اگر مشکلی نداره بریم برای نقشه سنسور!
لینک دانلود
پاسخ
 سپاس شده توسط artd179
پست های اضافی تا اینجا حذف گردید ...
نقل قول: یه سوال: مگه اون سنسور سفید رنگ cny70 فرستنده نیست و اون آبیه گیرنده؟طبق شماتیک سنسور اگه سنسور رو طوری جلوت بگیری که قسمت نوشته ی کنار سنسور سمت راست باشه، اونوقت سنسور سمت راستی میشه فرستنده.در صورتی که وقتی من اینطوری سنسور رو میگیرم،فرستنده که سفید باشه میافته سمت راست!اشکال چیه؟
اون سنسوری که فرستنده است رنگ روشن دارد و گیرنده رنگ تیره . در واقع وقتی جلوی خودتون بگیرید فرستنده سمت چپ است .
در تصویر زیر کاملا مشخصه که فرستنده کدوم سمته :

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
امیر حسین جان میشه در مورد خازن هایی که روی مدارت استفاده کردی توضیح بدی؟منظروم اون خازن های بزرگ هستش!
پاسخ
خازن های نویز گیر منظورتونه ! این خازن ها رو دو طرف رگولاتور می گذارند تا نویزهای ورودی رو حذف کنه . من خیلی وسواس به خرج دادم تو این بخش چون برای اوایل کار از آداپتور استفاده می کردم . ولی باتری نیازی به خازن با این ظرفیت نداره .
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط artd179
حتما لازم هستش که انقدر ظرفیتشون بالا باشه؟
من از 3تا خازن 10نانو استفاده کردم،کفایت میکنه؟
سنسور هامو هم با چینش زیر به آپ امپ وصل کردم:

این چینش مشکلی نداره؟؟
البته من سنسور مادون قرمز معمولی 3mm استفاده میکنم!
پاسخ
یکم جلو رفتید ها . قرار شد پله پله بریم جلو .
خوب در این بخش منبع تغذیه ربات رو بررسی می کنیم :
همان طور که می دانید برای تولید ولتاژ میکرو نیاز به ولتاژ 5 ولت داریم . از طرفی موتور هم نیاز به ولتاژ 12 ولت داره . پس یک باتری 12 ولت بر روی ربات نصب می کنیم . و توسط رگولاتور ولتاژ مورد نیاز میکرو را تامین می کنیم .
نکته : همانطور که در پست های قبلی هم گفتم بهتر است برای اپ امپ lm324 ولتاژ تغذیه 6 ولت قرار دهید . تا خروجی 5 ولت بدهد .
رگولاتور هایی که استفاده می کنیم 7805 و 7806 می باشند

توجه داشته باشید مصرف سنسور های فرستنده بالاست ، اگر بخواهید بیشتر از 8 تا استفاده کنید فشار زیادی به رگولاتور 7805 می آید .
توجه داشته باشید که برای افزایش جریان نمی توانید دوتا 7805 را با هم موازی کنید ، زیرا مقاومت داخلی آنها کاملا یکسان نیست و جریان از یکی بیشتر می رود و باعث می شود در یکی اصلا جریان نگذرد . ولی می توان خروجی های آنها را جداگانه دریافت کرد . برای مثال یک 7805 برای 8 سنسور و یک 7805 دیگر برای 8 سنسور دیگر . هیت سینگ هم فراموش نکنید (در هنگام پی سی بی زدن فضای خالی برای هیت سینگ در نظر بگیرید )
اگر 7805 را روبروی خود بگیرید پایه سمت چپی ورودی ولتاژ (12ولت) . پایه وسط به زمین . پایه سمت راست خروجی 5 ولت است .
برای حذف نویز ها و جهش های ولتاژ دو خازن در ورودی و خروجی رگولاتور نصب می کنند .
این کامل ترین نوع مدار 7805 است . ولی چون ولتاژ باتری خیلی تغییرات ندارد می توانید فقط دو خازن 100 میکرو فاراد را قرار دهید . ولی چون هزینه خیلی زیادی ندارد توصیه می کنم باشند بهتر است . تا هیچ نویزی وارد سیستم نشود . دیود هم برای جلوگیری از اشتباه وصل کردن پلاریته های باتری است .

رگولاتور 7806 هم دقیقا به همین شکل است فقط ولتاژ خروجی اش 6 ولت است .
پایان بخش منبع تغذیه .
هر گونه سوالی دارید بفرمایید .
پاسخ
با سلام

دوست عزیز این دو دیود کاملا مشابه یکدیگر هستند.

میتونی دیتا شیت این دو دیود را از اینجا مشاهده کنی.

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-p...N4001.html
خدا کنه آدم عاشق نشه !!

Heart
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کمک برای ساخت ربات مسیریاب با قابلیت تشخیص فلز ehsan922 0 341 22-9-1394، 12:52 صبح
آخرین ارسال: ehsan922
  كمك در مورد ساخت يك ربات مسير ياب soheyl111 16 3,824 4-4-1392، 06:56 عصر
آخرین ارسال: morteza90
  ساده ترین ربات نوریاب ali zade 4 1,759 21-1-1392، 07:33 عصر
آخرین ارسال: ali zade
Smile ربات مسیر یاب se2010 22 8,689 20-12-1391، 04:12 صبح
آخرین ارسال: گلینی
  کمک در برنامه نویسی مسیر یاب maykel 0 942 8-11-1391، 02:58 صبح
آخرین ارسال: maykel
  دزخواست کمک در مورد ربات مسیر یاب amateur92 14 4,491 8-9-1391، 02:00 عصر
آخرین ارسال: karaneha
  نیاز فوری به شماتیک یک رباط مسیر یاب maykel 6 2,126 8-8-1391، 07:47 عصر
  عکس از ربات مسیریاب fanta 2 1,845 30-7-1391، 12:39 صبح
آخرین ارسال: fanta
  احتیاج به یک ربات مسیر یاب با مشخصات زیر maykel 2 1,105 28-7-1391، 11:21 عصر
  سوال : اضافه کردن سنسور به ربات مسیریاب AzhidahakA 23 7,495 13-7-1391، 02:40 عصر
آخرین ارسال: navidtion

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان