امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LED CUBE
سلام
کسی تو ساخت LED CUBE تجربه داره؟ من که تو هیچ فرومی نتونستم هیچ اطلاعات ازش بدست بیارم ولی تصمیم دارم یکی بسازم البته بزرگ نه اول می خوام یه 3*3*3 بسازم تا بعد اگه شد 8*8*8 .
هرکی اگه تجربه ای داره در اختیارم قرار بده ممنون میشم.
;()((void (*)(void))0x0000)
پاسخ
من یه جستجو تو اینترنت کردم و یکسری تصاویر ازش دیدم ولی دقیقا متوجه نشدم که باهاش چه کارایی میشه کرد Confused !!!
ولی باید چیز جالبی باشه . اگر پایه باشید یکیشو از ابتدا خودمون طراحی می کنیم .
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط AIANDEH
اتفاقا می خواستم همینو بشنوم(البته بخونم) من یک هفته پیش اولین فیلماشو تو یوتوب دیدم، واقعا حال کردم، بعد شروع کردم به جمع آوری مطالب ولی هیچ منبع فارسی گیر نیاوردم(حتی 1دونه) حدس زدم که تاحالا کسی تو ایران شاید به فکرش نیفتاده باشه.
تا حالا اطلاعاتی که ازش بدست آوردم اینه که چند تا صفحه ماتریس رو روی هم با فاصله معیین قرار میدن بعد با میکرو ماتریسارو کنترل میکنند(دیتاهای میکرو صفحه به صفحه روی ماتریس ها با آیسی لچ، فرستاده میشه)، فیلم های خیلی زیادی ازش هست که میشه کامل سه بعدی بودن تصویر رو توش حس کرد.
تو اینا میشه تصاویر سه بعدی تولید کرد با LED.
پاسخ
جالبه
این سایتی هم که دادی مشکل داره
من کلا کار با ال ای دی رو دوست دارم
خودم یه مدت پیش تو خط ساعت های

propeller Clock بودم کارهای جالب میشه باهاش انجام داد .
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
اینم چند تا فیلم ازش:

1

2
پاسخ
 سپاس شده توسط AIANDEH ، امیر حسینی
(16-1-1390، 02:38 عصر)SAJAD-G نوشته است: اینم چند تا فیلم ازش:

1

2
آقا سجاد اینا که فیلم نبود دانلودشون کردم 2تا عکس بود Huh اگه خوده فیلمها رو بزار تا من وباقی دوستان ببینمشونSmile
پاسخ
روی اون عدد ها کلیک کن Wink
پاسخ
سلام
خوب چه خاصیتی داره؟ منظورم اینه که با استفاده از این همه led ایا باز هم به نظرتون کارایی داره؟Sleepy
یه راه بهتری هم هست ریفرش فضا!Idea
تو یوتیوب یه فیلم دیدم ک یک lcd که از جنس oled بود رو با یه موتور چرخوده بو د و در هر لحظه از زمان در یک موقعیت در فضا قرار داره و یه عکس رو نشان میده
با این ایده یه تصویر واقعا سه بعدی رو میشه در فضا ساخت
با همین ایده یه ایرانی چند سال پیش همچین چیزی رو بصورت اختراع به ثبت رسونده بود.dont
پاسخ
سلام
تعداد LED تو این روش واقعا زیاده ولی یه چند تا فیلم ازش دارم، از اینجا گرفتم http://www.seekway.com.cn/e/index.htm ببین، بعد بگو ارزش ساخت داره؟ به درد می خوره؟
پاسخ
با عرض سلام خدمت دوستان

در مورد LED CUBE می توانم اینگونه عنوان کنم که من تقریبا یک سال و نیم پیش در مجله الکترو با این پروژه آشنا شدم. امروز توی اینترنت روی این موضوع کار می کردم. مطلب فارسی نیست ولی من آنچه می خواستم یافتم. چون رشته کاری ام نورپردازی است و اکنون تابلوهای پیام رسان توی بورس است و ما خود نیز دستی در این کار داریم، لذا با نکاتی که در ذهن داشتم جستجو را آغاز کردم.

یک مدار یافتم که نشان داده که چطور کنترل LED ها را دست بگیریم. حتی سورس (source) به زبان c آن را نیز پیدا کرده ام. قاعدتا به علت حجم بالای برنامه سری AVR و PIC بیشتر مورد استفاده است. البته با MCS-51 هم می شود نمی شود گفت نمی شود. در ضمن یک نقشه مدار هم یافتم که با 555 و یک آی سی CMOS یک سری افکت ثابت را اجرا می کرد.
در مورد روند پروژه ساخت یک LED CUBE می توان اینگونه برنامه ریزی کرد که ابتدا سخت افزار را پیاده سازی کنیم (البته ابتدا به چیدمان اصلی پی ببریم) بعد روند برنامه نویسی را پیش بگیریم و توسط برنامه حالت LED ها را تعیین کنیم. این عملیات را اجرایی کنیم و به اصل کار برسیم. این اشتباه است که فکر کنید تمامی حالت اجرایی LED CUBE را برنامه نویس می نویسد. برنامه نویس بعد از تست اولیه و مسلط شدن به پروژه سریعا رو به یک واسط نرم افزاریی می آورد که درون کامپیوتر اجرا می شود. حالت های دلخواه را در آن تعیین می کند و برنامه کدهای مربوطه را به شکل قابل فهم میکروکنترلر در می آورد. با ارسال به طریق سریال ان را به میکرو تحویل می دهد.
درحالات پیشرفته که شما خیلی منتظر آن هستید برنامه واسط به این قابلیت می رسد که فایل های Gif، SWF و BitMAP را به کد تبدیل می کند و اینجاست که غوغایی برپا می شود و شما شاهد آن هستید که ماهی در تنگ آب شناور می شود و شگفتی در چشم شما پدید می آید. یک فایل 12MB هم دارم که اندازه نصف اتاق این پروژه بصورت RGB به اجرا درآمده است که سایز کار 32x32x32 می باشد.
دو نرم افزار برای این کار دانلود کردم که قادر به دریافت سلیقه شما برای انتقال به میکرو است. خب این مقدمه برای اولین حضور خوب بود یا نه؟

سعی می کنم مطالب را دسته بندی کنم و بصورت گروهی روی این موضوع کار کنیم
خدایا از علم خودت در من جاری کن. در دوست داشتنت پایدارم خدای محبوبم . . .
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، mozhdeh ، frhmhd ، soleares ، atmelboy ، farid499 ، sarab10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان