امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیرنده فرستنده fm
سلام من یه پروژه دارم که باید از طریق یک میکروفن و 4 کلید صدا رو حداقل 10 متر بفرستم برای گیرنده.طرف گیرنده 4 تا بلندگو و 4 تا ال ای دی باید داشته باشم که با زدن هر کلید سمت فرستنده یکی از ال ای دی ها و یکی از بلندگو ها روشن بشه وصدا شنیده بشه. میخواستم این کارو با یک فرستنده و یک گیرنده انجام بدم.یعنی با ماژول های hmt وhmr با زدن هرکلید یکی از ال ای دی هام روشن شه .مثلا وقتی کلید اول رو میزنم ال ای دی اولم روشن شه اینطوری متوجه میشم که باید بلندگوی اولم کار کنه بعدش کلیدی که با بلندگوی اولم سری کردم رو میزنم تا صدا از طریق گیرنده fmدریافت بشه .سوالی که دارم اینه: میخواستم تو گیرنده از ای سی TDA7021 استفاده کنم میتونم بعد از ای سی تقویت کننده صوت از 4 تا بلندگو استفاده کنم؟یعنی 4 تا بلندگو به موازات هم بزارم و با هر بلندگو یک کلید سری کنم؟ واینکه واسه فرستنده و گیرنده fm با تقویت کننده صوتیش یه مدار مطمئن میخواستم واسم لینکشو بذارین.مداری که عملا جواب بده. واسه ای سی فرستنده BA1404 FM دیتاشیتش رو داونلود کردم پایه های 1 و 18 اش رو AUDIO INPUTزده که من متوجه نمیشدم؟یعنی 2 تا پایه ورودی صدا داره ؟
ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
بهتر بود سوالات رو دونه دونه ميپرسيدي Smile اول اينكه BA1404 يك فرستنده FM استريو هستش . پس
بايد دوتا ورودي چپ و راست بهش وصل كني . ولي اگه سيگنالت مونو هستش ميتوني دوتا ورودي رو
به يك منبع صوتي وصل كني . اتفاق خاصي نمي افته .
-
براي گيرنده هم ميتوني از TDA7021 استفاده كني كه آي سي حساس و خوبيه . در خروجيش هم
بسته به نوع آمپلي فاير مورد استفاده ميتوني بلندگو متصل كني . اگه آمپلي شما بارهاي 16 اهمي رو
ساپورت كنه ميتوني 4 تا بلندگوي 4 اهمي بزاري .
-
براي كليد ها و اتصال بلندگو ها من پيشنهاد ميكنيم از آي سي هاي انكودر - ديكودر بشماره هاي
PT2262 - PT2272 استفاده كني . نوع M4 اين آي سي ميتونه 4 وسيله رو كنترل كنه .
پاسخ
 سپاس شده توسط firan ، masoud_m_bf
(8-4-1391، 10:41 عصر)Original نوشته است: بهتر بود سوالات رو دونه دونه ميپرسيدي Smile اول اينكه BA1404 يك فرستنده FM استريو هستش . پس
بايد دوتا ورودي چپ و راست بهش وصل كني . ولي اگه سيگنالت مونو هستش ميتوني دوتا ورودي رو
به يك منبع صوتي وصل كني . اتفاق خاصي نمي افته .
-
براي گيرنده هم ميتوني از TDA7021 استفاده كني كه آي سي حساس و خوبيه . در خروجيش هم
بسته به نوع آمپلي فاير مورد استفاده ميتوني بلندگو متصل كني . اگه آمپلي شما بارهاي 16 اهمي رو
ساپورت كنه ميتوني 4 تا بلندگوي 4 اهمي بزاري .
-
براي كليد ها و اتصال بلندگو ها من پيشنهاد ميكنيم از آي سي هاي انكودر - ديكودر بشماره هاي
PT2262 - PT2272 استفاده كني . نوع M4 اين آي سي ميتونه 4 وسيله رو كنترل كنه .

شما با ماژول های hmt hmr کار کردین؟ من توی نت جاهای مختلف خوندم که خیلی ها با این ای سی هایی pt وماژولش مشکل دارن.واقعا نمیدونم ازشون استفاده کنم اذیتم میکنن یا نه
پاسخ
من تا حالا ماژول آماده نخريدم . اكثر اين ماژول ها معيوب هستند . شما بايد 5 تا بخري تا يدونش درست دربياد .
من هميشه خودم درست ميكنم . اينكار شما چيز خاصي نيست كه بخواهي كلي هزينه كني . با همين قطعات
كه اسم بردي هم جواب ميده . نمونه هاش تو اينترنت هست . سرچ كني شماتيك هاي زيادي پيدا ميكني .

قطعات PT هم معمولا با هر مداري سازگار هستند . من تا حالا مشكلي نداشتم .
پاسخ
 سپاس شده توسط masoud_m_bf
منم که خب تابلوإ
میگم PT بذار
خروجی آمپ رو هم با همون کنترل کن و به هر کدوم از بلندگوها که خواستی بده

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان