امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در خصوص ریموت کنترل برق ( لوستر)
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان 
من یه مشکلی برام پیش اومده، خواهش میکنم کمک کنید .
ما چند وقتی هست که از این ریموت کنترل های برق برای روشنایی خونمون استفاده میکنم

برندش واسه چینه ، و واسه من 4 کانال هست که من برای لوستر ها و چراغ اتاق خواب ازش استفاده کردم.
مشکل جالب من اینکه ریموت این تا یه ضربه بهش بخوره مثلا از دستت بیافته زمین دیگه کار نمیکنه ،
هیچ رقمه کار نمیکنه ، تنها راهش اینکه برق اصلی گیرنده ها که همون روشنایی و لوستر باشه رو چند ساعت قطع کنی باتری ریموت رو در بیاری حال بده بهت درست بشه ، تا الان خیلی مواظب بودیم نیافته ولی چند بار اینجور شده تا آخرین بار که دیگه هیچ رقم کار نمیکنه 
میخوام بدونم میشه مثل این ریموت رو درست کنم یا میشه مثلا اگه دوباره درست شد ازش کپی بگیرم همون کپی ریموت ؟؟
میدونم ریموتش رادیویی یعنی از فاصله زیاد تا 10 یا 20 متر میگیره .
دلم نمیاد برم یکی دیگه بخرم چون 130 پول دادم از همه بدتر تعویض گیرنده هاش عذابه چون توی سقف کاذب به زور جا کردم و سیم کشی خفن کردم.
بعدش هم از کجا معلوم اون هم مثل این قبلی نشه .
ممنون میشم کمک کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
سلام
در مرحله اول باید متوجه بشید دلیل این قطعی چی هستش. چون خیلی غیر طبیعی عمل میکنه
من فکر کردم شاید زمانیکه زمین می افته یکی از کلید ها بر اثر خرابی دایم در حالت روشن میمونه
و کار مدار رو مختل میکنه. اینکه شما فرمودید برق گیرنده را قطع میکنید بنظر عجیب میاد Dodgy
حالا اگه امکان داره در ریموت فرستنده و گیرنده را باز کنید و چندتا عکس بزارید تا بهتر بشه
راهنمایی کرد Exclamation
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
سلام مسلما دلیل اینکه وقتی از دست شما می افته لوستر از کار  می افته نشان دهنده این است که ریموت در جایی از مدارش اتصالی داره و با افتادنش یک دیتای غیر استاندارد برای گیرنده ارسال می کند که باعث هنگ کردن گیرنده و قرار گرفتن در یک لوپ اشتباه می شود.

و مسلما برای اینکه مجدد درست شود باید گیرنده خاموش شود تا مجدد ریست شود. برای کپی کردن همچین ریموت هایی چشم بسته  نمی شود نظر داد.
ولی پیشنهاد می کنم این اتصالی را در فرستنده تشخیص دهید. ممکنه برد گیرنده ترک برداشته باشد و یا قطعه ای نزدیک ترک pcb قرار دارد و باعث اتصالی می شود.
در شرایط مختلف بررسی کنید تا مشکل را پیدا کنید. موفق باشید
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
(10-9-1395، 02:54 عصر)Original نوشته است: سلام
در مرحله اول باید متوجه بشید دلیل این قطعی چی هستش. چون خیلی غیر طبیعی عمل میکنه
من فکر کردم شاید زمانیکه زمین می افته یکی از کلید ها بر اثر خرابی دایم در حالت روشن میمونه
و کار مدار رو مختل میکنه. اینکه شما فرمودید برق گیرنده را قطع میکنید بنظر عجیب میاد Dodgy
حالا اگه امکان داره در ریموت فرستنده و گیرنده را باز کنید و چندتا عکس بزارید تا بهتر بشه
راهنمایی کرد Exclamation

کلید ها مشکلی ندارند چون یه ال ای دی داره هر کلیدی رو فشار میدی روشن میشه ، اگه اینجوری باشه باید دائم روشن بمونه.
آخه شاید باورتون نشه ضربه در حد فاصله 20 سانتی با زمین اینجوری شده
عکس از ریموت انداختم میذارم .
پاسخ
(11-9-1395، 12:41 صبح)امیرحسین نوشته است: سلام مسلما دلیل اینکه وقتی از دست شما می افته لوستر از کار  می افته نشان دهنده این است که ریموت در جایی از مدارش اتصالی داره و با افتادنش یک دیتای غیر استاندارد برای گیرنده ارسال می کند که باعث هنگ کردن گیرنده و قرار گرفتن در یک لوپ اشتباه می شود.

و مسلما برای اینکه مجدد درست شود باید گیرنده خاموش شود تا مجدد ریست شود. برای کپی کردن همچین ریموت هایی چشم بسته  نمی شود نظر داد.
ولی پیشنهاد می کنم این اتصالی را در فرستنده تشخیص دهید. ممکنه برد گیرنده ترک برداشته باشد و یا قطعه ای نزدیک ترک pcb قرار دارد و باعث اتصالی می شود.
در شرایط مختلف بررسی کنید تا مشکل را پیدا کنید. موفق باشید
من برد ریموت را کامل چک کردم اثری از شکستگی یا خرابی PCB نیست حداقل ظاهری نیست ، بعدش هم من فکر میکنم اشکال از قطعه فرستنده LR1 باشه 
میشه عوض کنیم تست کنم ؟؟ اصلا این قطعه چی هست کارش چیه ؟؟
پاسخ

پاسخ
قطعه LR1 یک SAW RESONATOR هستش که در واقع نوسان ساز فرستنده محسوب میشه.عدد روی اون هم نمایانگر
فرکانس کاری مداره که الان روی 433.92 مگاهرتز کار میکنه .
آیسی 2260 هم انکدر مدار هستش که کلید های شما رو کد دهی میکنه تا با دستگاه های مشابه تداخلی نکنه .
برند دوتا عکس با هم تفاوت داره. یکی چینی هستش و یکی هم ایرانی !!! عکس دوم نوشته تابا !!!
اگه همون شرکت تابا ایرانی باشه میتونید بهشون مرجوع کنید .
بعد از دیدن عکسا بنظرم نمیاد ایراد مال فرستنده باشه. این تیپ ریموت ها که در اتومبیل و دزدگیرهای اماکن و
همچنین در لوستر ساخته شدن همگی یک ساختار دارند و چیز غیر طبیعی داخلش ندیدم.

ولی اگر دسترسی به وسایل آزمایشگاه مخابراتی داشتی پیدا کردن احتمالات راحت تر میشد . برای تست
ریموت های فرستنده یک مدل فرکانسمتر پورتابل وجود داره که کنار ریموت نگه میدارند و با فشردن دکمه ها
روی نمایشگر تستر فرکانس و توان ریموت رو نشون میده . من خودم برای این موارد خروجی ریموت رو به یک
میلی واتمتر فرکانس بالا متصل میکنم تا مقادیر رو ببینم Idea
پاسخ
ممنون ار راهنمایی
ریموت روش زده تابان ولی من فکر میکنم به سفارش برای ایرانی بودن برند دادن چین زده چون کپی برابر با اصلی چین شه
من حدس بیشتری میزنم واسه فرستنده یا همون ریموت باشه حالا چرا "  این فرستنده به چهارتا گیرنده مستقل وصله که چهارتا رله مجزا از همه برای چهارجای مختلف روشنایی ازش استفاده کردم  ، قبلا گفتم به محض ضربه خوردن اینجوری میشه که بعد چند سری بالاخره کلا از کار افتاد " پس طبیعتا گیرنده مشکل نداره حداقل یکیش سالم باشه " چون من تک تک هم چک کردم.
حالا به نظرتون اون قطعه رو عوض کنم درست میشه .
یا جایی شنیدم گفتن میشه ریموتش رو کپی کرد
آیا درسته ؟؟
روش کپی کردنش چجوریه ؟
اول اینو باید درست کنم بعد کپی کنم ؟

ببخشید سوال ها زیاده
پاسخ
کپی کردن مال ریموت های کدلرلینگ هستش که آیسی غیر از 2260 داشته باشه.
شما براحتی میتونی یدونه فرستنده 433.92 از بازار بخری که آیسی سری 2260 داشته
باشه. بعد کدینگ همین مدار خودتو روی اون بزاری.
کدینگ مدار خودت در پایین آیسی قرار داره و با لحیم کاری انجام میشه .
یسری پین هستند که در سه حالت ممکنه قرار بگیرن. یا اتصال به منفی یا اتصال به مثبت
یا بدون اتصال . همین پین ها رو باید دقیقا روی ریموت جدید انجام بدی
پاسخ
(14-9-1395، 11:16 عصر)Original نوشته است: کپی کردن مال ریموت های کدلرلینگ هستش که آیسی غیر از 2260 داشته باشه.
شما براحتی میتونی یدونه فرستنده 433.92 از بازار بخری که آیسی سری 2260 داشته
باشه. بعد کدینگ همین مدار خودتو روی اون بزاری.
کدینگ مدار خودت در پایین آیسی قرار داره و با لحیم کاری انجام میشه .
یسری پین هستند که در سه حالت ممکنه قرار بگیرن. یا اتصال به منفی یا اتصال به مثبت
یا بدون اتصال . همین پین ها رو باید دقیقا روی ریموت جدید انجام بدی

من دیروز پاساژ امجد بودم اکثرا ریموت 315 داشتن ، خیلی بد گیر میومد ، توی اینترنت سرچ کردم چند مدل بود برای فروش 433
ولی توی مشخصاتش جایی نزده که ای سی 2260 باشه 
آیا حتما باید 2260 باشه ؟
شما جایی رو میشناسی یا لینکی از فروشگاه های اینترنتی دارید که این مدل 2260 رو داشته باشه 
ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روشن خاموش کردن با ریموت qmars 7 2,393 27-3-1394، 01:05 عصر
آخرین ارسال: Original
  جزوات درس کنترل دیجیتال و غیرخطی ( لطفا کمک کنید) aed 0 639 20-11-1393، 10:06 عصر
آخرین ارسال: aed
  مدار کنترل از راه دور با پیامک Nimaaryamehr 0 1,253 16-10-1390، 03:00 عصر
آخرین ارسال: Nimaaryamehr
  درخواست راهنمایی برای شبیه سازی سیستمهای کنترلی درس کنترل خطی eagle 2 2,214 21-4-1390، 04:57 عصر
آخرین ارسال: eagle

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان