امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با ماژول های HMTR
اون موقع که من خریدم دونه ای 12.5 پول دادم 915GHz شو
من خودم یکی دوبار بیشتر نبستم و جواب گرفتم (البته بدون آنتن و تهش 2-3 متر)
برنامش هم داخل پروژه های تکمیل شده AVR گذاشتم
اینا کلا بدردنخورن - زیگ بی هم تا 5 کیلومتر میتونه دیتا بفرسته (البته در دید مستقیم)
از نظر من ماژولها رو برو پس بده CoolBig Grin
آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb
(21-4-1392، 05:45 عصر)VIVAAMS نوشته است: اون موقع که من خریدم دونه ای 12.5 پول دادم 915GHz شو
من خودم یکی دوبار بیشتر نبستم و جواب گرفتم (البته بدون آنتن و تهش 2-3 متر)
برنامش هم داخل پروژه های تکمیل شده AVR گذاشتم
اینا کلا بدردنخورن - زیگ بی هم تا 5 کیلومتر میتونه دیتا بفرسته (البته در دید مستقیم)
از نظر من ماژولها رو برو پس بده CoolBig Grin

سلام
میشه در مورد زیگ بی کمی توضیح بدید؟
واقعا 5 کیلومتر برد داره؟؟؟؟؟Exclamation
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
(21-4-1392، 01:11 صبح)fhgb نوشته است: با سلام خدمت اساتید محترم.

من قصد داشتم از این ماژولها برای یه پروژه فرستنده-گیرنده و انتقال دیتا استفاده کنم و با اوصافی که از این ماژول فهمیدم، رفتم و سه تا نمونه RS232 و پنج تا هم نمونه TTL اون رو با فرکانس 915 و به قیمت هرکدام 55هزار تومان خریدم.

*طبق چیزی که توی دیتاشیت اون نوشته، برد مفید اون 230 متره که من 100مترش رو قبل از خرید بهش بخشیده بودم و حتی به 100 متر هم راضی بودم، خلاصه این شد که ما پروژه رو راه اندازی کردیم و موقعی که ماژولها در مجاورت هم هستند هیچ مشکلی وجود نداره و مثل باقلوا کار میکنند اما مشکل از اونجا شروع میشه که مدارها از هم فاصله میگیرن. یعنی برد مفیدی که من تونستم از این ماژولها و با ارتفاع بیش از یک متر از سطح زمین و بدون هیچ مانعی ( کاملا به هم دید دارند) بگیرم، زیر 10 متر بوده که اصلا جوابگوی کار من نیست.Exclamation

نمیدونم بچه های سایت چه بردی رو از اینها گرفتن اما بارها مدارها رو چک کردم و هیچ مشکلی نیست و دیگه چیز خاصی به ذهنم نرسید. حالا یا ما کورذهن شدیم یا اینکه این ماژولها چیزی بارشون نیست. نمیدونم...SadSad
بدین ترتیب دست به دامان شما بزرگواران شدیم تا شاید فرجی بشه و کار ما هم راه بیفته...Huh

*درضمن تمامی ماژولها را با برنامه HM-TR_Setup تنظیم کردم و تمامی پارامترهای اونها را چک کردم که مثل هم باشند و دقیقا هم مثل همند.Big Grin

*راستی اگه یه نفر بتونه در مورد بخشهای همین نرم افزار HM-TR Setup یه توضیحی بده ممنون میشم، شاید کم بودن برد اونها به این پارامترها هم بستگی داشته باشه. قسمتهایی رو که من نفهمیدم اینهاست:
-Crystal load cap.
-Frequency deviation.
-PA Level.
RX Band width.
اگه اساتید بتونن کار ما رو سریعتر راه بندازن، ممنون میشم.

پیشاپیش سپاسگزارم.

با سلام
دوست عزيز از اين ماژولها واسه چه كاري ميخواي استفاده كني؟
بعدش گفتي تنظيمات ماژولهارو عوض كردي توي قسمت آر اف پارامتر تب PA level تاثير مستقيم روي برد ماژولها داره
من ميتونم برنامه فرستنده و گيرنده شمارو ببينم
موفق باشيد
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb
(21-4-1392، 07:26 عصر)behroz2010 نوشته است: سلام
میشه در مورد زیگ بی کمی توضیح بدید؟
واقعا 5 کیلومتر برد داره؟؟؟؟؟Exclamation

بله - ولی در دید مستقیم
مجله شماره 2 نویز رو بخونید - درباره زیگ بی چیزهای زیادی نوشته
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb ، behroz2010
با سلام خدمت همه اساتید عزیز که به سوالات من پاسخ دادن.
ببخشید، این چند روز سرعت اینترنت ما به سرعت نور رسیده بود و چون با سرعت اینترنت توی ایران همخونی نداشت، نتونستم بیام تو سایت و ازتون تشکر کنم.At

***VIVAAMS :اینا کلا بدردنخورن - زیگ بی هم تا 5 کیلومتر میتونه دیتا بفرسته (البته در دید مستقیم)
از نظر من ماژولها رو برو پس بده

* راستش استاد جون ای کاش از اول فهمیده بودم و این کار رو نکرده بودم. آخه توی سایت هیچکی ازشون بد نگفته بود و من هم خیال کردم چیزای خوبی هستن و خلاصه این شد که چون شهرستانم ، اونها رو از پاساژ امجد خرید تلفنی کردم و دیگه نمیشه اونها رو پس بدم. (این همه پول شبکاری و زجر کشیدن و نخوابیدن رو دادم بابتشون).SadUndecidedExclamationAngry
اگه بتونین یه راهنمایی کنین که این ماژولهای زیگ بی رو از کجا میتونم تهیه کنم و یه قیمتی هم بدادید ممنونتون میشم.

*** davood_as :دوست عزيز از اين ماژولها واسه چه كاري ميخواي استفاده كني؟
بعدش گفتي تنظيمات ماژولهارو عوض كردي توي قسمت آر اف پارامتر تب PA level تاثير مستقيم روي برد ماژولها داره
من ميتونم برنامه فرستنده و گيرنده شمارو ببينم
موفق باشيد

* استاد عزیز، در اولین مرحله میخواستم یه سری اطلاعات رو از منزل جمع آوری کنم(شامل دما، رطوبت، وجود اشخاص در محل، باز یا بسته بودن دربها و پنجره هاو...) و با میکروهای مختلف به یه میکروی مرکزی بدم که در مراحل پیشرفته تر (در آینده) بتونم برنامه نویسیم رو قویتر کنم بشه از این سیستم به عنوان یه سیستم دزدگیر پیشرفته و مرکزی با امکان انتقال اطلاعات از طریق GPRS یا SMS استفاده کنم.Blush اما چون میخواستم از پروتکل UART استفاده کنم بهترین چیزی که به ذهنم رسید که بتونه این اطلاعات رو از نقاط مختلف منزل و بصورت دوطرفه منتقل کنه همین ماژولهای HM-TR بود که فعلا کلی تو ذهنم خورده.Huh

-آره تنظیمات رو عوض کردم، اما اگه به چیزی دست میزدم ، اون رو برای همشون تغییر میدادم. البته بیشتر فرکانس و تنظیماتCOM رو عوض میکردم. PA Level رو هم تغییر دادم و روی -21 گذاشتم اما چیز خاصی حاصل نشد(پیش فرضش صفر بود). البته این رو هم بگم که خیلی به اینجور چیزا وارد نیستم و کسی هم تو دست و بالم نیست که ازش سوال کنم و تنها جایی که بیشتر سر میزنم این سایته.
اگه یکی برادری کنه و در مورد تنظیمات مربوط به قسمتهای مختلف نرم افزار HM-TR SETUP یه توضیحی بده ممنون میشم. شاید اگه بدونم این تنظیمات چیکار میکنن بهتر بتونم به جواب برسم.
*راستی انتن این ماژولها باهم فرق میکنه (از لحاظ فرکانس کاری)؟؟ فروشنده گفت که باید همین آنتنی که بهم داده رو استفاده کنم. ممکنه که آنتنها رو عوضی داده باشه ؟؟؟

-برنامه رو میتونم براتون بزارم اما بخاطر اینکه هنوز کامل نشده و من هم همینجوری و فقط با خوندن کتاب و فایلهای آموزشی (بدون مربی یا استاد) یاد گرفتم، برنامه ها فعلا چیز خاصی نیستن و دارم فعلا روشون کار میکنم و خیلی از کدهایی که قرار بوده نوشته بشن رو اضافه نکردم. فعلا در حد اینکه میکرو ها یه چیزی ارسال و دریافت کنن نوشتمشون و از بس داغونن فکر کنم گیچتون کنه. اگه مشکلم با این ماژولها برطرف میشد و بتونستم برنامه اصلی رو بنوشتم اون موقع میشد کل پروژه را برای استفاده بقیه بچه ها هم قرار داد.
حالا نظر شماست اگه میخواین تا برنامه ها رو بذارم اما فعلا در همین حد هستن که رشته هایی ارسال و توسط میکرو اصلی پردازش میشه.

****یه سوال مهم دیگه: اگه در ارتباط سریال به روش UART قرار باشه که چندتا میکرو بهم وصل بشن که بصورت دوطرفه تبادل اطلاعات کنن ، غیر از روش بیسیم (HM-TR) آیا میشه اونها را بطور مستقیم بهم وصل کرد؟
پاسخ
حالا که خریدی زیگبی رو اصلا نرو سمتش
هروقت اینارو راه انداختی برو سمت یه چی دیگه
پروژه های تکمیل شده AVR ، پروژش هست - باز گیر داشتی سرچ بزن حل میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb
ممنونم از راهنمایی هاتون.
مشکل من فعلا با برد کم ماژولهاست. اگه یکی یه راهنمایی درمورد نرم افزار مربوطه میکرد خیلی خوب میشد. شاید اون تنظیمات رو خوب انجام نمی دم.

راستی استاد اون مقاله رو توی نویز خوندم اما در مورد اینکه اسم ماژولها چیست یا اینکه در مورد بردشون چیزی نبود. در کل از راهنماییتون ممنونم. اگه بشه یه ماژول از این قبیله رو معرفی میکردین که حداقل یه اسم دستمون بود خیلی خوب میشد.Smile
پاسخ
HMTR ها - زیگبی - بلوتوث - WIFI
اینا همش هست - نمونه هایی از زیگبی هم تو بازار هست که با سریال کار میکنه
اون نرم افزاری هم که میگید رو من هیچ وقت ندیدم Big Grin
درباره بورد ماژول هم باید دیتاشیتشو بخونید - اون یه مقاله بود
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb
خیلی ممنون استاد.

به هر حال ما منتظر یاری سبز عزیزان هستیم.

به نظر شما مقدار 0dbm بشتره یا 21dbm- . یعنی کدومش باعث میشه که برد فرستنده بیشتر باشه؟؟؟
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز
من ماژول های hmt و hmr را می خواهم بخرم 
چند سوال از شما داشتم:
1. آیا این ماژول ها خوب هستند؟
2. آیا این ها جایگزینی بهتر دارند؟
3. تا چند کانال را پشتیبانی می کنند؟
لطفا اگر سمپل بسکام برای آن دارید بگذارید من تو HELP بسکام چیزی پیدا نکردم
با تشکر
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل با hmtr . خیلی خیلی فوری mehrdadjj 3 1,724 25-4-1392، 11:33 عصر
آخرین ارسال: mohamadreza_940
  تقویت کننده برای hmtr 3770 1 1,307 24-4-1392، 04:08 عصر
آخرین ارسال: fhgb
Bug بالا بردن بردن ماژول hmt,hmr تا 5 کیلومتر sinasat 3 2,318 1-6-1391، 06:07 عصر
آخرین ارسال: akbar8

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان