امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با ماژول های HMTR
سلام اگر بخواهیم از میکروی روی ماژول استفاده کنیم باید چه کار کنیم
پاسخ
سلام
میخواستم بدونم فرکانس ماژول RFM12BP که فکر کنم 915MHZ و 433MHZ هست در ایران مجاز هستند یا خیر؟
البته میدونم که چون دیتا ارسال میکنه و صوتی نیست باید با قوانین بیسیم در ایران متفاوت باشه!
پاسخ
دوست من این فرکانس ها برای مصارف علمی رزرو نشده میمونه. شما میتونید از اونها استفاده کنید. مثل تلفن های بی سیم و خیلی ادوات دیگه باند این فرکانس ها رایگانه.
Love is the Slowest Form of Suicide ...
پاسخ
لطفا یه نگاهی به این لینک ها بندازید:
http://www.bisim.org/pdf/sptable/UHF.pdf این جدول فرکانس ملی ایران، فرکانس 300 تا 3000 مگا هرتز هست.
http://www.bisim.org/pdf/sptable/us%20radio.pdf جدول ایالات متحده.
http://www.bisim.org/pdf/sptable/irland.pdf وجدول ایرلند.
Confused
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb
کسی نیست جواب بده؟
پاسخ
سلام کسی میتونه در مورد چگونگی اتصالش به میکرو در گیرنده و فرستنده کمکم کنه
پاسخ
دیتا شیت رو نگاه کنAt
پاسخ
با سلام خدمت اساتید محترم.

من قصد داشتم از این ماژولها برای یه پروژه فرستنده-گیرنده و انتقال دیتا استفاده کنم و با اوصافی که از این ماژول فهمیدم، رفتم و سه تا نمونه RS232 و پنج تا هم نمونه TTL اون رو با فرکانس 915 و به قیمت هرکدام 55هزار تومان خریدم.

*طبق چیزی که توی دیتاشیت اون نوشته، برد مفید اون 230 متره که من 100مترش رو قبل از خرید بهش بخشیده بودم و حتی به 100 متر هم راضی بودم، خلاصه این شد که ما پروژه رو راه اندازی کردیم و موقعی که ماژولها در مجاورت هم هستند هیچ مشکلی وجود نداره و مثل باقلوا کار میکنند اما مشکل از اونجا شروع میشه که مدارها از هم فاصله میگیرن. یعنی برد مفیدی که من تونستم از این ماژولها و با ارتفاع بیش از یک متر از سطح زمین و بدون هیچ مانعی ( کاملا به هم دید دارند) بگیرم، زیر 10 متر بوده که اصلا جوابگوی کار من نیست.Exclamation

نمیدونم بچه های سایت چه بردی رو از اینها گرفتن اما بارها مدارها رو چک کردم و هیچ مشکلی نیست و دیگه چیز خاصی به ذهنم نرسید. حالا یا ما کورذهن شدیم یا اینکه این ماژولها چیزی بارشون نیست. نمیدونم...SadSad
بدین ترتیب دست به دامان شما بزرگواران شدیم تا شاید فرجی بشه و کار ما هم راه بیفته...Huh

*درضمن تمامی ماژولها را با برنامه HM-TR_Setup تنظیم کردم و تمامی پارامترهای اونها را چک کردم که مثل هم باشند و دقیقا هم مثل همند.Big Grin

*راستی اگه یه نفر بتونه در مورد بخشهای همین نرم افزار HM-TR Setup یه توضیحی بده ممنون میشم، شاید کم بودن برد اونها به این پارامترها هم بستگی داشته باشه. قسمتهایی رو که من نفهمیدم اینهاست:
-Crystal load cap.
-Frequency deviation.
-PA Level.
RX Band width.
اگه اساتید بتونن کار ما رو سریعتر راه بندازن، ممنون میشم.

پیشاپیش سپاسگزارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط akbar8
این ماژولها زیاد بدرد بخور نیستند - از زیگبی استفاده میکردی
آنتن خریدی براشون ؟ اگه خریدی یدست برو بالا پشتبوم تست بگیر
بپا نیفتی فقط
آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
سلام استاد.

شرمنده استاد... این زیگبی چیه؟؟؟ Exclamation

آره آنتن هم از همونجایی که خریدمشون ، خریدم. ممکنه از آنتنهاشون باشه؟Confused

اگه بتونید یه لطفی بکنید و کارم رو راه بندازید ممنونتون میشم. آخه بابتشون خیلی پول پرداخت کردم، اون هم توی این اوضاع خراب اقتصادی...dont
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل با hmtr . خیلی خیلی فوری mehrdadjj 3 1,724 25-4-1392، 11:33 عصر
آخرین ارسال: mohamadreza_940
  تقویت کننده برای hmtr 3770 1 1,307 24-4-1392، 04:08 عصر
آخرین ارسال: fhgb
Bug بالا بردن بردن ماژول hmt,hmr تا 5 کیلومتر sinasat 3 2,318 1-6-1391، 06:07 عصر
آخرین ارسال: akbar8

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان