امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با ماژول های HMTR
نقل قول: فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.

داداش مطمانی؟؟ این ماژول قابلیت تغییر فرکانس داره. میتونی فرکانس تغییر بدی کسی روت نویز نندازه. مگه اطلاعاتتو کد بندی نکردی پس چطوری یکی دیگه طلاعاتتو دریافت کرده؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h
(5-1-1391، 10:46 صبح)akbar8 نوشته است:
نقل قول: فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.

داداش مطمانی؟؟ این ماژول قابلیت تغییر فرکانس داره. میتونی فرکانس تغییر بدی کسی روت نویز نندازه. مگه اطلاعاتتو کد بندی نکردی پس چطوری یکی دیگه طلاعاتتو دریافت کرده؟؟

والا من از امکان تغییر فرکانسش خبری ندارم (در برگ اطلاعات فنی سازنده چنین امکانی تعریف نکرده است) اما امکان تغییر باود ریت وجود داره که باعث حل مشکل نیست، این تاثیری که اطرافیان بر این ماژول دارند ( نویز) در واقع اطلاعاتی است که برای گیرنده شان میفرستن و همه ی گیرنده های دیگر روی این باند دریافت می کنند.

البته این ایراد برای ماژول های رادیویی خیلی بد است که نتوانند گیرنده و فرستنده را با هم همزمان سازی کنند و هر کس باند مخصوص خودش را در اختیار بگیرد.

به هر حال استفاده از این ماژول ها اولاً باید با انتن خوب باشد، دوماً در برد رادیویی یک ماژول دیگر با این فرکانس فعال نباشد.
زندگی یک معجزه است. در آن برای همه چیز تعریفی هست. همه چیز هیچ است؛ بدون عشق!

پاسخ
(5-1-1391، 12:12 صبح)behroz2010 نوشته است:
(5-1-1391، 12:05 صبح)d2006h نوشته است:
(4-1-1391، 11:50 عصر)behroz2010 نوشته است: lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟

فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.

پس با چه ماژولی میشه فرستاد؟؟

خوب با چه ماژولی میشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
نقل قول:
والا من از امکان تغییر فرکانسش خبری ندارم (در برگ اطلاعات فنی سازنده چنین امکانی تعریف نکرده است) اما امکان تغییر باود ریت وجود داره که باعث حل مشکل نیست، این تاثیری که اطرافیان بر این ماژول دارند ( نویز) در واقع اطلاعاتی است که برای گیرنده شان میفرستن و همه ی گیرنده های دیگر روی این باند دریافت می کنند.

البته این ایراد برای ماژول های رادیویی خیلی بد است که نتوانند گیرنده و فرستنده را با هم همزمان سازی کنند و هر کس باند مخصوص خودش را در اختیار بگیرد.

به هر حال استفاده از این ماژول ها اولاً باید با انتن خوب باشد، دوماً در برد رادیویی یک ماژول دیگر با این فرکانس فعال نباشد.

این عکسی گزاشم یه نگاه بندازی بد نیس رفیق!

من چندوقته دارم باهاش کار میکنم فک کنم شما ماژول hmt & hmr رو می گید اما دوسمون ماژول hmtr میگه. همه چیز این ماژول تقریبا میشه دستکاری کرد.

مثال :
ماژول شما 433 هسش اگه اشتباه نکنم این ماژول از 413 تا 435 مگا با باند 400 کیلو قابلیت تغییر فرکانس رو داره.

همه فرستنده ها امکان داره تویه محدوده قرار بگیرن و روی هم تاثیر بزارن چون باند های فرکانسی محدوده . اما هرچه فرکانس بالا بره امکان تداخل یا نویز کمتر

میشه اگه دقت کنی رو فرستنده های 2.4 گیگا هواپیما هم نوشته امکان تداخل فرکانس وجود داره.

At

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h ، behroz2010
(5-1-1391، 04:42 عصر)akbar8 نوشته است:
نقل قول:

این عکسی گزاشم یه نگاه بندازی بد نیس رفیق!

من چندوقته دارم باهاش کار میکنم فک کنم شما ماژول hmt & hmr رو می گید اما دوسمون ماژول hmtr میگه. همه چیز این ماژول تقریبا میشه دستکاری کرد.

مثال :
ماژول شما 433 هسش اگه اشتباه نکنم این ماژول از 413 تا 435 مگا با باند 400 کیلو قابلیت تغییر فرکانس رو داره.

همه فرستنده ها امکان داره تویه محدوده قرار بگیرن و روی هم تاثیر بزارن چون باند های فرکانسی محدوده . اما هرچه فرکانس بالا بره امکان تداخل یا نویز کمتر

میشه اگه دقت کنی رو فرستنده های 2.4 گیگا هواپیما هم نوشته امکان تداخل فرکانس وجود داره.

At

این خیلی عالیهٰ شما از این نرم افزار همراه جواب گرفتید؟
زندگی یک معجزه است. در آن برای همه چیز تعریفی هست. همه چیز هیچ است؛ بدون عشق!

پاسخ
 سپاس شده توسط behroz2010
در ماژول های RFM12B می تونید با استفاده از رجیستر ها فرکانس روتغییر بدید

نقل قول: البته این ایراد برای ماژول های رادیویی خیلی بد است که نتوانند گیرنده و فرستنده را با هم همزمان سازی کنند و هر کس باند مخصوص خودش را در اختیار بگیرد.

در مازول های HTMR می تونید با استفاده از دیکدر و پایه های A0 تا A7 گیرنده و فرستنده رو کد بندی کرد به نحوی که عمل کرد هر گیرنده و فرستنده ای روی گیرنده و فرستنده ی دیگه تاثیر نداشته باشه یعنی در اصل میشه رو روی فرستنده و گیرنده پسورد گذاشت که هر کدام از پایه های دیکدر مثلا PT2272 می تواند 3 حالت GND و VCC و حالت امپدانس بالا داشته باشه حالا هر پایه سه حالت داره و 8 تا هم پایه داریم پس 6561 حالت یا رمز می توینم رو فرستنده و گیرنده بزاریم که با استفاده از انکدر PT2262 می توان در گیرنده داده ها را از یکدیگر تشخیص داد
به این نکته توجه کنید که هر حالتی که در دیکدر به پایه های A0 تا A7 داده ایم باید همان را در گیرنده و توسط انکدر به پایه های A0 تا A7 بدهیم
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط behroz2010 ، fhgb
با لا خره با چه ماژولی میشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
خوب باید دید دوربین شما قابلیت ارتباط سریال داره یا پارالل و این که رجیستر داده ی اون چند بیتی
راستش من تا حالا با دوربین کار نکردم
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط behroz2010
نقل قول: این خیلی عالیهٰ شما از این نرم افزار همراه جواب گرفتید؟

آره جواب گرفتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h
با سلام من این ماژول های HMT & HMR رو خریدم تا با استفاده از آی سی های رمز گذار و رمز گشا یک کنترل از راه دور بسازم ولی نتونستم نقشه مدار رو از اینترنت گرفتم .
دوستان اگر مدار عملی دارن که بشه با این ماژول و بدون استفاده از میکرو کنترلر یک کنترل از راه دور ساخت قرار بدن چون به شدت نیازمندم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل با hmtr . خیلی خیلی فوری mehrdadjj 3 1,755 25-4-1392، 11:33 عصر
آخرین ارسال: mohamadreza_940
  تقویت کننده برای hmtr 3770 1 1,328 24-4-1392، 04:08 عصر
آخرین ارسال: fhgb
Bug بالا بردن بردن ماژول hmt,hmr تا 5 کیلومتر sinasat 3 2,351 1-6-1391، 06:07 عصر
آخرین ارسال: akbar8

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان