امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار با ماژول های HMTR
Brick 
دوستان عزیز اگر موضوع تکراریه معذرت
کسی در مورد نحوه استفاده از این ماژول ها چیزی میدونه؟آیا دو میکرو (یکی برای فرستنده و یکی برای گیرنده) برای استفاده لازمه؟
TX گیرنده به RX میکرو RX آن به TX میکرو متصل میشه یا خیر؟
پاسخ
دو میکرو برای این کار لازم هست
اگه هم میخوای دو طرفه باشه باید دوتا hm-tr گیرنده - فرستنده داشته باشی

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   hm-tr.zip (اندازه: 49.78 KB / تعداد دفعات دریافت: 484)
آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، khandani ، nano ، hasanalmasi ، fhgb ، able
بله با ارتباط سریال usart می توانید به همان روشی که گفتید کار کنید
معمولا در کدویژن با getchar , putchar داده ها را ارسال و دریافت می کنند
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط khandani ، M.M.N ، fhgb
سلام
منون
من آموزش می خوام از PDF ها چیزی دفهمیدم
پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان
من یه برنامه نوشتم که یه سری اعداد رو از یه میکرو به یه میکرو دیگه با استفاده از usrt ارسال میکنه البته با سیم.
حالا میخواستم با استفاده از یه ماژول فرستنده-گیرنده این کار رو انجام بدم.ممنون میشم دوستان کمکم کنن.
پاسخ
 سپاس شده توسط fhgb
lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h
(4-1-1391، 11:50 عصر)behroz2010 نوشته است: lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟

فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.
زندگی یک معجزه است. در آن برای همه چیز تعریفی هست. همه چیز هیچ است؛ بدون عشق!

پاسخ
(5-1-1391، 12:05 صبح)d2006h نوشته است:
(4-1-1391، 11:50 عصر)behroz2010 نوشته است: lمیشه باهاش دوربین بیسیم درست کرد؟

فرکانس این ماژول 433 و 900 مگاهرتزه و برای ارسال تصویر مناسب نیست، وقتی از این ماژول استفاده می کنید باید مواظب باشید کسی در نزدیکی شما از آن استفاده نکند چون اولا همه قادر به دریافت ارسال های شما هستند، دوما ارسال های اطرافیان باعث تصادم و اخلال در ارتباط شما می شود. من فقط یک بار از این ماژول استفاده کردم و متوجه این مشکل شدم، الان اگه کسی بخواد می تونم اون ماژول ها رو بعنوان دست دوم بهش بفروشم.

پس با چه ماژولی میشه فرستاد؟؟
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
سلام بر دوستان
من در حال حاضر با این ماژول کار می کنم. میشه گفت که افتضاحه!!Angryبه دلایل زیر::»
اولا که این فرکانسی که من گرفتم دائما در حال نویز گرفتنه مگر این که خلافش ثابت بشهHuh . یعنی به صورت عادی اطلاعات چرند میگیره مگر این که اطلاعات واقعی رویه این فرکانس موجود باشه . به همین خاطر مجبور شدم برای ارسال اطلاعات و شناسایی اطلاعات واقعی از یک الگوریتم ساده استفاده کنم. (مثلا هر وقت ابتدای اطلاعات سه تا یک بود بعد از اون دیتای واقعی است تا برسد به یک علامت خاص)
دومین مشکلش هم اینه که سرعت انتقال اطلاعات پایینه ، و باید اطلاعات با فاصله زمانی سه چهار میلی ثانیه ارسال شود.
(البته من از ماژول جدا گانه ی HMT و HMR استفاده می کنم ، در مورد HMTR اطلاعی ندارم که همین مشکل رو داره یا نه)
اطلاعاتش رو هم انشاالله وقت کنم براتون قرار می دم .
پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h
من هم با frhmhd موافقم .... نویز پذیریش افتضاح .... سرعت پایین و .... dont

برای پروژه های معمولی که به سرعت احتیاج نباشه مناسبه...Sad
آز یاشا آزاد یاشا اینسان یاشا
پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل با hmtr . خیلی خیلی فوری mehrdadjj 3 1,698 25-4-1392، 11:33 عصر
آخرین ارسال: mohamadreza_940
  تقویت کننده برای hmtr 3770 1 1,291 24-4-1392، 04:08 عصر
آخرین ارسال: fhgb
Bug بالا بردن بردن ماژول hmt,hmr تا 5 کیلومتر sinasat 3 2,291 1-6-1391، 06:07 عصر
آخرین ارسال: akbar8

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان