امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرخ دنده ربات
سلام من تصمیم گرفتم یه روبات بسازم برای چرخ هاش رفتم موتور بگیرم . موتور dc داشت 2500 و موتور گربکس دار داشت 10,000 من موتور dc را گرفتم و به فروشنده گفتم چرخ دنده و یا پولی میخام که دور موتر را 10 برابر کمتر کنه طرف با بی حوصله گی و ناراحتی جواب داد من فقط موتور دارم وچرخ دنده و پولی هم نمی فروشم Sad
خلاصه من کل خیا بان طالقانی (مرکز قطعات الکترونیک تو اصفهان)را گشتم دو تا مغازه بیشتر نبود اونا هم گفتند چرخ دنده وپولی نداریم و باید حتما موتور گربکس دار بخری Angry
حالا سوال من اینه :
آقایونی که ربات می سازید شما همیشه برا ی چرخ ها از موتور گریبکس دار استفاده میکنید یعنی هیچ کس برای کاهش قیمت از پولی یا چرخ دنده استفاده نمیکنه ؟
کلا من اگه برای هرجایی از رباتم چرخدنده یا پولی و تسمه خاستم خوب چه خاکی تو سرم بریزم ؟
راستی من مطالب در مورد روبات زیاد خوندم و خیلی علاقمند به روباتم ولی عملی تا حالا هیچی نساختم این اولین بارم بود که فرو شندگان محترم اصفهان حسابی زدند تو برجکم
نمیدونم شایدم کلا فکر من اشتباهه در این صورت باز هم بهم بگید لطفا
قابل توجه بر و بچ اصفهان :
آفایون روبات ساز :اگه کسی مغازه ای را سراغ داره که من بتونم ازش چرخ دنده و پولی بگیرم یا جایی را سراغ دارید که جنساش ارزونتره لطف کنید و این بنده حقیر را راهنمایی کنید(آدرسش را بزارید)
پاسخ
 سپاس شده توسط ghm
سلام
براي من هم اين مشكل پيش اومده 6 ماه پيش هر جايي كه به ذهنم مي رسد گشتم نبود، نگرد نيست ،فقط اگه زياد از اين چرخ دنده ها بخواي يا بايد از چين وارد كني با قيمت خوب يا بايد توليدي راه بيندازي البته مشكل فقط چرخ دنده نيست شفافت ها و جعبه هاي گيربكس هم لازمه
پاسخ
سلام
میشه بدونم روباتتون چیه؟
چرا گیربکس نمیزاری؟؟

پاسخ

نقل قول: - خوب آخه گریبکس خیلی گرونه دیشب که می خاست موتور بخرم از قیمت ها مخم سوت کشید
خوب واسه یه روبات مسیریاب کوچک, موتور با گیربکسشو اماده بخری فک نکم گران تر از 9 هزارتومن در میاد.
پاسخ
(16-11-1390، 01:51 عصر)akbar8 نوشته است:
نقل قول: - خوب آخه گریبکس خیلی گرونه دیشب که می خاست موتور بخرم از قیمت ها مخم سوت کشید
خوب واسه یه روبات مسیریاب کوچک, موتور با گیربکسشو اماده بخری فک نکم گران تر از 9 هزارتومن در میاد.

ببخشید اگه زیاد سوال میکنم ولی پس این رو بات ها که می سازند و توش پر چرخ دنده تسمه پولی و... است را کیا می سازند از کجا قطعاتش را میارن؟
پاسخ
تهران ,پاساژ امجد ,طبقه پایین موتور فروشی . هرچه چرخ دنده میخوای بخر. اصفهانم همه کشور ندونBig Grin
کنار امجد,تویه پاساژ عباسیانم, طبقه پایین یک مغازه تویه کار روبات . اونم داره
پاسخ
 سپاس شده توسط mahsa55 ، fhgb
سایت روبکیو هم می فروشه
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
(16-11-1390، 01:58 عصر)akbar8 نوشته است: تهران ,پاساژ امجد ,طبقه پایین موتور فروشی . هرچه چرخ دنده میخوای بخر. Big Grin
کنار امجد,تویه پاساژ عباسیانم, طبقه پایین یک مغازه تویه کار روبات . اونم داره

برای یه چرخ دنده باید بیام تا تهران ؟؟؟SadSad
به هر حال ممنونم
پاسخ
شما چرا یه سری به تراشکاری نمی زنی؟
خود من پارسال یه سایز خاصی چرخدنده می خواستم گیرم نیامد.
رفتم به تراشکاری سفارش دادم یه چرخدنده خورشیدی واسم ساخت.
پاسخ
 سپاس شده توسط ATmega
اولا من به دوست خوب اصفهانی خودم بگم که هیچ کاری بدون زحمت نیست من خودم وقتی می خواهم یه رباط جدید بسازم هزار تا اما واگر میاد جلوم .
اگر می خوای از چرخ دنده استفاده بکنی باید جای مناسبی برای آنها انتخاب کنی و آنها را طوری سر هم کنی که مانع حرکت رباط نشن .
ربای نتیجه بهتر اگر می خواهی قدرت رباط زیاد باشه باید دنده اول آنرا کوچک و دنده دوم آن را بزرگ کنی و آگرهم نتیجه معکوس می خواهی برعکس.

اولا من به دوست خوب اصفهانی خودم بگم که هیچ کاری بدون زحمت نیست من خودم وقتی می خواهم یه رباط جدید بسازم هزار تا اما واگر میاد جلوم .
اگر می خوای از چرخ دنده استفاده بکنی باید جای مناسبی برای آنها انتخاب کنی و آنها را طوری سر هم کنی که مانع حرکت رباط نشن .
ربای نتیجه بهتر اگر می خواهی قدرت رباط زیاد باشه باید دنده اول آنرا کوچک و دنده دوم آن را بزرگ کنی و آگرهم نتیجه معکوس می خواهی برعکس.
به خدا نگو که مشکلی دارم به مشکل بگو که خدایی دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط soltan

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی برای ربات پرنده mojtaba3708 47 24,194 8-5-1396، 03:37 عصر
آخرین ارسال: محمد تهرانی
  راهنمایی برای ساخت ربات پله نورد alasht 9 3,638 1-5-1392، 03:50 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی
  مدل‌سازی و کنترل ربات raha878 0 727 29-4-1392، 03:33 عصر
آخرین ارسال: raha878
  مقایسه موتورهای ربات و معرفی هرکدام soltan 0 820 18-3-1392، 10:54 عصر
آخرین ارسال: soltan
  مشکل با چرخ عقب ربات alasht 6 1,952 29-10-1391، 03:05 عصر
  دانلود نرم افزار حیاتی برای طراحی عالی تر مکانیزم ربات soltan 4 1,887 11-9-1391، 10:26 عصر
  ربات بازو deminor 1 1,262 7-5-1391، 03:38 عصر
آخرین ارسال: deminor
Question نحوه کار جعبه دنده؟؟؟؟ amir farahbakhsh 9 2,790 22-4-1391، 11:52 صبح
آخرین ارسال: amir farahbakhsh
  شرح کار چرخ دنده های مختلف عرفان 4 1,889 26-3-1391، 03:04 عصر
آخرین ارسال: fhgb
  کمک در ساخت ربات شی جمع کن behroz2010 2 1,567 28-12-1390، 11:42 عصر
آخرین ارسال: behroz2010

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان