نظرسنجی: مطالب این پست تا چه حد کاربردی و حائز اهمیت می باشد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
زیاد
91.67%
22 91.67%
متوسط
8.33%
2 8.33%
کم
0%
0 0%
اصلا
0%
0 0%
در کل 24 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه صنعتی با lcd رنگی
با عرض سلام خدمت دوستان و نهایت تشکر از آقای omiga که لطف می کنند و با ما در این پروژه همفکری می کنند.
ما در صنعت همیشه با کوره و دمای بالای 1000 درجه و ضربه های شدید ناشی از پرت شدن و ... سر و کار نداریم. شما یک پنل کنترولر دستگاه CNC رو در نظر بگیرید. آیا در این دستگاه دمای بالای 1000 درجه هست؟ آیا ضربه های شدیدی به قسمت کنترولر وارد می شه؟ در اکثر دستگاه های CNC قسمت کنترولر از قسمت های مکانیکی جداست و تحت تاثیر مسائل فیزیکی قرار نمی گیره. الان قیمت کنترولر پنل زیمنس در یک دستگاه CNC در حد 60 میلیون تومان , حدودا بالای 6 میلیون تومان هستش . آیا در این قیمت 1000 تومان عددی هست؟ اگه ما بخواهیم با این پروژه ای که در دست ساخت داریم یه پنل کنترولر برای CNC بسازیم 16000 تومان برای RAM هزینه بالاییه؟ من این پروژه ای که دارم می سازمش برای یه آزمایشگاه هست که در اونجا با اعداد و ارقام و نمودار و محاسبات سر و کار دارند. آیا در یه همچین پروژه ای می تونم یه LCD مثلا 128 * 64 گرافیکی بذارم و بگم این خدمت شما بقیه اش به خودتون مربوطه! یا مثلا بگم چون هزینه RAM بالا در می آد و بدون رم هم نمیشه LCD با وضوح بالا راه اندازی کرد در نتیجه من صلاح دونستم که شما از این استفاده کنید؟! ببینید بعضی جاها لازمه ی کار به ما حکم می کنه چیزهایی رو بسازیم که ممکنه به نظر دیگران مقرون به صرفه نباشه اما کار ما رو راه بندازه! منظور من از صنعت , صنعت آهنگری و ذوب آهن و دیگ بخار و موتور AC و ... نیست. این پروژه برای مونیتورینگ در آزمایشگاهها و اتاق کنترل و جاهای مشابه این می تونه کاربرد داشته باشه. شما HMI رو در نظر بگیر! آیا HMI در مقابل 1000 درجه دوام میاره؟ آیا میشه HMI رو پرت کرد؟ طبق فرموده شما حتما اونهایی که از HMI استفاده می کنند حتما روانی اند!!! پروژه ما هم یه چیزی مشابه HMI هست. در بازار ایران متاسفانه الان این طور شده که همه سعی دارن قطعات مدار رو چه در حد معقول و چه نا معقول هر چقدر که می تونند کمتر کنن! بعضی جاها می شه با استفاده از یک آی سی که چند هزار تومان گرون تر از اون یکی هست چند سال یا چند ماه طول عمر دستگاه و یا کیفیت اونرو افزایش داد اما متاسفانه در ایران اونی که مهم تر از همه چیزه سود تولید کنندگان هستش! این مطلب همیشه برای من آزار دهنده بوده که چرا وقتی میشه با چند هزار تومان ناقابل کلی به کارآیی دستگاه اضافه کرد , این کار رو نمی کنند؟ به هر حال اصلا برای من مهم نیست که کی پول واسه این چیزا می ده و کی نمیده! مهم اینه که پروژه مون رو طوری بسازیم که در حداکثر کارآیی و حداکثر کیفیت باشه و کوچکترین اهمال کاری و کوچکترین خیانتی در دستگاهمون انجام ندیم!
با تشکر
چه وصفت کند سعدی ناتمام *** علیک الصلاه ای نبی السلام!
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، taktrashe ، baharkhaneh
Big Grin

خب برادر من اول راهی! هنوز بوی جوونیامو میدی! Blush

طول می کشه ولی خودت متوجه میشی سیستم چیه! Cool

ببین فعلا فقط همین رو برات می نویسم! دستگاه من اگه قرار بود خود بره سر خط و بیاد اصلا مهم نبود! من تو همون خط دستگاه آزمایشگاهی رو بردم! و تست کردم بی هیچ مشکلی آوردمش پک کردم!
ولی شما تو صنعت با کارگر سر و کار داری! ببین توی کارخونه پروبی که حدود 1400000 قیمتشه داشت دست کارگره قد یه دست بیل کارایی میداد! می خواست یه شیر رو ببنده از پروب k استفاده کرد! چشام از حدقه زده بود بیرون! ولی وقتی اون میله خراب میشد کسی نمی تونست به کارگر بگه بالا چشت ابروئه! این شما نیستی که اون کارخونه رو می گردونی! این اون اکیپ کارگر اونجاست! و اونا میگن بدرد نمی خوره و صنعت هم دستگاه شما رو بی مصرف معرفی می کنه!

من دستگاه رو فول آپشن ساختم دادم دست کارگر! گفت من با این راجت نیستم! گفتم خیلی هم خوبه عادت می کنی! دستگاه واسه تست موند کارخونه! دو روز بعد مسئول اتوماسیون شاکی دم شرکت بود که دستگاهتون نیم ساعت هم کار نکرد! گرفتم ازش بازش کردم دیدم ضربه خورده! کوبیده بودنش به یه جا طوری که PCB نصف شده بود! به طرف نشون دادم گفت الان به کسی این رو بگی میگه کیفیت دستگاهت پایین بوده! از دستشون افتاده و با یک افتادن ساده بردشم شکسته! عجب جنس مزخرفی داره!

گفتم پس چی کار کنم! گفت پاشو برو سر خط یا کارگرا کنار بیا! ببین چی می خوان براشون تو دستگاه بگنجون! دستگاه تو پشتک وارو هم بزنه تا اونا اوکی نکنند صد تای من هم اوکی کنند تو به پول نمی رسی! Big Grin

بله برادر من! صنعت این طوریه! وگرنه ما هم به سن شما بودیم و اول راه بود از این نظریات می دادیم!

در مورد قطعه!
شما فکر کردی چون فلان قطعه اینقدره می تونی ایرانیشو بسازی و همون قدر پول بگیری! من دستگاه 2.5 میلیونی رو ساختم! ولی ازم تعهد گرفتن که قیمت تولید هر نمونه بیش از 150 تومن در نیاد! اشکم در اومد ای سی های مختلفش رو طوری جور کنم که سر هم با قیمت قاب و پی سی بی اش نهایتا بشه اینقدر!
قرار باشه کمتر از یک دهم مشابه خارجی قیمت نخوره که اصن دنبال بازار نباش!

بعد شما فکر کردی هر چی دلت بخواده! بزار یه پروژه صنعتی بر داری بهت می گم چه خبره! مسئول فنی یه چیزی تو فیلم دیده می خواد تو براش پیاده کنی! هر چی می گی بابا اونا تکنولوژیشون هزاران برابر ماست! برد n لایه است قطعات تو دیگه پخته میشن نیازی به فاصله گذاشتن واسه لحیم کاری ندارن طرف حرفت رو نمی فهمه! میگه شما عرضه نداری چرا بهانه میاری!
بعد تازه اون فانتوم رو با هزار مصیبت می سازی میری تحویل بدی شروع میشه! طرف آپشن لپ تاپشم ازت می خواد و باید راضیش کنی! حالا بشین واسش کد بزن! بردت رو که تا نهایت ممکن کوچیک کردی و روش واسه سر خاروندون جا نداری باید بازم ارتقا بدی! Huh

هر وقت یک بار این مصیبت رو گرفتار شدی متوجه میشی وقتی میگم 1000 تومن خیلی عدد بالایی دارم میگم! پروژه داشتیم واسه 100 تومن گیر افتاده! طرف میگه هر طور شده باید اینقدر بشه! میگی بابا این 100 تون پول یک فریت هست که باید باشه تا تو میدان بازی در نیاره اگه قبول کرد!
اون به کنار! فکر کن اون دو تا رم جقدر PCB بردن! حدود 3 سانت در 5 سانت فقط زیر اون دو تا باید PCB بزنی درسته؟ فکر کن که این ابعاد برات ممکن باشه!

من مجبور شدم سیگنال پاور رو از بین پایه های Daughter برد Micro2440 روت کنم! پلین زدم زیر پایه ها تا پاور سه آمپر رو انتقال بدم! Exclamation فکر می کنی بلد نبودم یک ترک 3 میلیمتری بکش و راحت انتقالش بدم! چرا بلد بودم! منتها وقتی ابعاد پروژه نمیزاره چاره ای نیست! بعد شما می خوای یک همچین ابعادی رو بزاری کنار فقط واسه گرافیک! فکر می کنی واسه اون طرف این اصلا مهمه! که حالا گرافیکی باشه یا گرافیکی نباشه!

فکر می کنی شرکت مثل زیمنس و یا مثلا تگراس اینسترومنت تو این دوره دارن هنوز از این Dot Matrix ها استفاده می کنند بلد نیستند ال سی دی رنگی بزارن! سوادشون کمه! تجربه شما رو ندارند؟ یه همچین چیزی؟ نه برادر من اونا اگرم چنین چیزی بزارن واسه مصرف کننده خونگیه که روی صفحه لایه عایق می کشه که خش ور نداره نه صتعت که فردا میای می بینی کارگر با آچار فرانسه واسه سکلت کردن صفحه تاچ ضربه وارد کرده! یه تحقیق در مورد مصرف HMI ها توی خطوط صنعتی بکن ببین دست کیا میدنش! Big Grin

ما تو صنعت این مملکت خون جگر خوردیم برادر من!
ما هم یه روزی رویای شما رو در سر داشتیم!
فکر هم می کردیم خودمون از بقیه خیلی بهتر و بیشتر می دونیم!
وقتی خودمون پامون رفت توی چاله تازه افتادیم دنبال قبلیا که آی دوستان به داد برسید که دیگر نمی دانیم چه کنیم!

یه نضیحت رو از من بی سواد بپذیر! هر وقت بردی رو دیدی پیش از اونکه به یه جاش تهمت اشتباه بودن و یا غیر علمی بودن بزنی یک بار فکر کن که چرا ممکنه یک طراح چنین زجری رو تحمل کرده باشه و اینقدر یک قسمت رو بد طراحی کرده باشه!
بهت قول میدم بری پای صحبتاش بشیتی بهت نشون میده که تقریبا از نظر خودش هیچ راه دیگری واسه مشکل نداشته! خودشم میدونه کارش خیلی خوب نبوده ولی ناچاری و لزوم تحویل پروژه برای پول در آوردن یه چیز دیگه است!

اینم بدون درسته قیمت تموم شده برد با قیمت فروشش یکی نیست! ولی شاید 1 میلیاردم اون پول توی جیب طراح و سازنده نمیره! اگه قرار نباشه برادران دوست و عزیز دلال توی پروژه شما چیزی بخورن مطمئن باش نمی تونی براش بازار پیدا کنی!At
پاسخ
 سپاس شده توسط arm9mcu ، polestar
خوشبختانه ما در این پروژه با هیچ کارخونه و کارگری سر و کار نداریم و طرفامون هم خودشون واردند اگه غیر این بود به قول شما باید بیخیال این ماجرا میشدیم. این دستگاه رو قبلا من جور دیگه ایش رو ساختم و نصب هم کردیم و الان هم بیش از یک ساله که داره کار میکنه. همونطور که گفتم محیط با محیط کار می کنه . خدا نیاره اون روز رو که من بخوام با یه آدمایی مثل اونهایی که شما گفتین کار کنم! ما هرگز پا از حیطه کاری خودمون بیرون نمی ذاریم. من از اول کارم در زمینه دستگاه های اندازه گیری و محاسبات بوده و هنوز هم سعی می کنم در همین زمینه کارم رو ادامه بدم. این دستگاه هم برای آزمایشگاه تحقیقاتی برای گیاهان (گلخانه) هست که در آزمایشگاه دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کاربرد داره. گذشته از اینکه پروژه من قراره کجا نصب بشه باید بگم که من در خیلی کارخونه ها دیدم که از پنل های مونیتورینگ زیمنس و... استفاده می شه از جمله کارخونه تولید لبنیات . کاربرد دستگاههایی مثل دستگاه ما در یه همچین جاهایی هست که با تنش زیادی سر و کار ندارن. به عنوان مثال اتوماسیون خانگی - اداری یا مونیتورینگ قسمت خاصی از یه کارخونه یا آزمایشگاه و در کل جاهایی که با مشکلات فیزیکی سر و کار ندارند.
ان شاء الله اگه قابل بدونید سعی می کنیم در طول پروژه از تجربیات و راهنمایی های شما استفاده کنیم.
در ضمن اگه قرار باشه در مقابل مشکلات فرار کنیم هیچ وقت به جایی نمی رسیم. من به شخصه اگه کسی ازم بخواد که دستگاهی بسازم که کیفیت پایینی داشته باشه تا سود بیشتری برای یه تعداد آدم دیگه داشته باشه هرگز قبول نکرده و نمی کنم و به خاطر سود خودم یا شخص دیگری به کشور و مردم خیانت نمی کنم. من خیلی دستگاهها رو دیدم که سازندش به قول شما از همه جای مدار زده , به چه قیمتی اینها این کارها رو میکنند؟ ما با این کارها فقط آبروی خودمون رو می بریم. ولی اینم بگم که در این آشفته بازار هنوز هم کسانی وجود دارند که کیفیت دستگاه و درست بودن کار رو به سود شخصی شون ترجیح می دن! به امید روزی که همه مون مثل اونها باشیم.
از دوستان هم خواهش می کنم اگه نظر یا انتقاد و پیشنهادی در رابطه با پروژه دارند حتما بفرمایند و اگه اطلاعاتی در این زمینه دارند که می تونه برای بقیه مفید باشه حتما اونها رو بیان بفرمایند.
با تشکر از همه دوستان.
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، taktrashe
خواهش می کنم! من هر چند وقت یکبار یک سری اینجا میزنم!
خب این جور پروژه ها خوبه ولی هر وقت این سمت اومدی خودت می بینی چی دارم میگم! Cool

منم دوره دانشجوییم یه برد ساختم واسه دانشکده کشاورزی واسه پاور ورداشتم ماژول پاور مین ول روش گذاشتم که فقط 30 تومن پول همون بود! واسه پروژه های صنعتی خودم مجبور شدم ماژول پاور رو خودم بسازم که قیمتش در بیاد 7 تومن! Big Grin
ببین لزوما زدن از قطعه به معنی خراب تر شدن نیست! خیلی جاها اون قطعات زیادی هستند و شما اگر بردهای صنعتی زیمنس رو باز کنی همین مسائل رو تو اونا می بینی کنترلر نوی نوی زیمنس رو باز کردیم توش وایرپ داشت! Big Grin تقریبا توی همه نواحی دنیا مسائل یک جورند!

این پروژه های فعلی شما دست شما کاملا بازه! ریش و قیچی دست خودته! ولی وقتی وارد پروژه های واقعی تر و در ابعاد بزرگ میشی متوجه میشی چی میگم! اونجا n نفر بالاسر و پایین دست شما هستند که باید همه رو راضی نگه داری! تازه شانس بیاری تعریف پروژه یه چیز معقول باشه و بر و بچس کارشناس واقعا این کاره باشن و ازت یه چیز فضایی نخوان! وگرنه هیهات! Big Grin

خیلی اینجا پست دادم! کاملا تایپیکت رو از بحث منحرف کردم! Big Grin امیدوارم همیشه بتونی توی همین جاها کار کنی! موفق باشی! At
پاسخ
با سلام خدمت دوستان
تا اینجا کسی به طور عملی رو پروژه کار کرده؟ Dodgy
آماده ادامه مطلب هستید؟
کسی پیشنهادی نداره؟
از علاقه مندان خواهش می کنم به طو جدی پیگیر باشند.
ادامه مطلب بدون تلاش پیگیر , به هیچ دردی نمی خوره.dont
یکم تلاش کنید تا من هم امیدوار باشم و ادامه پروژه رو همین جا قرار بدم.Big Grin
ما رو از نظراتتون بی نصیب نکنید.
پاسخ
سلام .واما بعد:
مهندسین تجروبیات زیادی دارن خاک صنعت خوردن...!احترام کلامشون واجب ولی دانش آموزاشون رو رها نکنن!!!!!!!!!!
بگزریم.
اساتید pcb زدید؟؟؟ یک نکته مهم راه اندازی السیدی در مود های 12 16 18 24 بیت در طراحی PCB مدنظر باشه نمونه شماتیک هایی که هست الگوی خوبیه همه چیزشون مشخصه!فقط باید شروع کرد !این خانواده NXP مثل LPC1788 , LPC2478 h السیدس های 1024x768 رو هم ساپورت میکنه! ولی برای ما همین 4.3 و 7 اینچ کافیه البت برای شروع!
من که PCB تبدیل smd به dip رو 2ماه پیش دادم بزنن (که اشتباه کردم عجله کردم باید خودم 1 pcb مشتی میزدم بعد میدادم چاپش کنن! برای گرونی فیلم نصف قطعات رو نزده مجبورم خودم دست به کار بشم انشاالله)ولی هنوز کامل نشده
خودم میخام کاملش کنم انشاالله.
راستی دوستان بگید چند بیت میخاهید السیدی رو راه بندازید که هماهنگ باشیم 24 بیت سرعت نمایش سریعتر از 12 بیت هستش ماکه 208 پایه داریم خوب میریم سوراغ 24 بیت دوستان اگر راضیند بسم الله.
اینجارو ببینید طرف میگه 3ملیون با نمونه و تمام سورساش یک نگاه بد نیست:
http://www.avarm.ir/index.php/the-news/61-new-project

یک چیز باهال هم براتون دارم پیوست رو ببینید.

.pdf   LPC1788_en LCD and graphical interface.pdf (اندازه: 1.33 MB / تعداد دفعات دریافت: 189)
نظرتون چیه روی این مدار زیر که پیوست کردم کارکنیم البته فقط روی قسمتایی که السیدی راه میندازه و مدار ماژول های دیگش رو روی PCB پیاده نکنیم مثل شبکه و.. که بعد از راه اندازی السیدی میشه روی اون ماژول های دیگه کار کرد این شماتیک و دیتا شیت و سورس برنامه هاش!امیدوارم پیگیری کنید انشاالله.

.pdf   MOD-LCD4.3-SCHEMATIC-REV-A.pdf (اندازه: 81.45 KB / تعداد دفعات دریافت: 120)

.pdf   GFT043HA480272Y_Rev.A.pdf (اندازه: 498.67 KB / تعداد دفعات دریافت: 128)

.zip   MOD-LCD4.3DEMO.zip (اندازه: 1.86 MB / تعداد دفعات دریافت: 161)
محرم ی دگر رسید التماس دعا داریم .یا علی ....
هَل مِن ناصر یَنصُرنی
هيهات مناالذلة‌
ذلت وخواري به مراتب ازما(اهل بيت‌)دور است‌.
"...ولِلّه‌ِ العِزَّة‌ُ ولِرَسولِه‌ِ ولِلمُؤمِنين‌َ ولـَكِن‌َّ المُنـَفِقين‌َ لايَعلَمون‌(منافقون‌8)وعزت مخصوص خداورسول اوومؤمنان است‌ ولي منافقان نمي‌دانند."

پاسخ
با سلام خدمت دوستان
آقای mmbmmb20 خیلی ممنون که ما رو از جزئیات کار خودتون مطلع می کنید کارتون عالیه. این باعث می شه که دیگران هم روحیه پیدا کنند.
تو این پروژه همین طور که گفتم ما 24 بیت راه اندازی خواهیم کرد چون وقتی lcd توانایی 24 بیت رو داره و LPC2478 هم توانایی اون رو داره دیگه دلیلی نداره که 24 بیت راه اندازی نکنیم.
حالا ان شاء الله به اون مرحله که رسیدید اطلاعات کامل و دقیق می دم خدمتتون. دوستان به هیچ وجه نگران راه اندازی نباشید شما فقط کارتون رو ادامه بدید قدم به قدم همه چی حل خواهد شد.
در مورد سورس هم همون سایتی که معرفی کردم (http://www.thaieasyelec.com) مرجع کاملی هست و هرچی در مورد درایور و شماتیک و ... بخواهید اونجا هست. هم برای LPC2478 و هم LPC1788 . ولی اطلاعات شما هم خوبه و از اونها هم میشه استفاده کرد. ان شاء الله بیبشتر بررسی می کنم و اطلاع می دم خدمتتون.
دو تا عکس هم از PCB خودم گذاشتم که بعد از یک بار اصلاح به این مرحله رسیده.
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، mmbmmb20
مهندس ایول .خداقوت.
مدارت دو رو که نیست؟یا دورویه هستش؟
نه دوباره دیدمش دورویه هستش ایول!
2تا رم استفاده کردی؟اگر اون 2تا رم باشه فاصلشون تا میکرو عالیه!!!من رو یک استاد دیگه گورخونده بود که برد 4لایه کمتر بزنم مدار جواب نمیده؟1!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
با دیدن مدار شما حالی به حولی شدم!!!!!!
در مورد مدارتون توضیح میدی پورت سریال برای چی گذاشتی؟
چرا 2تا رم؟حجمش چقدره؟یکی کافی نبود؟
بدونه باطری که حتما میشه راش انداخت؟
من قطعات SMD دسترسی ندارم میخام همین معمولی کارکنم!
میکرو SD هم گذاشتی ایول کاربرد زیادی داره همین جوریش اگر رم کافی باشه UBUNTU روش نصب میشه !!!
با این السیدی 7 اینچ راه انداختی؟بقلش 1جای خالی گذاشتی مال کانکتور4.3 گذاشتی؟
یـــــک قولومبه قرمز رنگه به خازن ها نمیخوره دورش چسب زدی مال چیه؟ اوه اوه اوه سیم پیچ سلف برای چی؟کاهش نویز؟ بدونه اون نمیشه؟
خودت ازین مدار راضی هستی ؟باالسیدی یک نوشته ای یک دایره یا چنتا خط نمایش دادی امکانش هست از صحت عملکرد السیدی عکس بگیری بزاری ماهم ببینیم؟
دارم پرپر میشم نماز مغرب م رفت برم نماز میام خدا خیرت بده انشاالله برمیگردم...یا علی...
هَل مِن ناصر یَنصُرنی
هيهات مناالذلة‌
"...ولِلّه‌ِ العِزَّة‌ُ ولِرَسولِه‌ِ ولِلمُؤمِنين‌َ ولـَكِن‌َّ المُنـَفِقين‌َ لايَعلَمون‌(منافقون‌8)وعزت مخصوص خداورسول اوومؤمنان است‌ ولي منافقان نمي‌دانند."

پاسخ
سلام دوست عزیز
ایول به این همه علاقه!
بله برد دورویه هست با دقت 0.2 میلی متر که الکتریکال تست هم شده! همونطور که در صفحات قبل گفتم برای اینکه اطلاعات 32 بیت ذخیره بشن 16 بیت اطلاعات در یک رم و 16 بیت دیگه در رم دوم ذخیره میشن تو شماتیک من اینجوری بود منم تغییرش ندادم! اون قرمزه کوچیکه خازنه رنگش اینطوریه. اونی که دورش چسب زدم سلفه که برای آی سی LM2576s -5.0 هست که تو شماتیکی که گذاشتم هستش . سلف با توان پایینتر جواب نداد و مرتب داغ میکرد و می سوخت تا اینکه آخرش خودم سلف رو سیم پیچی کردم و دیگه داغ نمی کنه.اون یکی سلف هم برای ولتاژ بک لایت LCD هست(جلوگیری از نویز). باتری هم برای RTC هست که در پروژه نیازش دارم ولی اگه شما RTC نمی خواهید بدون اون هم میشه. پورت سریال برای پروگرم کردن برنامه و همچنین دیباگ کردن به صورت ارسال پیغام و هم چنین تست هستش. برای سیستم عامل چون سرعت میکرو پایینه نمیتونید سیستم عامل بالایی نصب کنید و نهایتا همون می تونید uC OS نصب کنید. با این مدار LCD هفت اینچ و 10 اینچ راه اندازی کردم که 7 اینچ چینی بود و مال بورد mini2440 بود و LCD ده اینچ مال شرکت شارپ بود و یه نمونه صنعتی با بک لایت فلورسنت (مهتابی) بود که واقعا تصویر محشری داشت. اون کانکتور های اضافی هم همه به هم وصل هستند و محض احتیاط هستند که اگه یه موقع کانکتور یه LCD با مال من فرق داشت دچار مشکل نشم. به عنوان مثال کانکتور LCD 7 اینچ با 10 اینچ فرق داشت و من برای 7 اینچ از کانکتور سمت چپی (وسط برد) استفاده کردم و برای 10 اینچ از کانکتور IDC در سمت راست گوشه پایین استفاده کردم. این سورسی که من دانلود کردم برای نمایش نوشته و دایره و مربع و ... کتابخانه داشت که کارم رو راحت کرده بود و چند تا فونت با سایزهای متفاوت داشت که خیلی عالی شده بود اما اون طور که من سورس شما رو بررسی کردن مثل اینکه کتابخونه نداره و باید خودتون بهش کتابخونه اضافه کنید یا اینکه برای همه چیز از عکس استفاده کنید. و در آخر باید بگم که از مدار کاملا راضیم خیلی عالیه!
اگه می خواهید عکس مدار رو ببینید به لینک
https://www.facebook.com/media/set/?set=...779&type=3
در FB مراجعه کنید و تصاویر راه اندازی شده را ببینید.
با تشکر

این هم چند تا عکس دیگه .Big Grin

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
مهندس بازم خدا قوت خیلی خوشحال شدم نمیدونم چجوری بیان کنم این خوشحالیم رو .من اخلاق ام اینجوریاست موفقیت دوستانم رو هم مثل موفقیت خودم میبینم انشاالله که خیرش رو ببینی فکر کنم با LPC2478 کارکردینه؟
برای ترسیم اشکال از رابط نرم افزاری SUN7 Studio استفاده کردی یا از emWin استفاده کردی؟
مهندس 1شماتیک از مدارت میدی میخام شروع کارم با التیم با شماتیک شما باشه البته چون جواب گرفتید؟
pcb نه چون جواب قطعی گرفتی میخام با شماتیک شما کارکنم واز طرفی قطعاتی که میخام استفاده کنم smd نیستش و با pcbشما دچار مشکل میشم همون شماتیک بدی بهتره. هلو برو تو گلو نشه؟!!!؟نه؟
لااقل ماهم از خودمون 1 جنمی نشون بدیم انشاالله!البته خدا خیرتون بده پیگیر تکالیف ما هستید انشاالله با به نتیجه رسوندن این مدار شمارو هم خوشحال کنم!انشاالله...
این رو هم 3ماه پیش پیداش کردم قیمت ها به" یوان " هستش و از 3ماه پیش 2 یوان بیشتر بالا پایین نشده:
http://s.taobao.com/search?spm=a230r.1.7...z_20121112
منتظر فرج....یاعلی....
هَل مِن ناصر یَنصُرنی
هيهات مناالذلة‌

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برد صنعتی ARM محسن سینا 14 5,671 10-11-1396، 03:00 عصر
آخرین ارسال: sakhtemoon
  پروژه های تکمیل شده ARM polestar 1 3,586 14-2-1391، 12:00 عصر
آخرین ارسال: arm9mcu

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان