نظرسنجی: مطالب این پست تا چه حد کاربردی و حائز اهمیت می باشد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
زیاد
91.67%
22 91.67%
متوسط
8.33%
2 8.33%
کم
0%
0 0%
اصلا
0%
0 0%
در کل 24 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه صنعتی با lcd رنگی
(10-8-1391، 11:58 صبح)mmbmmb20 نوشته است: دوستان من السی دی "5 اینچی رو با lpc1788 مخام را بندازم یکی از دوستان در جای دیگه ای به من گفت (چی گفت؟) فرمودن : فاصله میکرو یا cpu تا RAM رم باید حد اقل باشه!!!
چرا؟؟؟؟؟
دوستم بالا فرمودن فرکانس کاری بالاست در مسافت های تولانی تلفات زیاد میشه خط انتقال در فرکانس های بالا خاصت سلفی خازنی پیدا میکنه!!!!!!!! تطبیق امپدانس و درس مخابرات و خطوط انتقال !!!!!!!!!!!!!!!
حالا پروژه در شروع و ازمایشی هستش و تا صنعتی شدن راه طولانی داریم حالا این مانع فرکانس کاری بالای مدار رو چکار کنیم؟؟؟
دوستان بالا فرمودن : فرکانس کاری رو بیاریم پایین؟؟
اساتید بگن چه کارایی برای این کار باید انجام بدیم؟ کریستال 12 مگاهرتزی و 32.76 کیلوهرتزی رو باید مقادیرش رو چه مقداری بزاریم؟؟؟؟
صرفا جهت اطلاع: خودروی پراید با سرعت 3کیلومتر در ساعت هم میتونه حرکت کنه ولـــــــــــــی!!!!! خودروهای پشت سرش رو چیکار کنیم باعث ترافیک نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اساتید بگن چه کارایی برای این کار باید انجام بدیم؟ کریستال 12 مگاهرتزی و 32.76 کیلوهرتزی رو باید مقادیرش رو چه مقداری بزاریم؟؟؟؟
داخل برنامه تغییراتی نمیخاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا قوت یا علی....
با سلام

نیازی به تغییر کریستال ها نیست شما باید با کنترل مناسب PLL های داخل میکرو فرکانس رو کنترل کنید
در ضمن این کریستال 32.76 کیلوهرتزی برای RTC هست و امکان تغییرش وجود نداره و به فریکانس کاری میکرو مربوط نمیشه

به همین سادگی At
اگر مطلبی مفید بود سپــــاس واگر مفیدتر بود دادن اعتبار را فراموش نکنید dont
به پيغام خصوصي ها فقط در صورت واقعا خصوصي بودن پاسخ داده خواهد شد Confused

پاسخ
 سپاس شده توسط arm9mcu ، MRGH
با سلام خدمت دوستان
دوست عزیز چرا می خواهید از lpc1788 استفاده کنید؟
تا اونجایی که من تحقیق کردم این آی سی در ایران به سختی پیدا می شه.
مزایای lpc1788 اینه که سرعت بالاتری نسبت به lpc2478 داره و از تکنولوژی جدیدتر و بالاتری در اون استفاده شده و جالبه که با lpc2478 به صورت compatible هست . یعنی شما می تونی در سیستمی که برای lpc2478 طراحی شده با تغییرات خیلی کم lpc1788 رو به جای اون جایگزین کنی.
در مورد سرعت لاین هم باید بگم که در واقع سرعت پردازش lpc2478 به قدری پایین هست که نیازی به افزایش سرعت لاین ram ندارید! من نگفتم سرعت میکرو رو کاهش بدیم! ما با حداکثر سرعت میکرو کار می کنیم ولی باز هم سرعت میکرو نمیتونه به سرعت RAM برسه! و عملا حتی اگه سرعت لاینتون هم بالا بره باز شما نمی تونید از سرعت بالایی بهره ببرید چون حداکثر سرعت lpc2478 تاحد 72MHZ هستش. یعنی می خوام بگم که همین سرعت کم ram , برای lpc2478 کافیه!
در مورد کریستال هم همونطور که دوستمون فرمودند با تغییر میزان ضرب کننده داخلی (PLL) می تونید هر فرکانس دلخواهی رو تا حداکثر 72MHZ داشته باشید. ولی اگه شما انتظار سرعت بالاتری رو دارید باید بگم که lpc1788 کمی بهتره ولی حتی اون هم نمیتونه از حداکثر سرعت RAM استفاده کنه چون سرعت RAM بیش از 100MHZ هست ولی نه LPC2478 و نه LPC1788 نمی تونن با سرعت DATA BUS بیش از چند مگا هرتز کار کنند و علاوه بر این همونطور که قبلا گفتم سرعت پردازش میکرو پایین هست و حتی اگه شما بخواهید از یه آدرس RAM داخلی خود میکرو به یه آدرس دیگه از اون اطلاعات رو کپی کنید , این زمان می بره چه برسه به RAM خارجی! سرعت lpc2478 درسته که 72MHZ هست ولی این شاید فقط به نظر زیاد میاد ولی در واقع فقط 4 برابر AVR هست.
ممنون که با سوالات و نظراتتون باعث پیشرفت این page می شید.
با تشکر از همه دوستان
چه وصفت کند سعدی ناتمام *** علیک الصلاه ای نبی السلام!
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، MRGH ، baharkhaneh
فاصله CPU تا RAM هیچ ربطی به سیگنال اینتگریتی نداره! دوست گرامی!

هر جا بزاریش (اصلا ببر بچسبونش به پردازنده!) مباحث سیگنال اینتگریتی برات مهم میشه! سیگنال اومد بالای 10 مگ یعنی برد شده برد مخابراتی! سیگنالها تشعشع دارند! باس به عنوان فیلتر عمل می کنه! مسیر برگشت جریان برات بازی در میاره! خازنهات جریان رو درست تامین نمی کنند و هزاران مشکل دیگه!

اصولا طراحی مداری که رم خارجی داره و سرعت مناسبی هم داشته باشه (شما رفتی سراغ یک پردازنده که سرعتش بالا باشه! اگه قراره فرکانس رو بکشی پایین برای چی رفتی سراغ اون! کلی خرج آی سی کردی؟) نیازمند یک تجربه کافی در طراحی مدارات Hi Speed و نیز امکان تولید برد درست و خسابی داره!
جفتشونم تو ایارن شما الان نداری!

پس بیخیال شو برو سراغ یه چیزی که از پسش بر بیای!

ببین اگه برات سرعت و فضا مهمه! بیخیال زدن برد جدید شو! یه هدر Micro2440 بگیر و برو سراغ اون! میتونی باقی Peripheral هاتو روی برد 2 لایه بزنی بهش!
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، baharkhaneh
عزیزم کی گفته که من رفتم سراغ یه پردازنده با سرعت بالا؟؟؟؟؟؟؟ 72 مگاهرتز بالاست؟؟؟؟؟ شما فک می کنی ما از پسش بر نیو مدیم؟؟؟ من اینو ساختم که میگم! در ضمن من سرعتو پایین نیاوردم این حداکثر سرعت lpc2478 هست ! اینو هزار بار گفتم!!!!!! این حداکثر سرعته بالاتر از این تو تنظیماتش وجود نداره!!!! این آی سی برای این سرعت طراحی شده امکان بیشتر شدنش وجود نداره! در ضمن فاصله بین RAM و CPU مهمه هر چی طول سیم بیشتر باشه مقاومت بیشتر و هر چی پیچ در پیچ تر باشه حالت سلفی بیشتری داره! پس فاصله بیشتر = خطای بیشتر! اون مطالبی رو هم که گفتی همه ما می دونیم لازم نیست توضیح بدی! ما در این پروژه نیاز به هیچ پردازنده پرسرعتی نداریم!!! من اینو بارها و بارها تکرار کردم که نیاز نداریم! برا ما همین کافیه! برا ما همین که یه TFT LCD رو راه بندازه و چند سنسور کافیه! این micro2440 هم که گفته همه می دونیم چیه و من خودم همه جوره (با سیستم عامل wince و linux وبدون سیستم عامل) روش برنامه نویسی کردم و جواب هم گرفتم . منتهی همونطور که اول پیج گفتم ما به دلایلی این رو نمی خواهیم!!!! من خودم خوب می دونم که برا سرعت های بالا باید رفت سراغ ARM9 و ARM11 ولی من که نگفتم سرعت بالا می خوام! توانایی ARM7 برام کافیه ! سرعت باس lpc2478 در حد یکی دو مگاهرتز هست که این تقریبا حداکثر سرعت اونه و برای من کافی هست! ما اینجا قرار نیست پردازش تصویر و پخش فیلم و یا یک کار مشابه اینها بکنیم که نیازمند سرعت بالا باشه! ما فقط می خواهیم چند تا سنسور دما و ... رو بخونیم , اطلاعاتشون رو بررسی کنیم , نمودار بکشیم , منو داشته باشیم و کارهایی از این قبیل! مگه هرکی میره سراغ ARM برا سرعتشه؟؟؟ حالا اصلا اومدیم یه برد Hi speed هم طراحی کردیم خب الان شما کدوم ای سی رو سراغ داری که BGA نباشه و LCD Controller داشته باشه و سرعت باسش هم بالای 10MHZ باشه ؟ همشون BGA اند. آیا در ایران برای ما امکان چاپ pcb چند لایه با دقت 0.1mm با هزینه معقول و به صرفه وجود داره؟ چون نداره ما اومدیم سراغ یه آی سی که ارزون باشه
(35000 تومان) و BGA نباشه و LCD Controller داشته باشه و قطعات جانبیش حداقل باشه و اگه سرعتش پایین باشه عیبی نداره! من پس از تحقیقات فراوان LPC2478 رو انتخاب مناسبی دیدم. حالا شما اگه یه انتظار دیگه ای از ARM داری و چیز دیگه ای می خوای دلیل نمیشه بیای اینجا و به این شکل بی ادبانه نظر خودتو اعلام کنی! از اول پست رو بخون و بدون که ما چه تصمیمی داریم! اون LPC1788 رو هم از هر جا گرفتی بگو ما هم از همون جا تهیه کنیم.
با سپاس فراوان
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، baharkhaneh
خیلی جالبه
پاسخ
 سپاس شده توسط taktrashe
(17-8-1391، 02:21 صبح)arm9mcu نوشته است: عزیزم کی گفته که من رفتم سراغ یه پردازنده با سرعت بالا؟؟؟؟؟؟؟ 72 مگاهرتز بالاست؟؟؟؟؟ شما فک می کنی ما از پسش بر نیو مدیم؟؟؟ من اینو ساختم که میگم! در ضمن من سرعتو پایین نیاوردم این حداکثر سرعت lpc2478 هست ! اینو هزار بار گفتم!!!!!! این حداکثر سرعته بالاتر از این تو تنظیماتش وجود نداره!!!! این آی سی برای این سرعت طراحی شده امکان بیشتر شدنش وجود نداره! در ضمن فاصله بین RAM و CPU مهمه هر چی طول سیم بیشتر باشه مقاومت بیشتر و هر چی پیچ در پیچ تر باشه حالت سلفی بیشتری داره! پس فاصله بیشتر = خطای بیشتر! اون مطالبی رو هم که گفتی همه ما می دونیم لازم نیست توضیح بدی! ما در این پروژه نیاز به هیچ پردازنده پرسرعتی نداریم!!! من اینو بارها و بارها تکرار کردم که نیاز نداریم! برا ما همین کافیه! برا ما همین که یه TFT LCD رو راه بندازه و چند سنسور کافیه! این micro2440 هم که گفته همه می دونیم چیه و من خودم همه جوره (با سیستم عامل wince و linux وبدون سیستم عامل) روش برنامه نویسی کردم و جواب هم گرفتم . منتهی همونطور که اول پیج گفتم ما به دلایلی این رو نمی خواهیم!!!! من خودم خوب می دونم که برا سرعت های بالا باید رفت سراغ ARM9 و ARM11 ولی من که نگفتم سرعت بالا می خوام! توانایی ARM7 برام کافیه ! سرعت باس lpc2478 در حد یکی دو مگاهرتز هست که این تقریبا حداکثر سرعت اونه و برای من کافی هست! ما اینجا قرار نیست پردازش تصویر و پخش فیلم و یا یک کار مشابه اینها بکنیم که نیازمند سرعت بالا باشه! ما فقط می خواهیم چند تا سنسور دما و ... رو بخونیم , اطلاعاتشون رو بررسی کنیم , نمودار بکشیم , منو داشته باشیم و کارهایی از این قبیل! مگه هرکی میره سراغ ARM برا سرعتشه؟؟؟ حالا اصلا اومدیم یه برد Hi speed هم طراحی کردیم خب الان شما کدوم ای سی رو سراغ داری که BGA نباشه و LCD Controller داشته باشه و سرعت باسش هم بالای 10MHZ باشه ؟ همشون BGA اند. آیا در ایران برای ما امکان چاپ pcb چند لایه با دقت 0.1mm با هزینه معقول و به صرفه وجود داره؟ چون نداره ما اومدیم سراغ یه آی سی که ارزون باشه
(35000 تومان) و BGA نباشه و LCD Controller داشته باشه و قطعات جانبیش حداقل باشه و اگه سرعتش پایین باشه عیبی نداره! من پس از تحقیقات فراوان LPC2478 رو انتخاب مناسبی دیدم. حالا شما اگه یه انتظار دیگه ای از ARM داری و چیز دیگه ای می خوای دلیل نمیشه بیای اینجا و به این شکل بی ادبانه نظر خودتو اعلام کنی! از اول پست رو بخون و بدون که ما چه تصمیمی داریم! اون LPC1788 رو هم از هر جا گرفتی بگو ما هم از همون جا تهیه کنیم.
با سپاس فراوان

من که نفهمیدم شما برای چی به خودت گرفتی! :-?

ولی این رو فقط می تونم بگم که سیگنال اینتگریتی ربطی به طول نداره! شما بگو فاصله رم تا هسته نیم میلی متر! وقتی شما مدارت فشرده تلقی نمیشه! توی باس پارالل باید سیگنال اینتگریتی داشته باشه! حالا فاصله هر چه قدر می خواد باشه باشه! فاصله مهم نیست! فقط این مهمه که شما از هر مسیر توی باس پارالل یک ساختار رو ببینی! واسه اطلاعات بیشتر هم می تونی کتاب های سیگنال اینتگریتی رو مطالعه کنی!

راستی من تا جالا ندیدم کسی رم خارجی بزاره و نخواد از فرکانس کاری درستش استفاده کنه! واقعا نمی فهمم وقتی شما داری با این سرعت کار می کنی چه نیازی به رم خارجی داری! Big Grin این حرکتت در حد نوشتن روی یک EEPROM شاید یکم بیشتر سرعت داشته باشه که معقول نیست! هزینه به کارایی نمی خونه!
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
شما یه بار از اول همه مطالب این موضوع رو بخون!
قرار نیست که همه رو علاف خودمون کنیم و دوباره مطالب رو مرور کنیم!
یه بار دیگه عرض می کنم که علت استفاده از رم خارجی فقط و فقط برای بافر تصویر هستش که در رم داخلی جا نمیشه!
lcd controller یک DMA داره که از آدرس خاصی اطلاعاتش رو بر میداره و صفحه رو رفرش میکنه. ما باید تصویر مورد نظر رو در محدوده ای از حافظه که از این آدرس (آدرس مرجع DMA) شروع می شه ذخیره کنیم تا DMA تصویر مورد نظر رو از آدرسی که گفتم تند تند (چند بار در ثانیه) بخونه و به LCD انتقال بده منتهی همون طور که قبلا گفته شد TFT LCD معمولی بافر نداره و تصویر بعد از لود شدن به سرعت پاک می شه و شما باید دوباره لود کنید. این عملیات لود و پاک شدن تصویر وقتی به سرعت اتفاق می افته ما تصویر رو ثابت می بینیم. تا اینجا که مشکلی نیست. خب حالا برای بافر کردن اطلاعات یک فریم از تصویر به محدوده ای به اندازه 1152000 بایت (800*480*24= 9216000 بیت) نیاز داریم. آیا 1.15MB رم داخلی داریم؟؟؟؟ نداریم! پس بالاجبار از رم خارجی استفاده می کنیم. اگه eeprom هم به این اندازه و با سرعت انتقال اطلاعات چند مگا بایت بر ثانیه موجود بود و هم چنین محدودیت write نداشت می تونست کار ما رو راه بندازه! ولی یه هم چین چیزی وجود نداره! همه اینها رو قبلا مفصلا توضیح داده بودم.

نقل قول: این حرکتت در حد نوشتن روی یک EEPROM شاید یکم بیشتر سرعت داشته باشه که معقول نیست! هزینه به کارایی نمی خونه!
من متوجه نمی شم منظورتون از اینکه هزینه به کارآیی نمی خونه چیه؟ مگه ما چه کارآیی انتظار داریم؟ شما مثل اینکه 72MHZ رو عدد خیلی بزرگی می بینید! این سیگنال اینتگریتی و... زمانی مورد بحث هست که سرعت باس به قول خودتون بالای 10MHZ باشه که در اون صورت به ARM9 یا ARM11 وبالاتر نیازمندیم نه LPC2478!!!!! این LCP2478 نمیتونه یه همچین فرکانس باسی رو داشته باشه , نمی تونه! پس بنابراین در محدوده کاری ما این مباحث هیچ اهمیتی ندارند!
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
1) ببین برادر من من داشتم جواب اون قضیه می نیمم فاصله برای حل مشکل سیگنال اینتگریتی رو می دادم!
2) اینکه کسی نمیاد کلی پول رم و ... بده که توش یک عکس ثابت نشون بده! وقتی میکرو توانایی 4 تا کار ساده رو نداره چرا شما روش می خوای این همه آپشن سوال کنی؟ الان اگر اسم LCD رنگی فلان نباشه نمیشه؟ شما که عملا هیچ استفاده مفیدی از سخت افزارت نمی کنی! به قول خودتون اصلا پردازنده در حد این عملیات نیست!

به هر حال فکر می کنم شما خیلی احساساتی دارید برخورد می کنید و علیه من جبهه گرفتید! یه جورایی حس می کنم علیه من جبهه گرفتید! اگه دوست داشتید بدید همه رو پاک کنند! Sleepy
پاسخ
ببینید مشکل ما در پروژمون نداشتن تصویر درست و حسابیه! یه LCD رنگی 480 در 800 پیکسل کجا و یه LCD گرافیکی 128 در 240 کجا! روی LCD گرافیکی نمیشه نمودار نشون داد. نمیشه منوی درست و حسابی طراحی کرد. ما که نمی خواهیم آپولو هوا کنیم!
این LPC2478 هم اگه امکاناتش به قیمتش نمی ارزید هرگز تولید نمی شد! کاربرد LPC2478 در پروژه های صنعتی و کنترلی هست می تونید در خود دیتاشیت هم بخونید. در تمام پروژه های صنعتی الزاما سرعت حرف اول رو نمی زنه. مقاومت در برابر نویز و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بالا برای ما حرف اول رو میزنه! برای راه اندازی LCD رنگی هیچ راهی در هیچ میکرویی به جز استفاده از XRAM وجود نداره! حتی اگه S3c2440 یا S3C6410 هم استفاده کنی باز به XRAM نیاز داری تا اطلاعات تصویر روش بافر بشه. اینو قبول دارم که حافظه XRAM خیلی بیشتر از اون چیزی هست که ما احتیاج داریم! ولی چاره ای نیست . یعنی راه دیگه ای وجود نداره. من خودم خیلی تلاش کردم که XRAM حذف بشه اما چون DMA داخلی در قسمت LCD Controller قابل دسترس نیست هیچ کاریش نمیشه کرد. یعنی منظورم اینه که برای DMA تعریف نشده که اطلاعات رو از جای دیگه ای بخونه. فقط وفقط منحصرا اطلاعات رو از آدرس رم می تونه بخونه که اون هم چون در رم داخلی جا نیست اجبارا همه از رم خارجی استفاده میکنند. اینکه شما می فرمایید هیچ کس پول برای رم خارجی نمی ده تا عکس روش نشون بده باید عرض کنم که شما یه سرچ بکن ببین که همه کسانی که از میکروی دارای LCD Controller استفاده کردن همه از رم خارجی استفاده کردند. رم خارجی تنها برای انجام پردازش های سنگین نیست که! توی سایت KEIL یه بورد آموزشی برای LPC2478 هست که اونها هم از رم خارجی استفاده کردن چون مجبورن این کارو بکنن. بعدشم اینکه می فرمایید مثلا اسم LCD رنگی فلان نباشه نمیشه؟ باید بگم که XRAM به نوع LCD ربطی نداره شما هر نوع LCD بخواهید راه اندازی کنید مجبورید اطلاعات رو یه جایی بافر کنید مگه اینکه یه LCD درایور دار تهیه کنید که قیمتش بالاست! چون در واقع LCD با درایور روی برد خودش میکرو و XRAM داره و قیمت اونها اومده روی LCD . بیش از 80 درصد LCD هایی که ما همه روزه استفاده می کنیم TFT هستند چه در موبایل و مونیتور کامپیوتر و تلویزیون LCD و ... و اساس این LCD ها بر پایه رفرش شدن هست که همشون هم RAM برای بافر کردن تصویر دارن حالا این که کی میاد پول XRAM بده برا نمایش تصویر , باید بگم که در واقع کی این کار رو نمیکنه؟ هزینه XRAM همچین هم بالا نیست (هر عدد 8500 تومان)
امیدوارم که لزوم استفاده از XRAM در سیستم هایی که نمایشگر LCD و LED دارند رو تونسته باشم بیان کنم.
با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، مجید جان ، baharkhaneh
ببین برادر من! شما الان اپلیکیشن داری؟

من الان سه ساله دارم کنترلر صنعتی می سازم! بعدی می دونم کسی برای یک همچین چیزی هزینه کنه! (ممکنه به درد این قاب عکس دیجیتالها بخوره) و گرنه کسی تو صنعت LCD رنگی نمی زاره! اینجا اولین چیزی که ازت می پرسن اینه! آی بی دستگاهت چقدره! راحتت کنم دستگاهت چقدر در برابر ضربه و دما و فشار و پرت شدن و ... مقاومت می کنه!
من دستگاه ساخته بودم مسئول کنترل کیفیت شاکی بود که چرا بدنه پلاستیکیه! اگه کاربرا بچسبوننش به دیگ ذوب میشه! دیگی که تا 1000 درجه باید داغ میشد!

روی درایو موتور AC ورداشتیم از این SED های 2 در 16 گذاشتیم طرف می گفت مقاومت صفحه اش کمه! خراب میشه! مجبور شدیم روش شیشه سکوریت 10 میل بدیم تا قبول کنه! حالا شما اومدی می خوای یک ال سی دی رنگی رو ببری اون تو که چی بشه!
این حرکتت صنعتی نیست! میگم ممکنه توی یک اتوموبیل شیک به عنوان قاب عکس دیجیتال یا مثلا نمایش گر واسه نشون دادن یه قسمت خراب توی سیستم (بازم میگم ممکنه!) به کار بره!

نه اینکه بخوام کارت رو خراب کنم! نه زحمتی که شما کشیدی مورد تقدیر و همین قدر که با 24BPP خودت رو آشنا کردی خیلی خوبه! ولی کارت به درد صنعت نمی خوره! به دو دلیل!

1) این ال سی دی آپشنی رو میده که فقط به درد کاربردهای خیلی خاص! خیلی خیلی خاص که برات مثال زدم ممکنه بخوره!
2) هزینه اش به کاراییش نمی ارزه! ببین شما دو تا رم داری هیولا! این دو تا رم کلی PCB می گیرن! کلی پاور می کشن! کلی قیمت دارن ولی عملا ازشون استفاده نمیشه! می دونم Frame Buffer رو جای دیگه نمی تونی بریزی! ولی این Frame Buffer ده درصد کاراییش رو هم نداره! حالا اینکه چه استفاده ای داشته که ASIC شده رو باید بری از NXP بپرسی! گفتم شاید قاب عکس دیجیتال خوبی میشده!
ببین من تو پروژه سر قطعه با اختلاف هزار تومن با کارفرما به مشکل برخوردم! شما داری الکی کلی پول میریزی دور! این رمات حدود 14 چوب خرج ور میداره! درسته؟ اصلا منطفی نیست از نظر صنعتی!

اما اونچه که دوست داشتم بدونی این بود که کلا از بحث منحرفم کردی! فاصله ربطی به سیگنال اینتگریتی نداره! متاسفانه یک استاد هم همین جمله اشتباه رو به من گفت و حدود 700 چوب به من ضرر زد! دوست ندارم باقی دوستان و حتی خود شما مثل من بعد از کلی دوندگی چنین ضرری رو متحمل شی!

ولی به کارهای اینچنینیت ادامه بده! فوایدش رو در آینده به خوبی می بینی!At
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برد صنعتی ARM محسن سینا 14 5,536 10-11-1396، 03:00 عصر
آخرین ارسال: sakhtemoon
  پروژه های تکمیل شده ARM polestar 1 3,567 14-2-1391، 12:00 عصر
آخرین ارسال: arm9mcu

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان