امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هزینه
سلام ، من نرم افزار خوندم و می خوام شروع به ساختن ربات کنم البته بیشتر می خوام توی زمینه هوشش کار کنم اما دلم می خواد الکترونیک مکانیک هم در حد نیاز بلد باشم به خاطر همین می خوام با پروژه های کوچیک و حتی غیر رباتی شروع کنم می خوام ببینم این جور کارا چقدر هزینه داره واسه خودم ، ممنون
پاسخ
اگه با میکرو کار کنی یا آی سی ها و lcd ها کمه کم 10000 تومن
اگه بخوای با مدارات آنالوگ مار کنی مثه چشمک زن و این جور چیز ها کمه کم 2000 تومن
البته اینا فقط و فقط برای شروع هستن اگه بخوای حرفه ای کار کنی باید تو هر پروژه یه 20000 بیای پایین !!!!!
واسه شروع هم به بهترین جا اومدی
امید وارم موفق باشی!!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط soodabez
سلام
عین خودمی(منم نرم افزار خوندم)
این مثل نرم افزار نیست که هرچی بخوای کار کنی یه برنامه دانلود میکنی مفت نصب کنی و توش گنده بشی!
یه چشمک زن بخوای بسازی باید خرج کنی، هیچ چیزی این تو مثل نرم افزار نیست، کم کم خرج میکنی ولی خیلی خرج میکنی!
از من میشنوی برا شروع سمت انالوگ نرو، کار با میکرو برا یه برنامه نویس خیلی شیرینه، یه پروگرمر بخر با یه میکرو با چند تا LED بعد برو سمت LCD و دکمه وبعد سنسور دما و نور تا برسی به موتور و کنترلش، که دیگه از اماتوری در میاین و بعدش هرچی دوست داشته باشی رو میتونی راحت بسازی.
قیمت ها هم اینطوریه:
یه پروگرمر USBASP الان ۳۵۰۰۰تومنه
یه ATMEGA32 فکر کنم ۷۰۰۰ تومن باشه
LED هم دونه ای ۱۰۰ تومن
یه اداپتور ۱۰۰۰۰ تومن
برد بورد و مقاومت و سیم و رگولاتورو خازن تهش ۱۵۰۰۰تومن
LCD کاراکتری ۷۰۰۰ تومن
دکمه فشاری دونه ای فکر کنم ۵۰ یا ۱۰۰ تومن
سنسور های دما LM35 باید زیر ۲۰۰۰ تومن باشه، فوتوسل که میتونه سنسور نور باشه باید زیر ۱۰۰۰ یا ۵۰۰ تومن باشه یا CNY70 که حدود ۲۰۰۰ تومن
درایور موتور هم حدود ۱۰۰۰۰تومن قیمتشه خود موتور هم از ۱۰۰۰تومن داره به بالا
مولتی متر هم امروز قیمت کردم از ۱۳۰۰۰تومن بود تا ۷۰۰۰۰تومن(البته بیشترش هم هست)
دیگه؟
;()((void (*)(void))0x0000)
پاسخ
 سپاس شده توسط soodabez
نقل قول: LCD کاراکتری ۷۰۰۰ تومن
این قیمتی که دادی کاملا اشتباه قیمت ها خیلی رفته بالا lcd شده 12000 تومن atmega32 قیمتش شده 9000 تومن
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط SAJAD-G
(7-12-1391، 07:45 صبح)electronicnarm2010 نوشته است:
این قیمتی که دادی کاملا اشتباه قیمت ها خیلی رفته بالا lcd شده 12000 تومن atmega32 قیمتش شده 9000 تومن
آرهExclamation
۳هفته پیش ۷۰۰۰تومن بودن
پاسخ
(7-12-1391، 10:00 صبح)SAJAD-G نوشته است:
(7-12-1391، 07:45 صبح)electronicnarm2010 نوشته است:
آرهExclamation
۳هفته پیش ۷۰۰۰تومن بودن

داداش های گل گلاب ببینم میتونید این خانومو از علاقه مندشدن به رباتیک منصرف کنید؟ (شوخی)
آقا یون خانوم ها اینجا معلوم میشه کی علاقه منده و کی علاقه مند نیس!!!!!!
چون کسی که علاقه نداره زود میدونو خالی میکنه چون هزینه خیلی بالاست و نمیتونه..... درواقع چون علاقه نداشته دیگه رباتیک و الکترونیک رو از لیست مورد علاقه هاش حذف کرده!!!!!!!!!!!!!
اما کسی که علاقه مند واقعیه حتی پول هم نداشته میدونو خالی نمیزاره و حداقل حداقل داره به اطلاعاتش اصافه میکنه !!!!

تو اینجا باید ماشاالله گف به اونایی که توانایی مالی ندارن اما باز هم یه علاقه مند واقعی هستند
پاسخ
 سپاس شده توسط soodabez
ممنون از همه واقعا ممنون ،
نقل قول: اما کسی که علاقه مند واقعیه حتی پول هم نداشته میدونو خالی نمیزاره و حداقل حداقل داره به اطلاعاتش اصافه میکنه !!!!
من عشق رباتم به این راحتیا دست نمی کشم Smile
حالا بهم بگید با چه پروژه ای شروع کنم بهتره ؟ و چیا احتیاج دارم ؟
ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط soltan
برای شروع از صفر، تو الکترونیک ساختن چشمک زن حکم hello world تو نرم افزار رو داره.
اون لیستی که بالا نوشتم رو برای شروع پیشنهاد میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط soltan ، soodabez
آره آبجی
اگه موافق باشی یه تاپیک برای آموزش رقص نور بزنم موافقی؟
البته با اجازه داداش سجاد !!
پس همگی برای یه آموزش ساده و متفاوت بیاید تو انجمن avr
پاسخ
 سپاس شده توسط soodabez

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان