امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش JPG روی LCD های رنگی
سلام.
ورود من تازه وارد رو به جمع علمی تخصصیتون بپذیرید.

کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطور میتونم تصاویر JPG رو روی LCD های رنگی نمایش بدم؟ (مثل این قاب عکس های دیجیتال که توی بازار هست)
به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟

ممنون
پاسخ
با سلام دوست من برای نشون دادن JPG به دیکد کردن این تصاویر نیاز هست که محاصبات خواصی داره ولی به راحتی مستونید با میکرو های معمولی خودمون فرمت BMP رو بدون مشکل و به راحتی نشون بدین ولی در مورد JPG اینگونه نیست و کمی خیلی سخته
البته دارم خود بنده روش کار میکنم تا بتونم به ورژن بعدی MP3 Player اضافه کنم که در این صورت حتما در اختیار دوستان قرار خواهم داد

به همین سادگیAt
اگر مطلبی مفید بود سپــــاس واگر مفیدتر بود دادن اعتبار را فراموش نکنید dont
به پيغام خصوصي ها فقط در صورت واقعا خصوصي بودن پاسخ داده خواهد شد Confused

پاسخ
 سپاس شده توسط Farzad
نقل قول: با سلام دوست من برای نشون دادن JPG به دیکد کردن این تصاویر نیاز هست که محاصبات خواصی داره ولی به راحتی مستونید با میکرو های معمولی خودمون فرمت BMP رو بدون مشکل و به راحتی نشون بدین ولی در مورد JPG اینگونه نیست و کمی خیلی سخته
البته دارم خود بنده روش کار میکنم تا بتونم به ورژن بعدی MP3 Player اضافه کنم که در این صورت حتما در اختیار دوستان قرار خواهم داد

به همین سادگیAt

ممنون از پاسختون.این محاسبات خاص فقط برای avr هست؟ چون من با استادم که مشورت کردم گفت که اگر رزولوشن تصاویر زیاد باشه ممکنه کمی فلیک بزنه.به نظر شما این کار روی arm جوتب بهتری نمیده؟
یعنی کلا بهتر نیست یه همچین پروژه های به نسبت سنگینی رو با ARM پیاده سازی کرد؟

سپاس
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
نقل قول: این محاسبات خاص فقط برای avr هست؟
خیر دوست عزیز بدلیل اینکه فایل های JPG فایلهای ذاتا فشرده هستند از سری های ریاضی برای فشرده کردن تصویر استفاده میکنند و فزقی نمیکنه تصویر کوچیک باشه یا بزرگ فقط در دیکود کردن تصاویر بزرگ زمانِ بیشتری برای اینکار لازم دارین

نقل قول: .به نظر شما این کار روی arm جوتب بهتری نمیده؟
اساسا فرقی نمیکنه با هر میکرویی که سرعتش بالاتره نتیجه مطلوبتر به دست میاد، که سرعت ARM بیشتر از بقیه میکروهاست پس بهتره
نقل قول: یعنی کلا بهتر نیست یه همچین پروژه های به نسبت سنگینی رو با ARM پیاده سازی کرد؟
100% در ضمن اگر از نظر سرعت AVR هارو هم بررسی نکنیم محاسبات مورد نیاز رم زیادی میطلبه که بهتر از ARM استفاده بشه همچنین هجم کد نویسی هم زیاذه

توصیه : برای دیکود کردن تصاویر هم چیپهایی وجود داره که فقط فایل رو به صورت باینری بهشون میدی و خودشون دیکود میکنن اینجوری نه رم بالایی میخواین نه سرعت بالا چون همه کارهای مورد نیاز توسط دیکودر ها انجام میشه . Exclamation
خدایا ، در ۲ راهی زندگی ام تابلوی راهت را محکم قرار بده

نکند که با نسیمی راهم را کج کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، امیرحسین ، Farzad
نقل قول: توصیه : برای دیکود کردن تصاویر هم چیپهایی وجود داره که فقط فایل رو به صورت باینری بهشون میدی و خودشون دیکود میکنن اینجوری نه رم بالایی میخواین نه سرعت بالا چون همه کارهای مورد نیاز توسط دیکودر ها انجام میشه

جالبه.ممکنه اسم این چیپ ها رو بگید تا ببینم چه مطالبی در موردشون میتونم پیدا کنم؟؟
ضمنا به نظر شما با یه LPC1768 برای لود کردن یه تصویر JPEG با حجم فرضا 4MB چقدر زمان میبره؟؟ آیا فلیک میزنه برای اسلاید از این تصویر به تصویر بعدی؟؟؟ و کلا لود کردنش با کیفیته؟؟
پاسخ
ADV202 : ماکزیمم رزولیشن پشتیبانی شده HD و Full HD

کد:
     SQ808B           

JPEG Decoder( up to 3M pixel)
    1.1"~1.4" CSTN
    Support SD/MMC card
    USB 1.1 I/F - MSDC mode
    Contact our Sales

SQ810C           

JPEG Decoder( up to 6M pixel)
    1.1" ~ 1.4" CSTN/ 2.0"~3.5" TFT
    MJPEG( CIF 25fps)
    Support all kinds of memory card
    USB 1.1 I/F - MSDC mode
    TV-Out ( NTSC/PAL)
    Contact our Sales

SQ810D

JPEG Decoder( up to 6M pixel)
    1.1" ~ 1.4" CSTN/ 2.0"~3.5" TFT
    MJPEG( CIF 25fps)
    USB 1.1I/F - MSDC mode
    IDE I/F
    TV-Out ( NTSC/PAL)
    Contact our Sales

SQ812B

JPEG Decoder( up to 16M pixel)
    Support 1.5”~10” ( 800x600 Max. ) TFT LCD Display
    MJPEG( VGA @30fps)
    USB I/F - MSDC mode
    TV-Out ( NTSC/PAL)
    Contact our Sales

SQ812D           

JPEG Decoder( up to 16M pixel)
    Support 1.5”~10” ( 800x600 Max. ) TFT LCD Display
    MJPEG( VGA @30fps)
    USB I/F - MSDC mode
    TV-Out ( NTSC/PAL)
    Contact our Sales

این سری بالا هم که هرکدوم رو گیر بیاری جزء بهترین ها هستند چون LCD و USB و MMC و خروجی تلویزیون هم ساپورت میکنن Exclamation

در رابطه با تصاویر JPG | JPEG گفتم که چون با سری های ریاضی فشرده شدن زمان پزدازششون نثبت یک به یکی با ججمشون نداره بلکه کیفیت عکس و اندازه عکس مهمه به طوریکه امکان داره یک عکس 3 مگا پیکسلی 500 کیلو باشه و همینطور عکس دیگه ای با کیفیت 1 مگا پیکسل 500 کیلو باشه زمان دیکود کردن این دو تصویر برابر نیست در حالیکه تصویر اول حافظه بیشتری میخواد.
در مورد فلیک زدن هم بگم که به اندازه صفحه نمایش (پیکسلی)، سرعت پردازنده، اندازه عکس و کیفیت عکس بستگی داره . در مورد LPC1768 هم که کلاکش 100 مگاهرتزه بستگی به این دارزه که از چیپ دیکودر استفاده کنین که فلیک نمیزنه یا که برنامه ای بخوایین کار کنین اونم که گفتم.

خدایا ، در ۲ راهی زندگی ام تابلوی راهت را محکم قرار بده

نکند که با نسیمی راهم را کج کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط Farzad
در مجله نویز شماره 4 به طور کامل توضیح داده شده و فکر نکنم از این بهتر پیدا بشه در ضمندر مجله جدید نویز نیز نرم افزاری به نام جیمبو معرفی شده که به راحتی می تونید تصاویر رو روی lcd نمایش بدید برو به سایت eca.ir و از اونجا دانلود کن
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط Farzad ، fmmajd

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمایش عدد چند رقمی توسط KEYPAD روی LCD ehsancompany 2 1,413 14-2-1396، 07:32 عصر
آخرین ارسال: ashkan13
  نمایش مقدار یک متغیر بر روی ال سی دی گرافیکی(به وسیله کتابخانه موج 00098 2 645 15-12-1394، 02:24 صبح
آخرین ارسال: mohammad_amin
Brick شما هم میتونید MP3 Player بسازید اونهم با LCD رنگی polestar 56 30,452 19-11-1394، 09:04 عصر
آخرین ارسال: mherdad
  مشکل در راه نمایش متون در GLCD ali2565 3 1,101 12-2-1393، 10:26 صبح
آخرین ارسال: askhorshid
  سنسور pir و نمایش شدت حرارت ommsend 0 493 13-7-1392، 03:59 عصر
آخرین ارسال: ommsend
  مشکل نمایش دمای تصادفی ترموستات با LM35 و AVR H@MI 0 693 15-1-1392، 05:57 عصر
آخرین ارسال: H@MI
  نمایش عدد بالای 32000 روی lcd ariahope 5 2,036 18-9-1391، 07:09 عصر
آخرین ارسال: ariahope
  دستورت نمایش بر روی سون سگمنت kendab 0 539 29-8-1391، 09:07 عصر
آخرین ارسال: kendab
  مشکل با DS1307 نمایش ساعت و تاریخ به صورت 165:165:165 moh68 7 2,036 13-7-1391، 10:22 عصر
آخرین ارسال: d2006h
  نحوه شمارش پالس بالا رونده و نمایش آن m1_hero98 1 919 25-5-1391، 02:38 عصر
آخرین ارسال: Last_Days

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان