امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقشه مدار ربات مسیر یاب
سلام دوستان کسی نقشه مدار ربات مسیریاب را میدونه چه طوریه منظورم اینه که من قطعات را آماده کردم ولی نمیدونم مدار ش چه قطعاتی رو بهم وصل کنم اگه کسی چیزی میدونه لطفا کمک کنه هرچه سریعتر ممنووونSmileBig GrinSmile
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر شریعتی"

پاسخ
 سپاس شده توسط iman2010
سلام
آخه چند سنسوره؟ آنالوگ یا با میکرو؟
چی خریدین بدون مدار؟SmileTongue
پاسخ
ببخشید آخه من تازه کارم و رشته من الکترونیک نیست حواسم نبود 3تا سنسوره و با میکروکنترلر892051 وکلا قطعات برای مسیریاب خریدیم خواهش میکنم کمکم کنید من برای فردا حتما این نقشه رو میخام
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر شریعتی"

پاسخ
سلام خانم عزیز
اولا چیزی که شما میخوای امکان پذیر نیست یعنی 1 روزه دوما شما باید میکروتو برنامه نویسی کنی در ضمن جواب این سوالارو بدید تا ببینیم چی میشه :
سنسوراتون دقیقا چی هست ؟
حتما این IC باید باشه یا میشه مثلا با 89C52 و ..... ساخت ؟
از چه موتور می خواین استفاده کنید معمولی یا استپ ؟
اگر رشته تون الکترونیک نیست پس این مدار برای چی می خواین ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط amirabasi
سلام رشته من کامپیوتره و یه گروه رباتیک تشکیل دادم وبه رباتیک خیلی علاقه مندم ولی متصفانه همه ی ما رشتمون کامپیوتره و از الکترونیک یه چیزهایی حالیمونه ولی نه خیلی زیاد اگه میشه به من کمک کنید.
حتما با همین ic و موتور هامون Dc معمولی و سنسورامون led مادون قرمزه ممنون میشم منو راهنمایی کنید
دکتر شریعتی"

پاسخ
سلام
شما اول باید برنامه نویسی میکرو بلد باشید که فکر کنم باید فنی باشید و حتما برنامه نویسی با VB رو بلدید و می تونید از کامپایلر BASCOM استفاده کنید که فقط یکم با VB فرق داره و بتونید الگوریتم کاری رباتتون رو بنویسید.
بعدش بخش الکترونیک کاره که به فنی های رشته ی کامپوتر سال دوم دبیرستان درباره مقاومت و خازن و باتری ها میگن و تو دانشگاه هم بازم مقاومت و خازن + دیود و ترانزیستور و کار با مولتی متر و اسکوپ و چند تا دیگه میگن ، که اصلا کافی نیستند و اینجاش همت خودتون رو نیاز داره.
بخش مکانیکش هم چیز خاصی نداره برای مسیر یاب و به عهده ی خودتونه.
حالا از این چیزایی که گفته شد با کدوماشون آشنایی کامل دارین؟
;()((void (*)(void))0x0000)
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، nano
سلام من با vbکار نکردم ولی c# بلدم رشته من تو دبیرستان ریاضی بوده اونجا یه چیز هایی در مورد مقاومتها وطرز به هم بستن و قانون کریشهف وقانون گره ها وهمین طور تو دانشگاه رشته کامپیوتر در همین حد کار بامولتی مترو.... اطلاعات داریم البته مدار منطقی ومعماری کامپیوتر هم داریم ولی کافی نیست ما در زمینه الکترونیک زیاد قوی نیستیم ما در رابطه با نقشه مدار ربات مسیر یاب مشکل داریم ونمی دونیم چی رو به چی ببندیم خواهشا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!ConfusedConfusedHuh
دکتر شریعتی"

پاسخ
دارم برد آموزشی ربات مسیریاب رو آماده می کنم
اگر عجله ندارید فکر می کنم یکی دو روز آینده آماده میشه
در 4 بخش برد میکرو + برد مقایسه کننده + برد موتور + برد سنسور
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط sima ، iman2010
پس میشه گفت کلا از پایه ضعف دارین.
یه کتابی هست به نام "خود آموز رباتیک" از انتشارات آفرنگ، اگه بخونیدش راحت بیس کار رو متوجه میشید.
همه ی چیزایی که تو قسمت مکانیک ربات و الکترونیک ربات و برنامه نویسی (هم به زبان بیسیک با (BASCOM) و هم به زبان C با (CODEVISION)) وراه اندازی سنسور ها و... نیاز هستش رو با AVR توضیح داده.
;()((void (*)(void))0x0000)
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، AMANA ، sima
سلام
این یه مدار ربات با 2051 که سورس برنامه به زبان C و فایل HEX و شماتیک براتون ارسال کردم
تنها تفاوتش با مدار درخواستی شما اینه که با استپ موتور ساخته شده

لینک دانلود :
http://s1.picofile.com/file/6707713278/R...1.rar.html
]
پاسخ
 سپاس شده توسط sima ، amirabasi ، iman2010

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روشهای چاپ فیبر مدار چاپی mozhdeh 117 49,070 13-2-1394، 12:15 عصر
آخرین ارسال: محمدصادق
  راهی برای ازبین بردن اسید مدار چاپی که رو موزایک ریخته بگید behroz2010 8 1,919 22-9-1393، 07:37 عصر
آخرین ارسال: iman d
  طراحیPCB مدار behroz2010 1 1,038 2-7-1393، 03:30 صبح
آخرین ارسال: A.H.A
  جدا کردن ic از مدار"""فوری"""" mehrdad6511 3 1,130 2-7-1393، 03:13 صبح
آخرین ارسال: A.H.A
  رسم مدار نقطه ای روی برد از روی مدار شماتیک parsi1404 3 1,765 27-2-1392، 08:35 عصر
آخرین ارسال: mo2_star
  با چاپگر canon مدل mx410 میشه مدار چاپ کرد یا نه ؟؟ behroz2010 0 596 18-4-1391، 03:11 عصر
آخرین ارسال: behroz2010
  راهی برای برش فیبر مدار چاپی بگید hamid_gh 13 5,834 28-1-1391، 02:53 عصر
آخرین ارسال: mo2_star
  کمک درچاپ مدار behroz2010 21 4,590 26-12-1390، 12:42 صبح
آخرین ارسال: behroz2010
  اشکال در کشیدن مدار در Altium 10.7 ATmega 4 1,247 16-10-1390، 07:53 عصر
آخرین ارسال: ATmega
  آماده کردن نقشه براي چاپ در پروتل se2010 3 1,702 6-9-1390، 01:38 صبح
آخرین ارسال: مهرداد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان