امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نرم افزار طراحی فونت برای LCDN96
با سلامAt
دوستان کسی می دونه با چه نرم افزاری میشه فونت های بزرگتر برای LCDN96 درست کرد ...
باتشکرWink
پاسخ
سلام
نرم افزار Glcd Font Creator يه نرم افزار خوب و سبكي هستش كه ميتونيد با اون فونتهاي مورد نظر رو ايجاد كنيد

ضميمه اش كردم ، ميتونيد دانلود كنيد
موفق باشيد

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   GLCD.Font.Creator.v1.0.1_p30download.com.zip (اندازه: 1.29 MB / تعداد دفعات دریافت: 49)
در چشم کسانی که پروازت را باور ندارند
هر چه بیشتر اوج گیری کوچک تر خواهی شد ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ARM-mohsen-AVR
اگه با بسکام کار میکنین همون Font Editor بسکام از همه بهتره.
من خودم با همون فونت مولتی سایز ساختم و الان دارم ازش استفاده میکنم.
حرف نداره.At
پاسخ
با نرم افزار GLCD Font Creator کار کردم ولی کاراکتر ها رو درست نشون نمیده ///SadConfused
در ضمن اگه با font edito فونت درست کنم تو زبان C میشه استفاده کرد ...
باتشکرAt
پاسخ
من كه با اون نرم افزار كار كردم كاراكتر ها رو درست نشون ميده، كار كردن باهاش نسبت به Fast Lcd سخت تر هست ولي اين مشكلي كه شما ميگيد رو من تاحالا باهاش نداشتم
راستي شما با FastLcd هم كار كرديد ؟؟
پاسخ
با اون هم نتونستم مثلا به جای 0 می خوام چیز دیگه ای بزارم کد رو دست می کنم ولی وقتی به برنامه اضافه می کنم در عمل خروجی کاراکتر 0 فقط چند تا نقطه مبهم نشون میده Sad
داداش میشه نحوه کار باهاش رو توشیح بدید ..با تشکر Heart
پاسخ
fast Lcd رو يا Glcd Font Creator رو؟؟
سعي ميكنم در روزهاي آينده تاپيكي با مضمون آموزش يكي از اين نرم افزارها قرار بدم‌
پاسخ
 سپاس شده توسط ARM-mohsen-AVR
آقا من یه فونت برای این السیدی طراحی کردم خیلی باحال شده.
ببینید:

سورسش واسه بسکامه ولی دیتای فونت رو میتونید توی کدویژن یا هر نرم افزار دیگه ای استفاده کنید.
برای تبدیلش به کدویژن هم که اگه خواستید درمورد برنامه راهنماییتون میکنم که چی به چیه.
اصلا شاید خودم یه تابع واسش نوشتم.البته تابع های خیلی آماده ای برای C هست که حتی فارسی هم میگیره.
پاسخ
 سپاس شده توسط ARM-mohsen-AVR ، مهرداد ، fhgb
با تشکر Wink
اگه میشه سورس برنامه رو بزارید At
پاسخ

اینم لینک دانلود سورس

این فونت رو خودم از صفر نوشتم.چون کتابخونه نویسی و اسمبلی یاد ندارم از توابع خود بسکام استفاده کردم.برای همین بصورت Sub نوشته شده.کارمنو که راه میندازه.کلا 4 درصد از فضای مگا128 و 8 درصد از فضای مگا64رو اشغال میکنه.
شاید خیلی اشکالات ریزی داشته باشه چه از لحاظ برنامه نویسی و چه از لحاظ راه اندازی ال سی دی.از دوستانی که حرفه ای ترن درخواست میکنم اشکالاتشو درصورت متوجه شدن گوشزد کنن.
اگر شماتیک رو میخوای میتونی مجله نویز 4 رو بخونی که بصورت 16 بیتی راه اندازی کرده.دقیقا همونه.
اگر هم شماتیک خودتو میخوای پیاده کنی که در قسمت COLOR LCD CONFIG همه چی رو میتونی تغییر بدی.
درضمن این فونت در همه کاراکتر ها بجز اعداد بصورت مولتی هست.یعنی اگر یه کاراکتری مثل I از 12 پیکسل کلا 6 پیکسل رو استفاده کنه,برنامه اون 6 پیکسل اضافه رو نشون نمیده و به این صورت فونت میشه مثل فونت کامپیوتر.به عنوان مثال "." و یا ":" رو در شکل پست قبلی من ببینید.
برای هرکدوم ازینا همش 3 پیکسل استفاده شده و مابقی پیکسل ها که قرار بوده خالی بمونن حذف شدن.

اما دستوراتی که لازم داری اینان که در قسمت Main برنامه بهشون اشاره شده(مثال زدم):
Clcd Input_code,x,y,forground color,Background Color
در این دستور باید مقداری که میخوای نمایش بدی رو توی یه متغیر رشته ای به نام Input_code بریزی و بدی به تابع.نمیدونم چرا هرکار میکنم نمیتونم متن رو مستقیم بدم به تابع و باید بریزم توی یه متغیرConfused
X و Y هم که برای تعیین مختصانه و دقت داشته باش که Y از 320 شروع شده و به 16 ختم میشه.از 15 کمتر بدی متنت قشنگ نمیشه.
Forgroung Color برای تعیین رنگ متن اصلی
Backgroung color برای تعیین رنگ زمینه متن اصلی هست که اگر 1 بزاری بکگراند نداره و رنگ زمینه هرجی باشه روی همون نمایش میده.

اما دستور Color_box که من بیشتر برای پاک یا رنگ کردن کامل صفحه استفاده میکنم.
color_box x1,y1,x2,y2,color
خوب همه چیزش مشخصه دیگه.مثال:
Color_box 0 , 0 , 240 , 320 , Black

کل صفحه رو از پیکسل 0و0 مشکی میکنه تا پیکسل 240و320.
اوکی؟
درتلاشم که با کدویژن هم راه بندازمش.نه اینکه ازین توابع برای کدویژن نباشه.اینکه کدویژن رو یاد بگیرم.این تاپیک آموزش کدویژن که راه نیفتاد.Sad
سوالی مشکلی چیزی بود در خدمتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط مهرداد ، ARM-mohsen-AVR ، fhgb

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست Template برای Eplan P8 ali38829 11 3,750 22-12-1396، 02:11 صبح
آخرین ارسال: amir127
  نرم افزار پروتئوس sari-tirkola 24 9,215 15-1-1395، 02:09 عصر
آخرین ارسال: درستکار
  نرم افزار تبدیل عکس به فایل هگز alinnn 0 391 21-9-1394، 03:06 صبح
آخرین ارسال: alinnn
  درخواست نرم افزار برای plc madicon tsx 3721101 pmn.asd 0 507 8-5-1394، 01:08 عصر
آخرین ارسال: pmn.asd
  کاربرد نرم افزار cod vision aminzanjani 1 934 19-9-1393، 01:01 عصر
آخرین ارسال: iman d
  درخواست لیسانس(کرک) نرم افزار Altium Designer 14.3.15 mobah 1 918 23-7-1393، 06:23 عصر
آخرین ارسال: Ali-Ali
  درخواست نرم افزار کرک شده MIKROC FOR DS PIC 38505512 3 1,744 18-6-1392، 11:06 عصر
آخرین ارسال: 38505512
  نرم افزار برای اندروید؟ atige 1 1,215 30-1-1392، 12:05 عصر
آخرین ارسال: امیرحسین
  دانلود نرم افزار Altium Designer 2013V13.0.12 masoudexe 6 1,809 18-1-1392، 06:19 عصر
آخرین ارسال: امیر حسینی
  درخواست نرم افزار طراحی بدنه ربات behroz2010 7 3,586 30-12-1391، 04:31 عصر
آخرین ارسال: nano

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان