امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل ساخت پروگرامرهای AVRISP-JTAG ICE-STK500
سلام دوستان عزیز یه سوالی مدت هاست که تو ذهنم به وجود اومده ولی تاحالا از کسی جواب درستی نگرفتم
(خواهشا اگر سوالم ساده هم هست بهش جواب بدین آخه ما تازه کارها هم باید از یه جایی شروع کنیم!SmileSmile)
میخواستم بدونم این STK300 و STK200 با هم چه فرقی دارن ؟
اصلا چرا اینطوری نامگذاری شدن؟
و این که بهاشون چه اتمگهایی رو میشه پروگرام کرد؟
به عنوان مثال چه محدودیتی باعث میشه با یک پروگرمر نشه همه ی خانواده های atmega رو پروگرام کرد مثلا 8 و 48 رو میشه با یک پروگرامر پروگرام کرد
atmeg48pa پایه28 رو با کدوم پروگرام کنم؟
و
.....................
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، kamran0080
(14-2-1390، 09:17 عصر)sajadgreat نوشته است: سلام دوستان عزیز یه سوالی مدت هاست که تو ذهنم به وجود اومده ولی تاحالا از کسی جواب درستی نگرفتم
(خواهشا اگر سوالم ساده هم هست بهش جواب بدین آخه ما تازه کارها هم باید از یه جایی شروع کنیم!SmileSmile)
میخواستم بدونم این STK300 و STK200 با هم چه فرقی دارن ؟
اصلا چرا اینطوری نامگذاری شدن؟
و این که بهاشون چه اتمگهایی رو میشه پروگرام کرد؟
به عنوان مثال چه محدودیتی باعث میشه با یک پروگرمر نشه همه ی خانواده های atmega رو پروگرام کرد مثلا 8 و 48 رو میشه با یک پروگرامر پروگرام کرد
atmeg48pa پایه28 رو با کدوم پروگرام کنم؟و .....................
سلام دوست من
این STK ها یعنی بردهای اموزشی شرکت اتمل (سازنده این میکرو کنترلرها)یا همون استارتر کیت هست روی بعضی از این کیتها پروگرامر هم داره مثل STK300 و STK200 یا STK500
این پروگرامری که شما با عنوان STK200/300 میشناسید در واقع روش و پروتکل پروگرامی هست که در هر دوی این بردها مشابه بوده که همکارهایی اومدن و فقط قسمت پروگرامر رو از این برد جدا کردن و برای استفاده ما سادش کردن همین
با STK200/300 شما میتونید همه میکروهایی که ISP دارن رو پروگرام کنید که تقریا همه AVR ها رو شامل میشه . این محدودیت در سخت افزار و نیازهای یک برنامه نویس یا طراح ایجاد میشه مثلا اگر شما نیاز به دیباگ یا اجرای خط به خط دستورات روی سخت افزار داشته باشین باید از پروتکل JTAG و پروگرامر JTAG استفاده کنید و این درصورتی هست که میکروی شما این سخت افزار رو داشته باشه MEGA8 یا MEGA48 نداره ولی MRGA16 و MEGA32 یا MEGA64 داره این در صورتی هست که هر پنجتای این میکرو ها ISP دارن و به راحتی میشه با سرعت بالا با یک پروگرامر ISP پروگرام کرد.
اگر مطلبی مفید بود سپــــاس واگر مفیدتر بود دادن اعتبار را فراموش نکنید dont
به پيغام خصوصي ها فقط در صورت واقعا خصوصي بودن پاسخ داده خواهد شد Confused

پاسخ
 سپاس شده توسط SAJAD-G ، hoseini_hardware ، sajadgreat ، farid499 ، kamran0080 ، aasham
سلام
همونطوری که قولشو داده بودم یه فیلم ضبط کردم که توش یه MEGA16 رو پروگرام کردم و یه توضیحاتی توش دادم که امیدوارم کافی باشه
این لینکشه
http://s1.picofile.com/file/6787824944/STK500.mkv.html
حجمش هم 20 مگا شد شرمنده کمی زیاده

این عکس موقعیت جامپر ها رو تو STK500 اصلی نشون میده

این عکس جامپرهای PJUMP و BSEL2 رو برای یه تعداد میکرو توضیح میده

توضیحات بیشتر این دو عکس و جامپرهای فوق در User Guide STK500 هست که لینک دانلودش اینه
http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_...oc1925.pdf

و این هم پینهای خروجی HV این پروگرامر و روش اتصالش به دو نوع میکرو MEGA8 و MEGA16

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، AMANA ، SAJAD-G ، javad1383 ، nano ، kamran0080 ، op-amp741
سلام از شما ممنونم برا کار و پروژهای که در اختیار ما قرار میدید لطفا چند پروژ با ماژولهای دوربی به همراه ال سی دی و پروژه اتصال چند دوربین موبایل و ال سی دی به میکرو برامو بزارید متشکرم
پاسخ
(7-4-1390، 02:42 صبح)adam نوشته است: سلام از شما ممنونم برا کار و پروژهای که در اختیار ما قرار میدید لطفا چند پروژ با ماژولهای دوربی به همراه ال سی دی و پروژه اتصال چند دوربین موبایل و ال سی دی به میکرو برامو بزارید متشکرم
دوست من این پروژه هایی که من میزارم توی سایت بیشتر کار خودم هست و خودم کار طراحی و برنامه نویسیشونو انجام دادم
ولی این چیزهایی مه شما فرمودید رو من کار نکردم و هیچ تجربهای در مورد دوربین و یا این سنسوری که فرمودید ندارم
اما اگر در اینده تونستم با هاشون کار کنم حتما و با کمال میل
من کارم طراحی بردهای صنعتی هست و یه شرکت اسانسور دارم که تابلو فرمان های اسانسور رو تولید میکنیم و نصب و سرویس و نگهداری اسنسور رو انجام میدیم
بیشتر این کارها برای خودم نیاز بوده که طراحی کردم و در الان اختیار دوستان قرار گرفته.

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، rahman1990
با سلام
اگر ممکنه یه راهنما هم برای ISP Programming (بهمراه شماتیک کانکتور ISP) و هم برای HV Programming قرار بدید.

با تشکر
پاسخ
[highlight=#ffffff]من یک زیف سوکت برای همین پروگرامر طراحی کردم ضمیمه می کنم[/highlight]

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   stk500.zip (اندازه: 481.31 KB / تعداد دفعات دریافت: 399)
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Delphianrex ، polestar ، behroz2010 ، kamran0080
باسلام
اگر ممکنه یک نفر یک راهنمای کامل درمورد استفاده از این پروگرمر با روش اتصال دوتا کانکتور ISP و Parallel برای من بی سواد تازه کار بزاره ترخدا.هنوز یدونه میکرو هم نتونستم پروگرم کنمExclamationHuh
پاسخ
دوست عزیز Polestar
میشه شماتیک پروگرامر STK500 رو بزاری؟
من از PCBش هیچی نفهمیدم!!Confused
پاسخ
با سلام
آقا یون و خانم ها ای از pcb که پرینت می گیرم با پایه های میکرو جور در نمیاد یا طولش کوتاهتره
حتما و خواهشا راهنمایی کنید
با سپاس
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش ساخت تابلو روان 3 و 7 رنگ و آموزش ساخت تابلو چرخان moein masoumi 365 124,951 21-12-1396، 09:42 عصر
آخرین ارسال: pad_kay
  ساخت کتابخانه در اتمل استدیو Azadfalah 1 901 3-10-1395، 12:56 عصر
آخرین ارسال: امیرحسین
  جزئیات کامل ساخت ساعت و تابلوی چرخان فقط با 7 عدد LED Pixar 24 9,903 18-12-1394، 06:10 عصر
آخرین ارسال: shahin_w3
  ساخت مدارrf با پهنای باند 13.56MHZ amin773 0 619 16-9-1394، 02:15 عصر
آخرین ارسال: amin773
  کمک در ساخت ساعت با سون سگمنت milad.v1371 0 480 8-7-1394، 10:35 صبح
آخرین ارسال: milad.v1371
  نیازمند میکروکنترلر کار در ساخت درایو موتور osking 0 438 5-6-1394، 07:12 عصر
آخرین ارسال: osking
  مشکل در ساخت زمان 1ثانیه با تایمر 0 tabasoomtz 2 698 9-4-1394، 03:02 عصر
آخرین ارسال: Last_Days
  کمک برای ساخت پانل lcd سریال ascer 1 795 2-2-1393، 03:15 عصر
آخرین ارسال: Ali-Ali
  راهنمایی : ساخت PWM و کنترل ان با ADC SANBOR 5 1,546 22-12-1392، 01:13 عصر
آخرین ارسال: Last_Days
  راهنمایی خیلی فوری و ضروری برای ساخت استپر موتور parisapbn 0 513 2-11-1392، 03:03 عصر
آخرین ارسال: parisapbn

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان