امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدار شوکر 2000 ولت
از چند روز دیگر قتل بوسیله ی شوکر در صفحه ی اول روزنامه هاExclamationExclamationExclamationExclamationExclamation!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
هی وای من... چرا رفتین تو فاز بکش بکش؟!!!!

در رابطه با چوک که چند بار توضیح دادم. نمیخواد برین دقیقا همین رو بخرید. کافیه شبیه بهش یا قوی تر بخرید. من خودم چوک 1 به 300 خریدم. فکر کنم حدود 5 تومن شد...
تو صفحه 1 عکسشو گذاشتم.... اینم لینکش: http://forum.techno-electro.com/attachment.php?aid=797
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست...
پاسخ
 سپاس شده توسط mo2_star
کسی نبود بگه چرا ولتاز ورودی من به چوک هنوز DCهست/مگه جریان باطری بعد از گذشتن از مدار اولیه نباید متناوب بشه
پاسخ
(7-2-1391، 06:08 عصر)حسین ملکی نوشته است: کسی نبود بگه چرا ولتاز ورودی من به چوک هنوز DCهست/مگه جریان باطری بعد از گذشتن از مدار اولیه نباید متناوب بشه

دقیقا، باید متناوب باشه. شما چطوری متوجه شدی dc هست؟!
پیشنهادم اینه که از اول همه چیز رو چک کنید تا ببینید همه قطعات رو درست سر جای خودشون گذاشته باشید و همه قطعات سالم و همونی هستند که باید باشند.
پاسخ
ولتاز رو با مولتی متر گرفتم مثبت ومنفی داره هنوز و به یک رله هم وصل کردم فقط رله یکبار کنتاک شد در صورتی که در جریان متناوب رله یکسره قطع ووصل میشه(درمورد قطعات هم من ترانزیستورها رو تیب31و32 گرفتم
پاسخ
 سپاس شده توسط gd510
(11-2-1391، 11:03 صبح)حسین ملکی نوشته است: ولتاز رو با مولتی متر گرفتم مثبت ومنفی داره هنوز و به یک رله هم وصل کردم فقط رله یکبار کنتاک شد در صورتی که در جریان متناوب رله یکسره قطع ووصل میشه(درمورد قطعات هم من ترانزیستورها رو تیب31و32 گرفتم

منم از همون ها استفاده کردم ولی مشکلی نداشتم! نحوه بستن مدار چی؟ پایه های ترانزیستورها رو درست بستید؟! راستش من الکترونیک نخوندم بتونم کامل راهنمایی کنم. هرچی هم بلدم از روی علاقه بوده.
پاسخ
دوست عزیز ممنون از راهنماییت/من سراغ مدار داخلی حشره کش راکتی رفتم دقیقا مثل مدار شوکر شماست ولی در ورودی از ترانزیستور قدرت استفاده نشده .چوک هم6تا بایه داره.خروجی چوک هم با خازن ودیود تقویت شده.ببخشید که زیاد سوال میکنم میخواستم بدونم این افزایش ولتاز رو با دیود وخازن تا چند مرحله میشه افزایش داد(باز هم ممنون از همه دوستان بخاطر جوابها)
پاسخ
(14-2-1391، 02:07 عصر)حسین ملکی نوشته است: دوست عزیز ممنون از راهنماییت/من سراغ مدار داخلی حشره کش راکتی رفتم دقیقا مثل مدار شوکر شماست ولی در ورودی از ترانزیستور قدرت استفاده نشده .چوک هم6تا بایه داره.خروجی چوک هم با خازن ودیود تقویت شده.ببخشید که زیاد سوال میکنم میخواستم بدونم این افزایش ولتاز رو با دیود وخازن تا چند مرحله میشه افزایش داد(باز هم ممنون از همه دوستان بخاطر جوابها)

هرچند تا که دلتون میخواد. هرچی بیشتر، ولتاژ خروجی هم بیشتر. فقط مدت زمان شارژش بیشتر میشه. من 4-5 سری بیشترش کردم. حدود 7-8 ثانیه طول میکشه کامل شارژ بشه. البته به آداپتور 12 ولت زدم، تقریبا هر نیم ثانیه شارژ میشد. نوع باتری هم خیلی تأثیر داره.
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین ملکی
بستن این مدار که مثل لگو بازی می مونهdont.ادم می خواد طرز کارشم بدونهWink(مثلا چطوری خازن و دیود باعث تبدیل جریان به اختلاف پتانسیل میشهHuh)با این حال دمتون گرمAt.یه سواله دیگه هم داشتم:چوک چیه و 300 به یک یعنی چیConfused؟دست تون درد نکنه
پاسخ

(30-1-1391، 11:38 عصر)ashkanparadox نوشته است: سلام دوستان
من حدود 1 سال پیش خیلی دنبال ساخت چنین مداری بودم
نقشه های زیادی هم در موردش از سایت های مختلف پیدا کردم
تمام چیزهایی که شما گفتید درسته ، چوکش به این راحتی ها پیدا نمیشه و باید بدید براتون بپیچن
من دادم که برام پیچیدن و اون موقع کلا 5000 تومن شده بود پولش.

ولی ..
چند تا نکته در ساختش هست که باید مد نظر داشته باشید :
1 .ولتاژش رو هیچ وقت نمیشه از یه حد خاص بالاتر برد چون وقتی ولتاژ به یه حدی که میرسه از ندار شارش میکنه به قسمت های دیگه و پایه هایی که عایق نیست جرقه میزنه و ولتاژ در خروجی مدار به شدت کاهش پیدا میکنه
2.برای بالا بردن ولتاژ حتما باید مدارتون رو عایق کنید وگرنه احتمال اینکه به دست خودتون بگیره زیاده
3.عایق کردن مدار هم به این راحتی ها نیستش ، من قبلا از چسب حرارتی استفاده کرده بودم که جواب نداد و بهترین عایق براش " قیر " هستش
چون به هیچ عنوان جریان رو عبور نمیده

در آخر هدف از ساخت این مدار بیشتر تفریح کردنه و این که صدایی که موقع جرقه زدن میده یه هیجان خاصی رو به وجود میاره و فکر نمیکنم اونقدر ها به درد دفاع کردن بوخوره.
من هیچ وقت اون صدا و ولتاژی که میخواستم رو نتونستم از مدار بگیرم واسه همین یه دونه شوکر به شکل موبایل رو 35000 خریدم

عکس چوک و شوکری که خریدم رو میزارم

اشکان جان
من یه ایمیل به ایمیلت فرستادم که امیدوارم وقت بکنی و مطالعش کنی
میتونم ازت کمک بگیرم تا یک عدد از اون شوکری که شما 35000 تومن خریدی رو منم بخرم؟ واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنی
[email protected] i ایمیلم و arminstrato یاهو آی دی من هست. ممنون میشم باهام تماس بگیری و از بچه های دیگه هم اگه بتونن ر این زمینه کمکم کنن ممنون میشم. خ.دم با قیمتهای کاذب بالا سراغ دارم اما نه پولشو دارم اونقدر و نه اگر داشتم میدادم بابتشون. ضمنا حتما اندازش برام مهمه چون باز خودم اندازه بزرگشو سراغ دارم.
ضمنا این شوکری که راجع بهش بحث میکنید آیا جرقه متناوب هم میزنه؟ از روی لباس هم عبور میکنه جریانش؟
مرسی از همتون. جبران میکنم
ضمنا در مورد مدار های گیتار های الکتریک اطلاعاتی جزئی و سوالهای فراوون دارم دارم اگر کسی نیاز داشته باشه و بتونه کمکم بکنه.
عکس مدارم رو این زیر میذارم. R1 کار میکنه اما R2 کار نمیکنه. کسی میتونه علتش رو بهم بگه؟ یا بگه کجا سوال کنم؟ و از کجا میتونم نوی این مقاومت متغیر(k250 یا 300 k) رو تهیه کنم؟
ممنونم باز
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کمک در طراحی مدار rezacheshm 2 615 5-1-1397، 09:40 صبح
آخرین ارسال: امیرحسین
Wink مدار H.V (شوکر) 40KV !!!!!!!!!!!!!!!! kasaee 45 18,198 12-12-1396، 02:10 عصر
آخرین ارسال: rezakaramat
  محل خازن در مدار rezakaramat 0 433 12-12-1396، 01:58 عصر
آخرین ارسال: rezakaramat
  تحلیل یک مدار ساده با IC 555 ali111 3 1,077 24-8-1395، 06:26 عصر
آخرین ارسال: Original
  قطعات مجهول در مدار am_al_59 0 540 17-9-1394، 02:04 عصر
آخرین ارسال: am_al_59
  مدار فلزیاب jumper 32 12,144 13-9-1394، 11:38 عصر
آخرین ارسال: موسی مسعود
  مدار برای AND کردن دو سیگنال iranidaughter 4 1,127 28-1-1394، 01:46 عصر
آخرین ارسال: iranidaughter
  مدار انتقال بیسیم برق !!!!!!!!!!!!!!! kasaee 27 11,404 20-11-1393، 10:16 عصر