امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شما هم میتونید MP3 Player بسازید اونهم با LCD رنگی
من 3 سال تمام اسمبلی خوندم . بعد فهمیدم 3 سال از عمرم رو هدر دادم .
اتفاقا تمام وسایل تجاری با زبان سی هستند . به زبان سی بچسب
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، moein masoumi
دوست من درسته که امیرحسین جان راهنمایی کردند ولی فکر کنم بد نباشه نظر منو هم داشته باشی
زبان اسمبلی یا همان زبان ماشین یه زبان پایه است که شما برای ارتباط با هر نوع CPU باید این زبان رو بلد باشی مگر اینکه بیای یه زبان سطح بالا مثل C یاد بگیری و این کامپایلرها باشن که حرف شما رو به CPU برسونن
حالا کدوم بهتره ؟
1- این که شما خودت حرف دلتو بهش بگی
2 یا اینکه یکی برات ترجمه کنه
بنظر من درسته که زبان C اخرشه ولی باز هم نیاز کامل به یادگیری زبان ماشین هم هست همونطوری که توی اکثر کامپایلر ها جاهای بسیاری برای برنامه نویس نیاز میشه که برنامشو به زبان اسنبلی بنویسه مثل وقتی که داری اینتراپت سراسری رو فعال میکنی یا وقتی که زمان برات مهم میشه .....
خود من با زبان سی و اسنبلی و بیسیک اشنا هستم ولی بین اینها با سی بیشتر حال میکنم من هم مثل شما قبل از اسنبلی سی رو یاد گرفتم و نیاز به اسنبلی باعث شد که اسنبلی رو هم یاد بگیرم البته باید بگم من این زبانهارو از زمان داس یاد گرفتم و بیشتر توی داس باهاشون دست و پنجه نرم کردم تا برای میکرو یا ویندوز Big Grin
Ideaخلاصه اینکه اسنبلی رو بلد باش در حدی که بتونی دستورها و روش برنامه نویسی واقعی ماشین رو بدونی بعد میتونی به صورت کامل به زمان سی مسلط بشی میشه گفت پیشنیاز سی هست
اگر مطلبی مفید بود سپــــاس واگر مفیدتر بود دادن اعتبار را فراموش نکنید dont
به پيغام خصوصي ها فقط در صورت واقعا خصوصي بودن پاسخ داده خواهد شد Confused

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، todraist
سلام من می خواستم به جای اتصال mmcBig Grinont: به flash usbBig Grin وصل کنم.ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
(30-3-1390، 10:59 عصر)farid نوشته است: سلام من می خواستم به جای اتصال mmcBig Grinont: به flash usbBig Grin وصل کنم.ممنون

سلام
برای این کار احتمالا اول به USB HOST نیاز داری و درگیر شدن با پروتکل USB(که همچین ساده هم نیست!!) و کلاسی که بتونید با FLASH USB
کار کنید و سیستم فایل.
فکر بدی نیست ولی ساده هم نیست!!
ولی این که با AVR قابل پیاده سازی هست یا نه رو نمی دونم!! کسی میدونه؟
;()((void (*)(void))0x0000)
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، امیرحسین
بله میشه
شما باید به گفته دوستمون از USB HOST استفتده کنی من دو مدلش که توی ایران خودمون هست رو معرفی میکنم

Vinculum-II (VNC2)

http://www.ftdichip.com/Products/ICs/VNC2.htm
و
VNC1L
http://www.ftdichip.com/Products/ICs/VNC1L.htm
است که محصول شرکت FTDI هست

من خودم هم دارم روی یکی دیگه کار میکنم که هارد کامپیوتر بهش وصل میشه تقریبا اخراشه به زودی میزارم توی سایت

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، SAJAD-G ، Nasser ، as_6872 ، jumper
فوق العادس دمتون گرم
من خیلی خوشم اومد تصمیم گرفتم با کمک خدا درستش کنم و اگه به مشکلی بر نخوردم به عنوان پروژه آز میکروکنرلر تحویل بدم.
فیلمشو ندیدم اما پایین عکسشو دیدم خیلی خوشم اومد. اما من تا حالا با قطعات smd کار نکردم امیدوارم بتونم به کمک شما درستش کنم...
At
به نظر شما اطلاعات پیش نیاز برای این پروژه چیه ؟ من دانشجوی ترم آخر کاردانی الکترونیکم... از قطعات اس ام دی چیزی نمیدونم..
با سپاس فراوان.
فلسفه الاکلنگ اثبات بزرگی کسی است که فرو مینشیند تا دیگری پرواز را تجربه کند...
پاسخ
(3-4-1390، 02:42 عصر)nima_2011 نوشته است: فوق العادس دمتون گرم
من خیلی خوشم اومد تصمیم گرفتم با کمک خدا درستش کنم و اگه به مشکلی بر نخوردم به عنوان پروژه آز میکروکنرلر تحویل بدم.
فیلمشو ندیدم اما پایین عکسشو دیدم خیلی خوشم اومد. اما من تا حالا با قطعات smd کار نکردم امیدوارم بتونم به کمک شما درستش کنم...
At
به نظر شما اطلاعات پیش نیاز برای این پروژه چیه ؟ من دانشجوی ترم آخر کاردانی الکترونیکم... از قطعات اس ام دی چیزی نمیدونم..
با سپاس فراوان.
دوست من در خدمتم
1 - اشنایی با میکرو های AVR
2 - اشنایی با زبان سی
3 - یه مختصر ارامش و صبر و لحیم کاری

پاسخ
 سپاس شده توسط mo2_star
با هر سه مورد آشنایی دارم لحیم کاریه من تعریف نباشه ولی من خیلی خوب لحیم کاری میکنم.
فقط در مورد اس ام دی ها نگرانی دارم...
خازن و مقاومت و پلاریته ها رو نمیشناسم ... اینو چیکار کنم؟
چقدر خرج قطعاتش میشه؟
پروگرامر مخصوص داره؟ من پروگرمر avr 910 دارم با این کارم راه میفته؟ در مورد پروگرم کردن هم توضیح میدین؟
(( ببخشید من تازه کار هستم ))
باز هم ممنونم
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
(3-4-1390، 08:52 عصر)nima_2011 نوشته است: با هر سه مورد آشنایی دارم لحیم کاریه من تعریف نباشه ولی من خیلی خوب لحیم کاری میکنم.
فقط در مورد اس ام دی ها نگرانی دارم...
خازن و مقاومت و پلاریته ها رو نمیشناسم ... اینو چیکار کنم؟
چقدر خرج قطعاتش میشه؟
پروگرامر مخصوص داره؟ من پروگرمر avr 910 دارم با این کارم راه میفته؟ در مورد پروگرم کردن هم توضیح میدین؟
(( ببخشید من تازه کار هستم ))
باز هم ممنونم
نیما جان شما میتونی برد امادرو از خود بنده بخری فقط 80 هزار تومان در ضمن فکر کنم فعلا نتونی درست کنی چون دوتا از ایسیاش سخت گیر میاد
یکی ایسی تاچشه و اونیکی ایسی شارژرشه البته فکر نکن اگر خودت درست کنی از این ارزونتر در میاد
ولی اگر بخوای خودت درست کنی من در خدمتم همه اون مواردی که فرمودی رو توضیح میدم البته به عکسش هم که توی پستهای قبلی هست دقت کن
همه قطعات کاملا مشهوده.

پاسخ
 سپاس شده توسط nima_2011
لیست قطعات رو بالا نوشتی اما کامل نبود. لیست کامل قطعات رو مینویسی برام؟ یکی از دوستام الکترونیکی داره شاید آی سی هاشو بتونم پیدا کنم...
یه سوال ال سی دی چطور (با چه سوکتی ) به برد متصله؟
از فیبر دو رو استفاده کردی؟
سورس برنامه آماده کامپایل شدن روی آی سیه؟
و آخرین سوال قطعات و مخصوصا فیبرش رو میتونم از خود شما تهیه کنم؟ اگه امکانش هست قیمتش چقدره ؟

ممنون و سپاسگذارم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  wave player با اتمگا 16 sajjad85 22 7,369 6-8-1392، 11:29 صبح
آخرین ارسال: mohammadha
  درخواست ماژول mp3 player مرتضي 58 0 834 31-3-1392، 12:16 عصر
آخرین ارسال: مرتضي 58
  مشکل با LCD رنگی و فرکانس کاری میکرو Dr.Xylitol 15 3,874 29-3-1391، 10:08 عصر
آخرین ارسال: Dr.Xylitol
  درخواست فايل هگز mp3 player (فايل ضميمه شده است) aria2345 1 862 15-1-1391، 11:35 عصر
آخرین ارسال: polestar
  نمایش JPG روی LCD های رنگی Farzad 6 2,762 14-10-1390، 11:02 عصر
آخرین ارسال: electronicnarm2010
  دانلود پروژه های AVR : اسیلسکوپ دیجیتال - WAVE PLAYER - پازل - دفتر نقاشی AMANA 5 3,853 11-4-1390، 02:10 عصر
آخرین ارسال: polestar
  ساعت عقربه ای با نمایشگر LCD رنگی drafshin 1 1,649 7-3-1390، 07:29 عصر
آخرین ارسال: robocar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان