امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت گیربکس
سلام من میخوام با چند تا چرخ دنده دور موتور رو بیارم پایین اما قدرت رو ببرم بالا راههایی که پبشنهاد میکنید رو اگه میشه لطف کنید تا منم بتونم یه گیربکس خوب طراحی کنم؟؟
پاسخ
برای این کار یه دینام گربکس پر قدرت با دور کم بخری خوب هست. تا اینکه خودت بسازی . و ممکن دینامی که استفاده میکنی نتونه جواب بده و بسوزه.
پاسخ
برای ساخت گیربکس با سرعت کم وقدرت بالا باید:
باید دنده اتصالی به موتور را کوجک و دنده ی اتصال شده به چرخ را بزرگ کنی این طوری نتیجه بهتر هم میشه
به خدا نگو که مشکلی دارم به مشکل بگو که خدایی دارم
پاسخ
این تاپیک مال قبلا !!!
درسته حرف شما!!! اما برای افزایش راندمان باید از چندتا چرخدنده استفاده کرد اینوووو تجربه کردم. دو تا اصلا مناسب نیس.
پاسخ
 سپاس شده توسط masoud_m_bf
(24-3-1391، 07:42 صبح)akbar8 نوشته است: این تاپیک مال قبلا !!!
درسته حرف شما!!! اما برای افزایش راندمان باید از چندتا چرخدنده استفاده کرد اینوووو تجربه کردم. دو تا اصلا مناسب نیس.

اینجوری حجم هم خیلی کمتر میشه

پاسخ
 سپاس شده توسط akbar8
(24-3-1391، 07:42 صبح)akbar8 نوشته است: این تاپیک مال قبلا !!!

سلام
شما اگه امتحان کرده باشین و نتیجه مطلوب نگرفته باشین باید از همون موتور گیربکس دار که دوستمون اشاره کرده تهیه کنید
پاسخ
سلام دوستان ببخشید یه سوال :

نرم افزاری هست که بتونه اینا رو بطور سه بعدی شبیه سازی کنه و از کارکردش مطمئن بشه؟
پاسخ
(10-9-1391، 08:34 عصر)mo2_star نوشته است: سلام دوستان ببخشید یه سوال :

نرم افزاری هست که بتونه اینا رو بطور سه بعدی شبیه سازی کنه و از کارکردش مطمئن بشه؟

بله چرا نیست؟

یه پلاگین اتوکد هست که چرخ دنده رو 2D برات رسم میکنه.

تو نرم افزار هایی مثل سالید هم به صورت آماده چرح دنده ها 3D موجوده سالید که بلد هستین انشا الله...؟
یا اصلا این ها هیچ برید بااینونتور کار کنین اگه سخت تون نباشه این مطمئن تره...........
پاسخ
سلام مهندس جان.
پیرو فرمایشات سلطان نرم افزاری هم هست به نام کتیا(catia)که تقریبا یه جور قول نرم افزاری مکانیکه.اگر هم خاستی وقت بزاری واسه آموزش نرم افزاری اگه بری دنبال این یکی خیلی بهتره.ولی اگه همین مقدار هم میخوای یاد بگیری که کارت راه بیفته همون سالید بهتره.هم محیط خوب و نسبتا ساده تری داره هم آموزشهاش زیاده.
امام صادق(ع): هر چيزي را زكاتي است و زكات علم آموختن آن به شايستگان است!
بیایم لااقل زکات این یکی رو بپردازیم!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی برای ساخت ربات پله نورد alasht 9 3,904 1-5-1392، 03:50 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی
  کمک در ساخت ربات شی جمع کن behroz2010 2 1,630 28-12-1390، 11:42 عصر
آخرین ارسال: behroz2010

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان