امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی برای ربات پرنده
البته من هم پی درست کردن یه جور ربات پرنده هستم اما تو وسط کار به مشکل برخوردم یکی همین سنسور شتاب هستش که اطللاعات چندانی راجع بهش ندارم
اما ESC یا همون Electronic Speed Control ( اگه اشتباه نکرده باشم ) یه جور درایور واسه براشلس هستش که برای کنترل سرعت موتور ضروریه .
و اما ماژول < بهترین ماژولی که من برای این کار میشناسم یه مدل از rfm12 هست که برد بالایی داره . بهترین ماژول مورد علاقه منه اما من تا حالا نتونستم راهندازیش کنم یعنی خیلی سخته . برای ساخت ربات پرنده هیچ منبع خاصی وجود نداره چاره کار اینه که از اینور اونور اینترنت کتاب استاد هر راهی که به ذهنت میرسه رو روی هم بزاری تا به یه نتیجه ای برسی
اگه اطلاعات جدیدی گیرم اومد میگم
در زیر مطالبی رو پیوست دادم امیدوارم کمکت کنه

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.pdf   aHR0cDovL2FkYW1qYW1lc21pdGNoZWxsLmNvbS9NaXRjaGVsbCUyMFF1YWRyb2NvcHRlciUyMFByb2plY3QucGRm.pdf (اندازه: 618 KB / تعداد دفعات دریافت: 123)
.pdf   doc8012.pdf (اندازه: 245.66 KB / تعداد دفعات دریافت: 115)
آز یاشا آزاد یاشا اینسان یاشا
پاسخ
 سپاس شده توسط Arashmp64 ، nano
ازشما تشکر میکنم ولی من نیاز به کمک بیشتری دارم اینکه از چه نوع موتور براشلش که پرسرعت باشه استفاده کنم ودر مورد سنسور هاشتاب زاویه نیاز به اطلاعات بیشتری دارم.
پاسخ
نقل قول: لبته من هم پی درست کردن یه جور ربات پرنده هستم اما تو وسط کار به مشکل برخوردم یکی همین سنسور شتاب هستش که اطللاعات چندانی راجع بهش ندارم
اما ESC یا همون Electronic Speed Control ( اگه اشتباه نکرده باشم ) یه جور درایور واسه براشلس هستش که برای کنترل سرعت موتور ضروریه .
و اما ماژول < بهترین ماژولی که من برای این کار میشناسم یه مدل از rfm12 هست که برد بالایی داره . بهترین ماژول مورد علاقه منه اما من تا حالا نتونستم راهندازیش کنم یعنی خیلی سخته . برای ساخت ربات پرنده هیچ منبع خاصی وجود نداره چاره کار اینه که از اینور اونور اینترنت کتاب استاد هر راهی که به ذهنت میرسه رو روی هم بزاری تا به یه نتیجه ای برسی
اگه اطلاعات جدیدی گیرم اومد میگم
در زیر مطالبی رو پیوست دادم امیدوارم کمکت کنه

سلام
من در موردد هواپیما تخصص خاصی ندارم اما فرستنده گیرنده یه خورده کار کردم.
من جای شما باشم با این وضع گرونی دنبال ماژول نمیرم.
تویه بازار فرستنده گیرنده مخصوص هواپیما می فروشن 6 کانال فرکانس 2.4 میدن 90 تومن اونم شیک!
اما اگه پولتون زیاذیه و دوس دارید خودتون درس کنیدBig Grin:

rfm12 ماژول بدی نیس بردش فک کنم 200 یا 300 متر بود. اما rfm12b اگه اشتباه نکرده باشم تا 700 مترم جواب میداد.

اما دادا من یه چیز دیگه بهت پیشنهاد میکنم برو drf7020 رو تهیه کن البته با گرون شدن قطعات نمیدونم الان چنده. اما توپهAt

rfm12 رو تویه جیب شلوار دادشش میزاره.

یه چیز دیگم پیشنهاد می کنم:

دوتا ماژول ساده rws تهیه کن میشه 3 تومن دو تا ماژول پاور بزن تنگش میشه قدرت برو تا 5 و 6 کیلومتر هواپیماتو کنترل کن.
این ماژول که گفتم با دوتا انکودر دیکودرراه می افته!
اما ماژول پاور شوخی نیس دقت کن. تویه یه سوت اگه اشتباه کنی همه مدارتو میسوزنه بهش میگن توان برگشتی.
من با ماژول پاور کار نکردم اما دوسم استفاده کرد یه تاپیک درس کرده بودم اسمش ماژول پاور بود اگه بروبچ اطلاعات داشتن بزارن.
http://forum.techno-electro.com/thread-1318.html
پاسخ
 سپاس شده توسط nano ، Arashmp64
ماژول های rfm12pb میگن بردش تو شرایطی که آنتن درشت انتخاب شده باشه به ۴km میرسه که پروگرم کردنش و اتصالش به ATmega آسونه .
اگه کسی پروگرم کردنش و اتصالش به AT mega روبلد هست لطفا راهنمایمون کنه.
پاسخ
در لینک زیر میتونی اطلاعاتی رو راجع به ماژول ها کسب کنی ......

http://www.ir-micro.com/modules.php?name...ic&p=27707
پاسخ
 سپاس شده توسط Arashmp64
من در مورد ماژول های rfm12b-rfm12bp مطلب و تعریف کلی از پورت هاش و خودش و نحوی ارتباط دادن اون با ATmega و پروگرم کردنش هیچ اطلاعاتی در هیچ سایتی بدست نیاوردم تورو خدا یکی در رابطه با موضوع بالا به من کمک کنه تورو خدا.
پاسخ
من توی این تاپیک چندتا مطلب در این باره گذاشتم می تونید مطالعه کنید

http://forum.techno-electro.com/thread-1516.html
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط respina_sina ، Arashmp64 ، nano
خداییش دمت جزغاله electronicnarm2010
خیلی مفید بود کلی مشکلم حل شد....
پاسخ
این مقاله هم بد نیست راجع به کئواد روتور هست راستش قبلا من تصمیم داشتم یه دونه از این ها رو بسازم اما هزینه هاش خیلی زیاد بود یه گروه هم تشکیل دادیم اما در همون اوایل کار پروژه شروع نشد که بخواد تموم بشه به چندتا اداره و سازمان هم پیشنهاد همایت دادیم اما همشون ما رو یه جورایی دورزدن تصمیم داشتیم به جای اسپایدر کمرا توی ورزشگاها نیز از این ها استفاده کنیم اما همایت نشدیم

(27-12-1390، 12:23 صبح)respina_sina نوشته است: خداییش دمت جزغاله electronicnarm2010
خیلی مفید بود کلی مشکلم حل شد....

چاکرتیمBig Grin

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   Proposal 12.pdf (اندازه: 1.03 MB / تعداد دفعات دریافت: 132)
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط nano ، soleares
هدف شما از برقراری ارتباط با پرنده چیست؟ ارتباط دو طرفه است یا یک طرفه؟ چه نوع اطلاعاتی می خواهید انتقال دهید؟
آیا نیازمندی های مکانیکی هرچه باشد را می توانید تامین کنید؟ ( در مورد انتخاب موتور) آیا شما مطالعات دینامیک را هم انجام می دهید یا فقط اجزایی که پرواز را میسر کنند برای شما ملاک هستند؟
پردازنده ای که می خواهید بر روی ربات قرار دهید چه اختیارات و چه کارایی باید داشته باشد؟
زندگی یک معجزه است. در آن برای همه چیز تعریفی هست. همه چیز هیچ است؛ بدون عشق!

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی برای ساخت ربات پله نورد alasht 9 3,638 1-5-1392، 03:50 عصر
آخرین ارسال: امیرعلی
  مدل‌سازی و کنترل ربات raha878 0 728 29-4-1392، 03:33 عصر
آخرین ارسال: raha878
  مقایسه موتورهای ربات و معرفی هرکدام soltan 0 820 18-3-1392، 10:54 عصر
آخرین ارسال: soltan
  مشکل با چرخ عقب ربات alasht 6 1,952 29-10-1391، 03:05 عصر
  دانلود نرم افزار حیاتی برای طراحی عالی تر مکانیزم ربات soltan 4 1,887 11-9-1391، 10:26 عصر
  ربات بازو deminor 1 1,263 7-5-1391، 03:38 عصر
آخرین ارسال: deminor
  چرخ دنده ربات 38505512 12 5,440 18-4-1391، 11:23 عصر
آخرین ارسال: gharpooz
  کمک در ساخت ربات شی جمع کن behroz2010 2 1,567 28-12-1390، 11:42 عصر
آخرین ارسال: behroz2010
  ربات چیست؟ mozhdeh 0 1,378 19-1-1390، 02:25 صبح
آخرین ارسال: mozhdeh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان