امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلیل استفاده از خازن روی تغذیه میکرو
سلام دوستان علت استفاده از خازن روی پایه های VCC و GND میکروها رو برام توضیح بدید.
پاسخ
(27-2-1391، 09:08 عصر)fedagh نوشته است: سلام دوستان علت استفاده از خازن روی پایه های VCC و GND میکروها رو برام توضیح بدید.
سلام دوست عزیز
بخاطر اینکه نویز احتمالی رو بگیرن
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsen274 ، fedagh ، امیرحسین
کاهش نویز های فرکانس پایین احتمالی
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsen274 ، fedagh ، امیرحسین
سلام دوست عزیز
استفاده از خازن در پایه ی تغذیه میکرو ها فواید زیادی داره هم برای کاهش نویز احتمالی است و اگر منبع تغذیه کامل یکسو نشده باشه این خازن نقش یک صافی را دارد و ریپل احتمالی در ولتاژ تغذیه رو میگیرد و یکی دیگر از موارد استفاده ی خازن اینه که فقط ولتاژ DC رو اجازه ورود میدهد و در ولتاژ ACخازن اتصال کوتاه میشود ومنبع تغذیه اتصال کوتاه می شود و اجازه ورود به میکرو رو پیدا نمی کند اگر کسی هست که با نظر من مخالف است بگید تا من هم اطلاعات کسب کنم
سايت تخصصي البرز الكترونيك افتتاح شد
پاسخ
 سپاس شده توسط fedagh ، ehsancompany ، امیرحسین
نه دقیقا به این صورت چون این خازن به صورت موازی بسته میشه!!!
ولی به خاطر جلوگیری از ریپل احتمالی با ثابت نگه داشتن ولتاژ سر تغذیه می باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط fedagh ، امیرحسین
دوستان از پاسختون ممنون خودم هم احتمال جلوگیری از تاثیر نویز روی مدار را میدادم.
مـــرسیAtAt
پاسخ
البته یکسری از رگولاتور ها بدون خازن خروجی و ورودی جریان نمی دهند . با این مسئله چندین بار روبرو شدم .
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط fedagh ، ehsancompany
(28-2-1391، 02:52 صبح)alireza_entezari نوشته است: سلام دوست عزیز
استفاده از خازن در پایه ی تغذیه میکرو ها فواید زیادی داره هم برای کاهش نویز احتمالی است و اگر منبع تغذیه کامل یکسو نشده باشه این خازن نقش یک صافی را دارد و ریپل احتمالی در ولتاژ تغذیه رو میگیرد و یکی دیگر از موارد استفاده ی خازن اینه که فقط ولتاژ DC رو اجازه ورود میدهد و در ولتاژ ACخازن اتصال کوتاه میشود ومنبع تغذیه اتصال کوتاه می شود و اجازه ورود به میکرو رو پیدا نمی کند اگر کسی هست که با نظر من مخالف است بگید تا من هم اطلاعات کسب کنم
یه سوال اگه منبع تغذیه SC بشه مگه میکرو نمیسوزه..!
لطفا در این مورد توضیح دهید
دنيايـــــ منــــــ کــــــ......امــ....پـــ...يــــ.....وتــــــ....ر
پاسخ
یکی از فواید خوب دیگری که میشه ذکر کرد اینه که وقتی منبع شما به هر دلیلی یک دفعه شروع به نوسان کرد یا در یک لحظه از حد مینیممی که برای روشن ماندن میکرو لازم است پایین تر بیاید این خازن با ولتاژی که ذخیره کرده داخل خودش به کمک میکرو می آید مخصوصا زمانی که مثلا میکرو به موتور وصله Wink
پاسخ
 سپاس شده توسط fedagh ، alireza_entezari

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  موارد استفاده از گیت فروشگاهی shadi73 1 23 14-4-1397، 05:15 عصر
آخرین ارسال: Arland
  چگونگی ساخت منبع تغذیه l3ehrad 2 422 19-2-1397، 10:00 عصر
آخرین ارسال: setareh724
  مزایای استفاده از بنر برای تبلیغات آنلاین parvansec 0 153 25-7-1396، 09:09 عصر
آخرین ارسال: parvansec
  سنسور استفاده شده در شیرهای آب اتوماتیک ashamed 5 2,059 8-11-1392، 03:34 عصر
آخرین ارسال: ashamed
  چرا واسه منابع تغذیه ترانس میزارن؟ majid1371 1 792 27-7-1392، 09:52 صبح
آخرین ارسال: Original
  تغذیه تابلو LED ثابت behroz2010 4 1,327 5-6-1392، 01:52 عصر
آخرین ارسال: امیرحسین
  ولتاژ تغذیه چشم دزدگیر alideli 3 995 1-5-1391، 09:01 صبح
آخرین ارسال: ashamed
  منبع تغذیه سوئیچینگ has 31 7,865 15-9-1390، 09:32 عصر
آخرین ارسال: 305500
  استفاده از سنسورهای موس alasht 2 1,440 18-3-1390، 12:56 صبح