امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست کمک برای ساخت یه دستگاه
سلام دوستان .
من زیاد از میکرو کنترلر برنامه نویسی و کلا الکترونیک سر در نمیارم . Confused برای کارم می خوام یه دستگاهی بسازم از نظر مکانیکی شبیه یه cnc یعنی سه تا محور داشته باشه و برام سوراخ کاری انجام بده اما چون روال کارش ثابته و تغییری نمی کنه پس نیازی به درایور و نرم افزار و این چیزا نداره دیگه . درسته ؟
آیا ساختنش خیلی سخته ؟ حدود هزینه چه قدر میشه با سه تا استپ موتور و یه میز نیم متر مربعی ؟کلا اگه ممکنه بهم بگین برای ساختنش از کجا شروع کنم؟ زبان بیسیک رو خیلی خیلی ابتدایی بلدم و تا به حال کار عملی با میکرو انجام ندادم و فقط در حد شبیه سازی یه چشمک زن و ال سی دی کاراکتری و ... Sad
کمک کنید لطفا . پیشاپیش متشکرم
پاسخ
(26-6-1391، 10:45 عصر)amateur92 نوشته است: سلام دوستان .
من زیاد از میکرو کنترلر برنامه نویسی و کلا الکترونیک سر در نمیارم . Confused برای کارم می خوام یه دستگاهی بسازم از نظر مکانیکی شبیه یه cnc یعنی سه تا محور داشته باشه و برام سوراخ کاری انجام بده اما چون روال کارش ثابته و تغییری نمی کنه پس نیازی به درایور و نرم افزار و این چیزا نداره دیگه . درسته ؟
آیا ساختنش خیلی سخته ؟ حدود هزینه چه قدر میشه با سه تا استپ موتور و یه میز نیم متر مربعی ؟کلا اگه ممکنه بهم بگین برای ساختنش از کجا شروع کنم؟ زبان بیسیک رو خیلی خیلی ابتدایی بلدم و تا به حال کار عملی با میکرو انجام ندادم و فقط در حد شبیه سازی یه چشمک زن و ال سی دی کاراکتری و ... Sad
کمک کنید لطفا . پیشاپیش متشکرم

سلام دوست عزیز
حتمن میخواهی خودت انجامش بدی؟
با توجه به ابنکه آشنایی کمی با میکرو و برنامه نویسی دارید پیشنهاد میکنم از کنترولرها آماده استفاده کنید.
درایور استپر موتور بصورت آماده و یک کنترل کننده ماندده یک مینی پی ال سی که هم قیمت بالایی ندارد هم آموختن
برنامه نویسی آن بسیار راحت است.
اگه میخواهید با میکرو هم میتونید کنترل درایور استپر را انجام بدید. ولی قبلش باید مدار اصلی و نرم افزار کنترلی را طراحی کنی.
روش کنترل هم که بصورت PTO است. البته درایورهای استپر دو روش Pulse/Direction و PTO CW/CCW را پشتیبانی می کنند.
اگه اطلاعات بیشتری میخواهید به من پیام بدید.
پاسخ
 سپاس شده توسط amateur92
اگه بشه خودم انجامش بدم که خیلی عالیه چون علاوه بر اینکه این دستگاه را برای کار می خوام خیلی دوست دارم این بحث رو هم یاد بگیرم .
کاری که میخوام برام انجام بده سوراخ زدن روی یه سطحه تثقریبا مثل شکل زیر.می بینید که سوراخ ها هر چی به وسط صفحه میریم به هم نزدیک تر میشن اما در کل کارش تکراریه

پاسخ
سلام این دسگاه که مثل اب خوردنه درست کردنش
بهم پی ام بده
amir_tanha_64
پاسخ
داداش گفتم که من اطلاعاتی ندارم اگه ممکنه کمکم کنید
پاسخ
به جان خودم خیلی رو کمکمتون حساب باز کردم . یعنی واقعا کسی نمیتونه کمکی بکنه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست همکاری .... rezasj62 0 509 13-8-1396، 01:49 صبح