امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغیر در فایل HEX
سلام دوستان.من یه پروژه ای ساختم به نام : ارتباط سریال با میکرو از طریق RS232

که از کامپیوتر اطلاعات رو میدیم و میکرو روی ال سی دی 2*16 نمایش میده
الان فقط یه مشکل دارم.تو برنامه کلیدی برای پاک کردن چیزی که مینویسیم و جابجایی بین دو سطر تعریف نشده و مجبورم برای پاک کردن چیزی که مینویسم از RESET میکرو استفاده کنم.الان هم من فقط فایل HEX رو دارم.چجوری میشه این تغیر رو اعمال کرد؟ آیا این HEX رو میشه به C تبدیل کرد یا کسی برنامه این پروژه رو سراغ داره ؟

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
سلام
[align=right]شما اول گفتید پروژه ساختم ، منظورتون اینه که سخت افزارشو ساختید؟ و برنامه آماده بوده ؟ فکر می کنم همین منظور رو داشتید . اگر فقط به فایل hex دسترسی دارید برنامه هایی هست که به فایل asm یعنی اسمبلی تعریف میکنه ولی خوب کار سختیه ویرایش کردنش .
[align=right]اگر برنامه رو از ابتدا بنویسید راحت تره
[align=right]روش دیگه اینه که در رایانه یک برنامه با C# یا VB بنویسید و یک textbox قرار بدید که هر لحظه کل متن داخل آنرا ارسال کند تا نیازی به تغییر برنامه میکرو نباشه
راستی با چه برنامه ای مسلطی ؟
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
 سپاس شده توسط alimirzaei
امیرحسین درست میگه
برنامه نویسی از طریق کامپیوتر با میکرو هم بسیار سادست
وراه های زیادی داره
هم بیسیم و هم باسیم

خودتون بنویسید بهتره-اگر هم وارد نیستید میتونید سوالات خودتون رو تو انجمن مطرح کنید

آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، alimirzaei
بله،سخت افزارشو ساختم.متاسفانه به برنامه نویسی زیاد مسلط نیستم.فقط یه آشنایی اولیه با C دارم.اگه فایل C رو داشتم میتونستم یه تغیرات کوچیکی روش بدم.اونی هم که برام اینو نوشت الان در دسترس نیست.فقط HEX رو به من داده.

آره منم دقیقا همین کارو میکنم.یعنی یه برنامه VB دارم که یه Textbox داره و متن رو اونجا مینویسم و Enter که میکنم نمایش میده رو LCD . مشکلم اینه که نمیتونم به صورت نرم افزاری LCD رو پاک کنم.باید از RESET میکرو استفاده کنم.میشه نرم افزاری هم این کارو کرد؟

یه سوال دیگه ! شما با Hyper Terminal آشنایی دارید؟من از طریق هایپر که وصل میشم.وقتی کلید های کیبرد رو میزنم یه سری شکل عجیب غریب میاد رو LCD ! یکی بهم گفت هایپر یه استاندارد خاصی داره که باید موقع برنامه نویسی رعایت بشه،درسته؟

پاسخ
درسته
و اینکه نرم افزاری هم میشه LCD رو پاک کرد
---
در این قضیه، شما هرچی مینویسید برروی LCDتون چاپ میشه
باید تو اون برنامه میکرو بگید که اگر (به صورت مثال) cls وارد شد
LCD رو پاک کنه
آدمی به هر آنچه که میخواهد میرسد. کافیست ذهن خود را تقویت کنید
پاسخ
سلام مجدد
برنامه نویسی میکروش واقعا سادست ها
فقط بخواه و بپرس تا دوستان کمکت کنن .
علت اون کاراکتر ها هم مشخصه ، هر دکمه بر روی کیبرد یک کد دارد و همه کد ها قابل نمایش بر روی ال سی دی نیستند
موفق باشید
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
متوجه نشدم ! خب میدونم هر کلید یه کاراکتر هستش.سوالم این بود که چرا وقتی از طریق برنامه ای که با VB نوشته شده مثلا مینویسم "salam" درست نشون میده،ولی وقتی از تو هایپر همینو مینویسم مثلا رو LCD اینو نشون میده : "*&%$!^"

حالا اینا مهم نیست دوستان ! حل میشه. الان مشکل من اینه که من فایل  C یا فلوچارت این برنامه رو ندارم و استاد از من خواسته برنامه و توضیحاشو تو گزارش پروژه ام بذارم از فایل HEX هم نمیشه اینا رو در آورد.راستی ! اگه به اسمبلی تبدیلش کنم میشه کار نرم افزار رو فهمید؟که مثلا هر خطش چه کاری رو انجام میده؟
.به نظرتون میتونم از تو اینترنت پیدا کنم؟یا کسی رو میشناسید یه دونه مثل همین برنامه رو برام بنویسه که من تو گزارشم بذارم (حق الزحمتش محفوظ)

مرسی که جوابگو هستید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد فایل hex ?????????? sinup 5 1,552 16-12-1391، 01:33 عصر
آخرین ارسال: peydousti

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان