امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برد صنعتی ARM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

من یک برد ARM11 S3C6410-ES دارم اما نمیدونم چطور روی آرم ، سیستم عامل لینوکس لود کنم. کسی از شما دوستان در این مورد کار کردند؟ آیا بردهای صنعتی آرم رو در ایران میشه گیر آورد. من شدیدا دنبال این دو تا مسئله هستم.

مشخصات برد:

Source Code for Android2.0, WinCE6.0 and Linux2.6.28
Processor: Samsung S3C6410, ARM1176JZF-S, up to 667MHz.
RAM: 128MB Mobile DDR SDRAM, 266MHz, Samsung K4X51163PC
NAND Flash: 256MB SLC NAND Flash, Samsung K2F2G08, 1G Nand Flash optional
NOR Flash: 2M Bytes NOR Flash, AMD AM29LV160DB
EEPROM: 1 EEPROM, support I2C, it can be soldered with AT88SC016 for encryption
SDIO WIFI Module, supporting IEEE802.11b/g
LCD/Touch Screen interface. Supporting 3.5" TFT LCD, 4.3" TFT LCD,7" TFT LCD and 10.4" LCD
Many modules are available for your choice- GPS, WIFI, Camera, USB HUB+4x4 Matrix Keyboard, USB 3G Modem.
GPIO ,ADC, SPI,IIC, I/O, Interrupts and MMC are in 2 2x20 pin header
audio input: One audio input interface (3.5mm audio jack)
audio Output: One 2-channel audio output interface (3.5mm audio jack)
Ethernet: One 100M Ethernet interface (RJ45)
One USB2.0 Host port (USB A/F type interface)
One USB2.0 Device port (Mini USB type interface)
Four serial ports (Two are five-wire interface, another two are three-wire TTL serial interface)
2 SD/MMC interface (supports 3.3V and 1.8V logic voltage)
Camera interface (10x2 pins header, supporting the mode of ITU-R 601/656 8bit)
One 5x2 pins JTAG interface
Seven buttons (Reset, Boot, User defined, On/Off)
One TVOUT
Board Dimension: 116.6 x 76.8 x 17mm
Power supply: +12V
پاسخ
با سلام این بردها داخل cd همراهشون نحوه نصب لینوکس و سایر سیستم های قابل نصب رو دارند و معمولا در بردهای مختلف از روشهای مختلفی استفاده می شه. معمولا برای نصب سیستم عامل از ارتباط سریال بین کامپیوتر و برد استفاده می شه که توسط یه نرم افزار مثل DNW دستورات لازم برای پیکره بندی nand flash فرستاده می شه و سپس image مربوط به سیستم عامل از طریق سریال یا USB به برد انتقال داده میشه که تمامی مراحل معمولا در یک فایل pdf در cd همراه برد وجود داره.
اگه بگید بردتون ساخت کدوم شرکت هست شاید بتونم اطلاعاتش رو پیدا کنم براتون.
با تشکر.
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar ، nano
سلام
خیلی ممنونم از راهنماییتون . اما متاسفانه اطلاعاتی در سی دی همراه دریافت نکردم که در این مورد ندیدم. بیشتر راجع به مشخصات کلی برد بود که اینجا براتون نوشتم. برد آرم11 سامسونگ هست S3C6410-ES
از اینترنت یه تعداد منوال گرفتم اما باز نتونستم.
Processor: Samsung S3C6410, ARM1176JZF-S
پاسخ
با سلام

دوست من بنده مینی این برد رو دارم که توضیحاتشو هم در یه چند تا تاپیک پایینتر دادم یعنی این برد

http://forum.techno-electro.com/thread-375.html

بنده اطلاعات کاملی در این خصوص دارم که حدود 3 تا DVD میشه البته نمیدونم چقدر با این برد شما فرق داره ولی در صورتی که مایل باشید میتونم براتون ارسالشون کنم
این برد ها اکثرا کار شرکت FriendlyARM هیتند البته شما باید مدل دقیقشو بگید تا بیشتر بتونم کمکتون بکنم

در ضمن میتونید خودتون هم از لینک زیر دانلودشون کنید یا در موردش تحقیق کنید
http://www.friendlyarm.net/downloads

به همین سادگی At
اگر مطلبی مفید بود سپــــاس واگر مفیدتر بود دادن اعتبار را فراموش نکنید dont
به پيغام خصوصي ها فقط در صورت واقعا خصوصي بودن پاسخ داده خواهد شد Confused

پاسخ
با سلام
ARM11 samsung فقط اسم میکروکنترولر اون هست . اگه اسم board رو نمی دونید بهتره بردتون رو با برد mini6410 مقایسه کنید(از لحاظ سخت افزاری شماتیکی و...) اگه با هم همخوانی داشتند میتونید سیستم عامل اون رو روی برد خودتون نصب کنید. اما اگه تفاوت سخت افزاری بزرگی وجود داشته باشه مسلما درایورهای mini6410 روی برد شما کار نخواهند کرد. شما بردتون رو از کجا تهیه کردید؟ شاید بشه یه جورایی به یه اطلاعاتی رسید.

شما می تونید یه آزمایشی انجام بدید!
بردتون رو توسط کابل سریال به pc متصل کنید. نرم افزار hyper terminal (یا قسمت terminal در نرم افزار bascom ویا هر نرم افزاری برای کار با سریال) رو با میزان baudrate =115200 و databit=8 و ... اجرا کنید. روی بردتون باید یه سویچ باشه که دو حالت داره:
1.nand flash
2.nor flash
سویچ رو روی حالت nor flash قرار دهید و در حالی که مدار با کابل سریال به pc وصل هست و نرم افزار مربوط به سریال در حال اجرا هست بردتون رو ریست کنید. در این حالت باید یه نوشته هایی مربوط به نام برد و شرکت سازنده و ورژن و نوع بوت لودر و همچنین دستورات مربوط به بوت لودر نمایان بشه!
اگه برد شما سویچ مربوط به انتخاب nor flash و nand flash رو نداشت. احتمالا یه سویچ برای بوت از SD رو داره که در اون صورت قضیه کاملا فرق می کنه.
احتمالا پس از برقراری ارتباط سریال برد شما در همون حالت بوت معمولی پس از ریست شدن باید یه نوشته هایی رو از طریق سریال ارسال کنه که مربوط به بوت لودر و خود برد هست. آزمایش کنید ببینید می تونید از سریال جواب بگیرید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط robot man ، polestar
با سلام خدمت شما دوستان
راستش احتمالا شرکتهایی هستن تو تهران که احتمالا برد از اونجا خریداری شده قبلا.
من راهنماییهایی که کردید رو بررسی میکنم مشخصات مینی و برد من باهم تشابه دارند
نتیجه کارم رو اینجا می نویسم. فعلا بابت راهنماییهای بی دریغتون ازتون تشکر میکنم. مرسی
پاسخ
سلام دوستان

اینطور که مطلع شدم برد از شرکت پردازش سبز هونام خریداری شده. مشخصات کامل برد و اسمش رو اول پست نوشتم. S3C6410-ES برد آرم11

قبلا روی برد ویندوز CE بوده اما مثل اینکه پاک شده به نوعی. یه سی دی پیدا کردم که بوت لودر داخلش هست اما نمیدونم چطوری اونو به SD انتقال بدم. آیا برای انتقالش نیاز به linux هست؟ برد رو توسط پورت کام به pc هم وصل کردم. اما با hyper terminal چطوری بوت لودر لینوکس رو به برد آرم منتقل کنم؟ آیا میتونم اونو به SD کارت منتقل کنم؟
روی برد سویچ NAND یا NOR نیست.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
با سلام
من به سایت پردازش سبز مراجعه کردم. در سایت یه تعداد pdf وجود داشت که متاسفانه پس از دانلود باز نشد! نمی دونم مشکل از
acrobat reader من بود یا از فایل؟ به هر حال پس از کلی جستجو فهمیدم که اسم واقعی برد tq6410 هست نه s3c6410-es ! این اسمی هست که پردازش سبز روی اون گذاشته! فعلا نتونستم اطلاعات کاملی برای برد شما پیدا کنم. فعلا این pdf رو ببینید تا بعدا اطلاعات کامل تری رو پیدا کنیم. همون طور که گفتم برد شما مثل تمام بردهای دیگه باید به pc از طریق rs232 وصل بشه. توی این pdf هم بهش اشاره شده! اون سویچ هم که گفتم در برد شما هست (گوشه سمت چپ - پایین). یک دیپ سویچ هست که توسط اون نحوه بوت شدن انتخاب میشه که مثلا از sd بوت بشه یا از nand flash. شما یه بار دیگه بردتون رو به pc وصل کنید و برد رو ریست کنید(baud rate فکر کنم باید 115200 باشه). در این حالت باید یه اطلاعاتی در نرم افزار سریال نمایش داده بشه. اگه نشد وضعیت دیپ سویچ رو عوض کنید و باز هم امتحان کنید. ان شاء الله وقتی اطلاعات بیشتری راجع به برد شما پیدا کنم راحت تر می تونم روشش رو بیان کنم.
با تشکر
http://www.4shared.com/office/geX9E6-o/T...linux.html
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
سلام به شما مهندس (arm9mcu)
دست شما درد نکنه بابت راهنمایی و کمکتون. لینک سایر منوالهای این برد هم دارید برامون بفرستید؟ خودم هم دارم سعی میکنم از طریق سرچ پیدا کنم اما هنوزنتونستم. راستی می تونم ایمیل ازتون داشته باشم؟ یا جوری که سریعتر بشه ارتباط برقرار کنم باهاتون اگه ممکن باشه. ممنونم

مهندس (arm9mcu)

توی pdf اطلاعات بعد از بوت کردن هست. راستش من نمیتونم بوت لودر رو به SD منتقل کنم یا nand flash. بعلاوه اینکه پس از استفاده از پورت کام اطلاعات داخل برد لود نشد. فکر کنم bios برد پاک شده باشه. اون تنظیمات باد ریت رو هم انجام دادم. یه سی دی پیدا کردم از همین شرکت مربوط به مشخصات منوال برد. اما خودشون درستش کردند.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   S3C6410-ES Hardware User Manual.pdf (اندازه: 1.83 MB / تعداد دفعات دریافت: 35)
.pdf   Linux user Manual.pdf (اندازه: 2.62 MB / تعداد دفعات دریافت: 95)
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
با سلام خدمت دوستان
من فایل های آموزشی سایت "پردازش سبز هونام" رو مطالعه کردم و می تونم بگم که اونها کامل هستند و به طور کامل مراحل نصب سیستم عامل توسط بوت لودر و هم چنین بوت از sd در اونها توضیح داده شده! در فایل "s3c6410-es hardware user manual" به صفحه 8 مراجعه کنید در اونجا نحوه بوت از sd کارد و نصب لینوکس توضیح داده شده و در فایل "Wince user manual" در صفحه 34 دوباره نحوه بوت از sd و نصب ویندوز CE به طور کامل آموزش داده شده.
نحوه بوت از SD به طور کلی به این صورت هست که بوت لودر داخلی برنامه ریزی شده توسط کارخانه در ای سی های ARM11 در ابتدا یه سری از آدرس های sd رو بررسی می کنه که ببینه sd حاوی برنامه بوت هست یا نه و اینکه نوع فایل image چی هست و اطلاعات اون از چه قراره. برای مرحله اول ما به یه برنامه احتیاج داریم به نام "sd fusing tool" که البته شرکتهای مختلف اسم اون رو عوض می کنند (مثلا در همین manual شرکت پردازش سبز , نام "movienand fusing tool" روی اون گذاشته شده) . در این برنامه شما باید sd کارد رو که با reader به کامپیوتر وصل کردید رو انتخاب کنید و پس از اون فایل uboot image رو انتخاب می کنید و روی دکمه start کلیک کنید تا اطلاعات uboot رو در یه سری آدرس ها از sd کپی کنه و sd کارد توسط ARM11 قابل شناسایی باشه. یادتون نره که در ویندوز 7 برای اجرای برنامه حتما باید روی اون راست کلیک کرده و
"Run As Administrator" رو انتخاب کنید! در مرحله بعد sd رو در سوکت خودش روی برد قرار دهید و دیپ سویچ بوت رو طبق فایل آموزشی روی بوت sd قرار دهید. حالا نرم افزار ارتباط سریال (می تونه هر نرم افزاری باشه. در فایل اموزشی نرم افزار secure crt رو پیشنهاد کرده) رو اجرا کنید و پورت کام و باود ریت و... رو تنظیم کنید و connect رو بزنید. سپس برد رو روشن کنید. حتما باید در صفحه نرم افزار گزینه های مربوط به پاک کردن nand flash لود کردنimage و ... نمایش داده بشه. بقیه مراحل از قبیل format کردن و load کردن و... رو از روی فایل آموزشی ادامه بدید مطمئنا نتیجه می گیرید. تمام این مراحلی رو هم که گفتم در فایل آموزشی به طور کامل هست و من توصیه می کنم که همه مراحل رو از روی فایل آموزشی انجام بدید.
ایمیل من Arm9.mcu@gmail.com
اگر مشکلی بود در خدمت هستم.
با تشکر.
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb پروژه صنعتی با lcd رنگی arm9mcu 72 27,439 28-1-1395، 09:37 صبح
آخرین ارسال: رضایی635

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان