امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای طراحی برد چه دوره هایی رو پیشنهاد میکنید
سلام
میخواستم توی سازمان فنی و حرفه ای یا مجتمع فنی تهران دو سه تا دوره که به طراحی برد مربوط میشه رو بگذرونم...
شما به جز نرم افزار Altium چه دوره های دیگه یا نرم افزارهای دیگه رو میشناسید که مکمل باشن؟
یه سوال دیگه اینکه داشتم دوره هاشو نگاه میکردم نام یکی از دوره ها رو نوشته بود : "FPGA پیشرفته (طراحی و ساخت برد)" میخواستم ببینم جریان چیه ؟ FPGA مگه یه چیز تو مایه های میکروکنترلر ها نیست؟ ، یادگیریش تاثیری توی طراحی و ساخت برد داره؟

پاسخ
 سپاس شده توسط eagle
سلام دوستن عزیز
من در حد دانش خودم راهنماییتون میکنم

التبوم و پروتئوس و  خیلی بدرد میخورن. البته یاد گیریشون اینقدر سادس که نیازی به کلاس و ... نداره فقط یکم پشت کار میخواد تا بشینی پای سیستم چند تا فایل پی دی اف پیدا کنی مطالعه کنی. راستی طراحی برد در حد کار راه انداز و پروژه منظورمه نه خیلی حرفه ای!!!
البته نرم افزار متلب هم شنیدم خیلی برای انالیز مدار به درد میخوره ولی تا حالا باهاش کار نکردم براتون توضیح بدم.

FPGA ربطی به طراحی و ساخت برد نداره همونطور که شما گفتید fpga ها یه سری میکرو کنترلر هستند که میشه باهاشون برنامه ریزی کرد و گیت ساخت و از گیت ها هزار تا استفاده ازشون ببری.

موفق باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Original ، eagle ، amin khan
مهندس دوره التیوم خوبه ی میکرو معمولا avr  هم کمکت میکنه بهت دید میده
اما مهمتر از اینا دوره تلاش کوششه!
اینکه شما تمام دستگاه رو باز کنی یا کاتالوگا و طرز کاراشون بخونی از تلویزیون تا آیفون تصویری و گوشی موبایل خیلی چیزای دیگه
اون موقست که میبینی فلان قطعه کارش چیه
مثلا وریستور : من یک منبع خطی تعمیر کردم دیدم ورودیش ی وریستور هست بعد نت زدم دیدم وریستور کارش محافظت ورودی  مدار در برابر ولتاژ های زیاده یک مقاومت تابع ولتاژه کلا فهمیدم ی عنصر محافظه!
دیدم باهاش ی فیوز سری شده دیدم تو نت نوشته واسه جلوگیری از سوختن وریستور فیوز باش سری کنید!
تجربه ای که من یاد گرفتم با دستگاه های مختلف بهتر میشه یاد گرفت تا خوندن کتاب فقط یا دوره فلان!
میری 1 تومن میدی 20 جلسه دوره آخرشم هیچی!
اما کارخودت بهت جسارت میده
ی کتاب هست تعمیر لوازم خانگی برای فنی حرفه ایه یا طرز کار رادیو یا تلویزیون!
مثلا فهمیدم ترانس های فرکانس کم اندازشون بزرگه!
بعد دیدم ی مدار شارژر داخلش ی ترانس بود  ی ذره فهمیدم به خاطر فرکانس بالا بودنشه!
بهت توصیه میکنم جلسات طراحی آنالوگه مهندس کی نزادم ببینی
http://www.knowledgeplus.ir
خلاصه به بازوی خودت متکی باش نه این آموزشگاه اون آموزشگاه!
طرز کار ی دستگاه cnc  میخوندم توش موتور پله ای بو گفته بود موتور پله ای ی خوبی داره توان به صورت گرما دفع میکنه اما اگه براده آهن بره توش دورش کم میشه و گرماش بیشتر!
خب این نکته کدوم آموزشگاه میگه؟
تا میتونی بگرد دنبال کاتالوگ و طرز کار!!!

fpga هم انقد پی دی اف هست بردشم بخری با قطعه هاش سرجمع چقد میشه؟
تا بری آموزشگاه ی تومن بدی از دور عکس مدارا ببینی!

هرکس به خدا توکل کند خدا برای او کافی است.
[align=right]با کمک و لطف تو از جهنم عبور کردم. پروردگار عزیزم ممنونم.
1.3.1393 پایان 19 ماه تلاش

پاسخ
 سپاس شده توسط amin khan ، mo2_star

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دفترچه راهنماهای PDF با چه نرم‌افزاری طراحی می‌شوند؟ Hamidpanahi 0 38 19-6-1397، 01:26 عصر
آخرین ارسال: Hamidpanahi
  بهترین جا برای نمونه زنی pcb کجاست؟چرا؟ meysam1990 4 1,344 31-1-1394، 03:39 عصر
آخرین ارسال: navid021
  راهی برای ازبین بردن اسید مدار چاپی که رو موزایک ریخته بگید behroz2010 8 1,948 22-9-1393، 07:37 عصر
آخرین ارسال: iman d
  درخواست کمک برای طراحی amirhls 3 1,051 2-7-1393، 03:22 صبح
آخرین ارسال: A.H.A
  کمک فوری برای تبدیل فایل پروتل 99 به التیوم ekf2000 1 976 2-7-1393، 03:15 صبح
آخرین ارسال: A.H.A
  کمک در طراحی pcb m a h 3 a 40 9,783 8-12-1392، 05:58 عصر
آخرین ارسال: rashinsp
  درخواست کتابی در مورد مفاهیم طراحی PCB hamedb3269 10 2,376 14-11-1392، 01:58 عصر
آخرین ارسال: eagle
  طراحی روی برد پلی کربنات ahrad 26 6,770 20-2-1392، 05:45 عصر
آخرین ارسال: mhjtechno
  کمک در طراحی برد با مهندسی معکوس m.fotouhi 9 2,669 19-1-1392، 05:57 عصر
آخرین ارسال: eltm
  ساده ترین راه برای طراحی PCB چیست؟ SAJAD-G 4 1,938 10-8-1391، 10:23 عصر
آخرین ارسال: SAJAD-G

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان