امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با کمک هم دستگاه CNCبسازیم...
(8-5-1391، 02:16 عصر)robot man نوشته است:
(8-5-1391، 01:51 عصر)mmmaherani نوشته است:
(8-5-1391، 11:56 صبح)robot man نوشته است: تراشکار آشنا دارم میخواستم ببینم اگه این اطلاعاتو بهش بدم میتونه کمکم کنه خودم بسازم؟

صد در صد....تو میتونی دو نوع سیستم حرکتی را انتخاب کنی....اولی همون روش پیچ و مهره دومی هم استفاده از تسمه....
پیچ و مهره دقت خیلی بالایی داره ولی سرعت خیلی کم تسمه سرعت زیادی داره ولی دقتش کمه ضمنا سه تا لیمیت سوئیچ هم
نیاز داره تا محدوده حرکت حداکثری دستگاه مشخص بشه(x y z).ساخت مکانیکی که لرزش و انحراف نداشته باشه سخته.
در اخرم اینو بگم که یک گروه ایرانی یک cnc شش محوره ساختند که میتونست هر شکل سه بعدی که داخل فتوشاپ میشه کشید
را روی کامپوزیت کنده کاری کنه(البته با 60 میلیون هزینه داخل برنامه تلویزیونی هم دعوتشون کردن)

نه داداش ما یه چیزی میخوایم یه برد نهایتا 20*20 رو چاپ کنه قطعه رو روش قرار بده و لحیم کنه و خیلی هم کوچیک باشه

پس پروژه بزرگی هست خرج هاش هم میره بالا
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
(8-5-1391، 02:36 عصر)behroz2010 نوشته است:
(8-5-1391، 02:16 عصر)robot man نوشته است:
(8-5-1391، 01:51 عصر)mmmaherani نوشته است:
(8-5-1391، 11:56 صبح)robot man نوشته است: تراشکار آشنا دارم میخواستم ببینم اگه این اطلاعاتو بهش بدم میتونه کمکم کنه خودم بسازم؟

صد در صد....تو میتونی دو نوع سیستم حرکتی را انتخاب کنی....اولی همون روش پیچ و مهره دومی هم استفاده از تسمه....
پیچ و مهره دقت خیلی بالایی داره ولی سرعت خیلی کم تسمه سرعت زیادی داره ولی دقتش کمه ضمنا سه تا لیمیت سوئیچ هم
نیاز داره تا محدوده حرکت حداکثری دستگاه مشخص بشه(x y z).ساخت مکانیکی که لرزش و انحراف نداشته باشه سخته.
در اخرم اینو بگم که یک گروه ایرانی یک cnc شش محوره ساختند که میتونست هر شکل سه بعدی که داخل فتوشاپ میشه کشید
را روی کامپوزیت کنده کاری کنه(البته با 60 میلیون هزینه داخل برنامه تلویزیونی هم دعوتشون کردن)

نه داداش ما یه چیزی میخوایم یه برد نهایتا 20*20 رو چاپ کنه قطعه رو روش قرار بده و لحیم کنه و خیلی هم کوچیک باشه

پس پروژه بزرگی هست خرج هاش هم میره بالا

داداش من هر چه قدر پول بدی همونقدر آش میخوری
پاسخ
 سپاس شده توسط behroz2010
20*20 سایزش خیلی عالیه بیشتر برد ها معمولا بین همین رنج هستند.

کسی برای درست کردن اقدامی نکرده؟
پاسخ
 سپاس شده توسط robot man
(8-5-1391، 03:10 عصر)mo2_star نوشته است: 20*20 سایزش خیلی عالیه بیشتر برد ها معمولا بین همین رنج هستند.

کسی برای درست کردن اقدامی نکرده؟

داداش من اول باید اطلاعات کسب کنی بعد بسازی

به نظر من هر کی هر اطلاعاتی بدست اورد تو همین تاپیک بزاره تا یه جمع بندی بشه و هر کسی بتونه بسازه این دستگاه رو
پاسخ
 سپاس شده توسط mo2_star
مطمئنن نیاز به پردازش تصویر دارید(پردازش پی سی بی)مثلا نرم افزاری که عکس را لود کنه تحلیلش کنه و متناسب با شکل فرمان
به موتور بده تا سوراخ ها را در جای مناسب بزنه.
حتما هم نیاز به محور z است ولی مکانیزم آن ساده است مثلا فقط یک سانت بیاد بالا بعد آروم به برد نزدیک بشه
و بعد از اینکه روی محل درست قرار گرفت سوراخ کنه.
هر کس لایق شرایطی است که تلاش به تغییر آن نمیکند.(آقای میثاق)
پاسخ
 سپاس شده توسط mo2_star ، robot man ، behroz2010
(8-5-1391، 05:14 عصر)mmmaherani نوشته است: مطمئنن نیاز به پردازش تصویر دارید(پردازش پی سی بی)مثلا نرم افزاری که عکس را لود کنه تحلیلش کنه و متناسب با شکل فرمان
به موتور بده تا سوراخ ها را در جای مناسب بزنه.
حتما هم نیاز به محور z است ولی مکانیزم آن ساده است مثلا فقط یک سانت بیاد بالا بعد آروم به برد نزدیک بشه
و بعد از اینکه روی محل درست قرار گرفت سوراخ کنه.

دوست عزیز لطفا در مورد پردازش تصویر یکم توضیح بیشتری بدین
پاسخ
بنظر من بخاطر اهمیتی که این پروژه می تونه پیدا کنه، یک تیم باید اول مطالعات رو انجام بدن. هزینه ی ساخت اگر تقسیم بر چهار نفر بشه چیزی نمیشه. من فکر می کنم با 1000000 تومان میشه یک پروژه ایده آل انجام داد.
باید توجه کنیم که فقط راه اندازی کافی نیست و شاسی و سایز ها اجزای اصلی نیستند و یک نفر باتجربه میتونه در یک هفته این طراحی رو اجرا کنه اما ما باید در مرحله ی طراحی، یعنی قبل از شروع به ساخت به اندازه ی کافی تامل کنیم. و طرحی همسطح یا بالاتر از پروژه های امروزی اجرا کنیم که مطمئناً شامل فقط چند موتور پله ای و شاسی چوبی نیست.
همین الان هم در بازار و هم در کار گاه هایی نمونه ی ساخته شده ی این دستگاه در ابعاد کوچک و کارایی محدود وجود دارد و یکی از دوستان من این پروزه رو اجرا کرده اما الان متوجه کمبود های زیادی شده و قصد داره اونها رو رفع کنه و من دارم به ایشون کمک می کنم. مهمترین ایرادی که این پروژه داشته نداشتن همکار متخصص بود.

من پیشنهاد می کنم که یک تیم تشکیل بدیم.
یک نفر مکانیک جامدات مسلط به نرم افزار طراحی و تحلیل
یک نفر برق الکترونیک مسلط به طراحی مدار و ساخت مدار الکتریکی
یک نفر برق یا کامپیوتر برای برنامه سازی میکروکنترلر مسلط به یک زبان و کامپایلر قدرتمند برای برقراری ارتباط و راه اندازی ها
یک نفر کامپیوتر- نرم افزار برای ساخت رابط گرافیکی
یک نفر برای مدیریت تیم و تهیه ی راهبرد تیم.
اگر شما یکی از شرایط بالا را دارید به من از طریق فروم تکنو الکترو پیام بفرستید. نتایج تشکیل تیم ساخت CNC در همین فروم اعلام میشه.
منتظر پیامهای شما هستم.
فقط با این شرط که اول تخصص دوم خوشخلقی و توانایی برقراری ارتباط تخصصی سوم علاقمندی
زندگی یک معجزه است. در آن برای همه چیز تعریفی هست. همه چیز هیچ است؛ بدون عشق!

پاسخ
 سپاس شده توسط robot man ، behroz2010 ، mo2_star
عالیه اگه اینجوری باشه حتما تاپیک خوبی میشه!! ادامه بدید.At
فقط اگه میشه از جزییات کارتووون عکس هم بزارین این جوری خیلی بهتره. و به خیلی ها در ساخت اوون کمک میکنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط robot man ، d2006h ، mo2_star
منم با ادامه دادن تاپیک موافقم
پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h
اقا ما تخصصی نداریم اما دوس داریم بحث رو دنبال کنیم . همین جا ادامه میدین ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط d2006h

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست کمک برای ساخت یه دستگاه amateur92 5 1,763 29-6-1391، 09:03 عصر
آخرین ارسال: amateur92

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان