امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با کمک هم دستگاه CNCبسازیم...
سلام دوست عزیز اگه این اطلاعاتت رو بذاری ممنون میشم چون من این CNCرا برای کار می خواهم. با تشکر.
پاسخ
همون طور که خودتون گفتی نیاز به 3 تا موتور پله ای داریم(البته سرعت پلی ای خیلی کمه برای کار با سرعت بالا نیاز به موتور سرو به همراه شفت انکودر هست که روی هم با راه انداز 2 یا 3 میلیون خرج داره)
پس میچسبیم به همون موتور پله ای....بعد نیاز به راه انداز موتور پلی ای داریم که باید از نوع درایور جریان باشه تا سرعت موتور را افزایش
بده این درایور هم که به آسانی در اینترنت پیدا میشه(درایوری که با هر پالس باعث حرکت یک پله ای موتور شود)
بعدش نیاز به نرم افزاری داریم که طرح را به کمک موتورها پیاده کنه پس نیاز به یک برنامه نویس قهار است یا نرم افزارهای خارجی کرک شده مثل kcamدر مرحله آخر باید بدنه ساخته شود که برای ساختنش میتوان با یک مکانیک مشورت کنی(هر محور باید جداگانه حرکت کند موتورها یک شفت پیچ دار را حرکت میدهند و شفت هم باعث حرکت شاخصی که طرح را پیاده میکند میشوند....پیچ و مهره ای را فرض کن که در آن اگر پیچ را بچرخانیم مهره(شاخص) حرکت میکند)
هر کس لایق شرایطی است که تلاش به تغییر آن نمیکند.(آقای میثاق)
پاسخ
 سپاس شده توسط behroz2010 ، robot man ، mo2_star
(7-5-1391، 10:53 عصر)mmmaherani نوشته است: همون طور که خودتون گفتی نیاز به 3 تا موتور پله ای داریم(البته سرعت پلی ای خیلی کمه برای کار با سرعت بالا نیاز به موتور سرو به همراه شفت انکودر هست که روی هم با راه انداز 2 یا 3 میلیون خرج داره)
پس میچسبیم به همون موتور پله ای....بعد نیاز به راه انداز موتور پلی ای داریم که باید از نوع درایور جریان باشه تا سرعت موتور را افزایش
بده این درایور هم که به آسانی در اینترنت پیدا میشه(درایوری که با هر پالس باعث حرکت یک پله ای موتور شود)
بعدش نیاز به نرم افزاری داریم که طرح را به کمک موتورها پیاده کنه پس نیاز به یک برنامه نویس قهار است یا نرم افزارهای خارجی کرک شده مثل kcamدر مرحله آخر باید بدنه ساخته شود که برای ساختنش میتوان با یک مکانیک مشورت کنی(هر محور باید جداگانه حرکت کند موتورها یک شفت پیچ دار را حرکت میدهند و شفت هم باعث حرکت شاخصی که طرح را پیاده میکند میشوند....پیچ و مهره ای را فرض کن که در آن اگر پیچ را بچرخانیم مهره(شاخص) حرکت میکند)

من این اطلاعاتو به تراشکار بدم میتونه درست کنه؟
پاسخ
فکر کنم تراشکار هزینه زیادی را طلب کنه....سعی کن خودت بسازی.
در مورد مکانیکش سایت روبرو اطلاعات بسیار مفیدی داره.buildyourcnc.com
پاسخ
 سپاس شده توسط robot man ، mo2_star
تراشکار آشنا دارم میخواستم ببینم اگه این اطلاعاتو بهش بدم میتونه کمکم کنه خودم بسازم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط behroz2010
امتحان کن ببین میتونه درست کنه ؟
"هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر می رسد"

http://elme.chata.ir

پاسخ
 سپاس شده توسط robot man
(8-5-1391، 11:56 صبح)robot man نوشته است: تراشکار آشنا دارم میخواستم ببینم اگه این اطلاعاتو بهش بدم میتونه کمکم کنه خودم بسازم؟

صد در صد....تو میتونی دو نوع سیستم حرکتی را انتخاب کنی....اولی همون روش پیچ و مهره دومی هم استفاده از تسمه....
پیچ و مهره دقت خیلی بالایی داره ولی سرعت خیلی کم تسمه سرعت زیادی داره ولی دقتش کمه ضمنا سه تا لیمیت سوئیچ هم
نیاز داره تا محدوده حرکت حداکثری دستگاه مشخص بشه(x y z).ساخت مکانیکی که لرزش و انحراف نداشته باشه سخته.
در اخرم اینو بگم که یک گروه ایرانی یک cnc شش محوره ساختند که میتونست هر شکل سه بعدی که داخل فتوشاپ میشه کشید
را روی کامپوزیت کنده کاری کنه(البته با 60 میلیون هزینه داخل برنامه تلویزیونی هم دعوتشون کردن)
پاسخ
 سپاس شده توسط mo2_star ، robot man ، behroz2010
این cnc فقط سوراخ ی کنه؟Huh
پاسخ
(8-5-1391، 01:51 عصر)mmmaherani نوشته است:
(8-5-1391، 11:56 صبح)robot man نوشته است: تراشکار آشنا دارم میخواستم ببینم اگه این اطلاعاتو بهش بدم میتونه کمکم کنه خودم بسازم؟

صد در صد....تو میتونی دو نوع سیستم حرکتی را انتخاب کنی....اولی همون روش پیچ و مهره دومی هم استفاده از تسمه....
پیچ و مهره دقت خیلی بالایی داره ولی سرعت خیلی کم تسمه سرعت زیادی داره ولی دقتش کمه ضمنا سه تا لیمیت سوئیچ هم
نیاز داره تا محدوده حرکت حداکثری دستگاه مشخص بشه(x y z).ساخت مکانیکی که لرزش و انحراف نداشته باشه سخته.
در اخرم اینو بگم که یک گروه ایرانی یک cnc شش محوره ساختند که میتونست هر شکل سه بعدی که داخل فتوشاپ میشه کشید
را روی کامپوزیت کنده کاری کنه(البته با 60 میلیون هزینه داخل برنامه تلویزیونی هم دعوتشون کردن)

نه داداش ما یه چیزی میخوایم یه برد نهایتا 20*20 رو چاپ کنه قطعه رو روش قرار بده و لحیم کنه و خیلی هم کوچیک باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط mo2_star
اینجوری خیلی باهال میشه. ما که برای تهیه ی فیبر می خواهیم بهتر نیست به فکر یه دوبعدی باشیم.

د
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست کمک برای ساخت یه دستگاه amateur92 5 1,763 29-6-1391، 09:03 عصر
آخرین ارسال: amateur92

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان