امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از مین برد کامپیوتر
با سلام
کسی هست که برای انجام پروژه از یک مین برد کامپیوتر استفاده کرده باشه و خودش اونو برنامه نویسی کرده باشه؟اگه شما تا به حال این کار رو انجام دادین لطفا توضیحات لازم رو بدین.
با تشکر
پاسخ
در واقع شما یک سیستم عامل نیاز دارید .
نوشتن سیستم عامل کار ساده ای نیست ولی میتونید از هسته لینوکس برای این کار استفاده کنید که نیاز مند یک کار تیمیه.
لطفا سوالات تخصصی خود را در انجمن مطرح کنید ، در پیام خصوصی پاسخی به سوالات داده نخواهد شد.
---------------------------
ما بدهکاریم
به کسانی که صمیمانه ز ما پرسیدند
معذرت می خواهم چندم مرداد است ؟
و نگفتیم
چونکه مرداد
گور عشق گل خونرنگ دل ما بوده است

" حسین پناهی"
پاسخ
 سپاس شده توسط robot man
(6-4-1391، 01:39 صبح)pundit نوشته است: با سلام
کسی هست که برای انجام پروژه از یک مین برد کامپیوتر استفاده کرده باشه و خودش اونو برنامه نویسی کرده باشه؟اگه شما تا به حال این کار رو انجام دادین لطفا توضیحات لازم رو بدین.
با تشکر

شما کارت بگو چی هست
چه پروژه ای میخوای
من انجام داده بودم
پاسخ
 سپاس شده توسط aminshakib
فعلا نمی خوام پروژه ای رو انجام بدم.فقط خواستم یه اطلاعاتی کسب کنم.
پاسخ
سلام دوست عزیز
برنامه نویسی کردن یک مین بورد شامل نوشتن روتینهایی برای دسترسی مستقیم
به اجزای سخت افزاری اون مین بورد هست.
برای این کار نیاز دارید یک سیستم عامل طراحی کنید که با اون مین بورد compatible باشه و بتونه
تمام حافظه ها و اجزا رو آدرس دهی کنه.
در محیط ویندوز یا حتی لینوکس نمیشه بصورت مستقیم این کار رو انجام داد چون kernel سیسام عاملهای
فوق مانع دسترسی مستقیم شما به این اجزا میشوند و مثلا بصورت خیلی محدود در ویندوز میتونید با استفاده
از DirectX این کار رو انجام بدید که به نظر من همه این کارها کار بیهوده ای هست. در پروژه های صنعتی توسط
یک نرم افزار Scada کنترل رو بدست می گیرند در این پروژه ها یا یک کارت شبکه صنعتی در پی سی نصب میشه
که با کنترولر پروژه (پی ال سی یا ...) شبکه میشه و میتونید توسط این شبکه همه کنترلها را انجام بدید و یا مستقیما
کارتهای کنترل ورودیها و خروجیهای آنالوگ و دیجیتال نصب میشه که باز آدرس این ورودی و خروجیها در نرم افزار scada فوق
قابل دسترسی هست و میتونید کنترل را بدست بگیرید.
همه اینها بستگی به پروژه شما داره، اگه پروژه خاصی ندارید باید برای کسب اطلاعات دقیقتر سوالتونو خیلی دقیقتر بپرسید.
اگه اطلاعات دیگه ای میخواهید به من بگید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Mirhabibi ، kavean ، analyst
abbasnataj عزیز ممنون از راهنماییتون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان