امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از سنسورهای موس
با سلام خدمت دوستان
می خواستم از سنسورهای گیرنده و فرستنده موس استفاده کنم میخواستم بدونم ورودی و خروجیش چطوریه ؟
من کلا عملی اصلا کار نکردم و تو اینترنت یکسری تحقیات کردم برای ساخت ربات مسیر یاب
میخوام سنسور گیرنده و فرستنده موسم رو دربیارم و طوری ببندم رو مدارم که وقتی سنسور گیرنده چیزی سنس کرد یک ال ای دیی روشن بشه
عکس موس هم ضمیمه کردم اما کیفیتش زیاد خوب نیست
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام دوستان
کسی نمیتونه راهنمایییم کنه ؟
من رشتم نرم افزاره و از برق و الکترونیک چیزی بلد نیستم اما خیلی دوست دارم یاد بگیرم
ممنون میشم پاسخ سوالمو بدید
با تشکر
پاسخ
من متوجه نشدم که سنسور یک موس اوپتیک چه استفاده ای برای یک ربات مسیریاب میتونه داشته باشه، با این حال مطالبی رو خدمت شما عرض می کنم امیدوارم که برای راهنمایی شما سودمند باشند.
اغلب موس های اوپتیک با گرفتن عکس از تصویر زیر موس ( در مقیاس میکروسکوپیک) و مقایسه های متوالی آن ها حرکت های موس را تشخیص می دهند. اساس کار این موس ها را آیسی هایی در قلب آن بر عهده دارند مثلا ADNS-2610 تقریبا در همه موس ها استفاده می شود. این آیسی دارای سنسوری با یک ماتریس 18 در 18 پیکسل است. هر پیکسل می تواند 63 سطح تغییرات روشنایی را تشخیص دهد. البته این سنسور برای گرفتن یک عکس مگا پیکسلی نیست اما می تواند برای تعقیب مسیر یک خط و یا اندازه گیری مقدار چرخش چرخ کوچک بالای موس (اسکرول) استفاده شود.
با باز کردن قاب موس و برداشتن کاور ها متوجه سنسور، لنز، یک ال ای دی و پایه ی نگهدارنده ی بعلاوه یک آیسی که نتایج را برای ارسال به کامپیوتر آماده میکند و نقش راب را بر عهده دارد نیز خواهید دید. چراغ ال ای دی به راحتی از پایه جدا می شود و برای روشن کردن سطح زیر موس استفاده می شود.
موس چهار سیم دارد. دو سیم برای ولتاژ دی سی 5 ولت و دو سیم برای ارسال اینتراپت و داده ی سریال. دو سیم برق معمولا به رنگ قرمز و سیاه و یا مشابه آن هستند و سیم های ارتباطی سفید و نارنج هستند معمولا. برای تشخیص باید از سوکت آن استفاده کنید چون بر اساس شماره پایه وظیفه مشخص دارند. برای این کار می تونید در گوگل جستجو کنید

بقیه اش باشد برای بعد
زندگی یک معجزه است. در آن برای همه چیز تعریفی هست. همه چیز هیچ است؛ بدون عشق!

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، fhgb ، moonlight

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مزایای استفاده از بنر برای تبلیغات آنلاین parvansec 0 177 25-7-1396، 09:09 عصر
آخرین ارسال: parvansec
  سنسور استفاده شده در شیرهای آب اتوماتیک ashamed 5 2,109 8-11-1392، 03:34 عصر
آخرین ارسال: ashamed
  دلیل استفاده از خازن روی تغذیه میکرو fedagh 8 2,643 28-2-1391، 10:32 عصر
آخرین ارسال: skiboys

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان