امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ابزار دقیق چیه؟
با سلام خدمت دوستان عزیز
من رشته کنترل -ابزار دقیق می خونم اما هرکی از من می پرسه تو این رشته چکار میکنید یا اینده شغلیش چیه یا اصلا این رشته چیه نمی تونم جواب بدم و در ضمن از بعضی ها هم که می پرسم فقط میگن رشته خوبیه.
از دوستان عزیز تقاضا دارم منو درباره این رشته کاملا روشن کنند.
با تشکر
حق سنگین است اما گوارا ، باطل سبک است، اما در کام چون سنگی خارا
پاسخ
سلام دوست عزيز
سلسله اعصاب در بدن چه كاري انجام ميده.كار ابزار دقيق در صنعت دقيقاً همون هست.يعني در جايي نياز به دريافت فيدبك از سيستم داري و در جايي نياز به Action در سيستم داري.تمام سيگنالهاي ارسالي به سيستم مكانيك و يا سيگنالهاي دريافتي از اون از طريق ابزار دقيق انجام ميشه. با سيستم كنترل در واقع وضعيت سيستم مكانيك بررسي و تحليل ميشه و در صورت نياز به تغيير وضعيت در اون به هر دليل مثل تغيير در دماي يك سيال يا محيط و يا تغيير در سطح مايع در يك تانك و يا تغيير در تنا‍ژ عبوري سيال (مايع يا گاز) از يك خط لوله و مثالهاي بيشمار ديگه پس از بررسي در سيستم كنترل دستورات متناسب با درخواست ارسال ميشه. ارسال سيگنال هاي دستوري به عملگرها و دريافت جواب آن يا فيدبك از طريق حسگرها انجام ميشه. به اين ترتيب ابزاردقيق شامل تمام سخت افزارهاي مورد نياز جهت ارتباط سيستم كنترل با سيستم مكانيك، در صنعت هست.IdeaCoolDodgyRolleyes
پاسخ
سلام
اول از همه تبریک میگم بهتون به خاطر رشته خوبی که میخونین چون الان کاربردش خیلی زیاد شده . من رشتم الکترونیکه و یه دوره شش ماهه ابزار دقیق گذرندوم . خیلی دوره خوب و مفیدی بود
همانطور که دوشتمونم گفتن ابزار دقیق بیشتر مربوط به بحث کنترل است و شامل کنترل چهار فرآیند می شود که عبارتند از :
فشار
فلو
دما
level
کنترل
در میان این فرآیندها هم دما و فلو بیشتر از بقیه کاربد دارند
هم اکنون هم در کارخانه های بزرگ صنعتی و کم کم در اکثر کارخانه ها بخش ابزار دقیق وجود دارد و در عسلویه هم که بازار کار خیلی خوب با حقوق و مزایای خوبی دارد
اطلاعات دیگری هم خواستید من در خدمتم
etas90.blogfa.com
پاسخ
[سلام شما این دوره شش ماهه رو در مراکز فنی حرفه ای گذروندید یا آموزشگاه آزاد
ایا تاثیری داره منم شرکت کنم و جذب بازار کار بشم.تازه لیسانس گرفتم و هیچی از ابزار دقیق نفهمیدمUndecided
پاسخ
سلام دوست عزیز
در مراکز فنی حرفه ای گذراندم چون تجهیزات ابزار دقیق گرون هستند در آموزشگاهها فقط تئوری میگن و به درد بخور نیست البته اینم بگما تو مراکز فنی حرفه ای هم فقط تو چند شهر کشور هست. تو شمالغرب کشور تو تبریز هست فقط منم اینجا گذروندم
بهتون توصیه می کنم حتما برید خیلی لازمه مخصوصا برای شما
تو شهر خودتون هم کار پیدا نشد عسلویه دوروبره یه میلیون میشه کار کرد ولی دوستای من تو کارخونه ها جذب شدن
موفق باشید
etas90.blogfa.com
پاسخ
سلام دوست عزیز
از اینکه رشته ابزار دقیق را انتخاب کردی باید خوشحال باشی چون ابزار دقیق و کنترل در واقع مغز متفکر و کنترل کننده تمامی سیستم های صنعتی هستند
بنده حدود شانزده سال است که در بخش ابزار دقیق یکی از نیروگاه های بخاری کشور کار می کنم و این رشته و تخصص در بیشتر مراکز صنعتی مانند پالایشگاه ها ی نفت و پتروشیمی ها و.... کاربرد فراوان دارند
بهر حال اگر سئوالی در این زمینه داشتی در صورتی که از عهده آن برآمدم حتما پاسخگو خواهم بود
پاسخ
سلام دوست عزیز من تازه کاردانی کنترل گرفتم.اصولا ابزار دقیق به ابزار و وسایلی میگن که یه با دقت بالا کار میکنن یا به دقت اندازه گیری میکنن یا انتقال دهنده سیگنال اونها هستن و بازار کارش هم به قدری گسترده هست که میتونیم بکیم تمام صنعت نیازمندشه و صنعت بدون کنترل که لازمه ش ابزار دقیقه رو به ورشکستگی میره. و در یک دید کلی ابزار دقیق به وسایلی مثل سنسورها- اکچویتورها- شیرها- میکرو پرسسورها و میکروکنترلرها - پی ال سی ها - کامپیوترها- پروتکلهای مخابراتی که کار انتقال داده انجم میدن و کل آنها در خدمت پروسه کنترل هستن و ابزار کنترل هستن. و یک مهندس کنترل و ابزار دقیق باید زبانهای متعدد برنامه نویسی از قبیل سی- بیسیک- زبانهای برنامه نویسی پی ال سی مثل اف بی دی-لدر- اس تی ال و گراف بلد باشه. این تمام اطلاعاتیه که من تو دوره کاردانیم از کنترل جمع کردم امیدوارم به درد بخوره
پاسخ
(18-8-1390، 12:11 صبح)mmady نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز
من رشته کنترل -ابزار دقیق می خونم اما هرکی از من می پرسه تو این رشته چکار میکنید یا اینده شغلیش چیه یا اصلا این رشته چیه نمی تونم جواب بدم و در ضمن از بعضی ها هم که می پرسم فقط میگن رشته خوبیه.
از دوستان عزیز تقاضا دارم منو درباره این رشته کاملا روشن کنند.
با تشکر

سلام.
زياد اعصاب خودت رو خورد نكن داداش.درحال حاضر هيچ كس متناسب با رشته تحصيلي خودش سركارنيست.اگه جزوه كنترل در ابزار دقيق يا كتابش رو داشتيد برام بفرستيد ممنون ميشم.
پاسخ
دوست عزیز!
واقعا حیفه که سالها درس بخونید و نتونید ازش استفاده کنید
هر چند مدرکی که دریافت میکنید ارزششو داره

رشته بسیار زیبایی انخاب کردید و همونطور که دوستان اشاره کردن کاربرد عظیمی در صنعت داره
لطفا قدرشو بدونید و ازش استفاده کنید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جزوه آموزشی آشنایی با ابزار دقیق zamani_M 0 671 10-10-1393، 01:41 عصر
آخرین ارسال: zamani_M
  پروژه ابزار دقیق mmady 4 3,075 25-3-1391، 02:28 عصر
آخرین ارسال: avr elec
  ژیراتور در ابزار دقیق chicamika 2 2,249 19-9-1390، 06:35 صبح
آخرین ارسال: مهرداد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان