امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش قدم به قدم ExpressPCB
سلام به همه دوستان
این تاپیک رو به عنوان تاپیک آموزشی ExpressPCB ایجاد کردم ، تا در اون آموزش کامل این نرم افزار قرار بگیره!

این نرم افزار ، نرم افزار طراحی شماتیک و pcb هستش ،که یه نرم افزار خیلی سبک و رایگان هستش

ابتدا من لینک های دانلود برنامه رو از خود سایت اکسپرس واستون میذارم تا دانلود کنید، سعی میکنم هر چه زودتر روی سرور تکنوالکترو هم آپلود بشه!
http://www.expresspcb.com/ExpressPCBHtm/Download.htm

کتابهای آموزشی هم درحال آماده شدن هستند ، سعی میکنم تا هفته آینده آماده اشون کنم!

توی این صفحه دوتا لینک دانلود وجود داره که اولی برای ویندوز XP و 2000 و NT هستش , و لینک پایینی برای 7 و ویستا هستش

موفق باشید
در چشم کسانی که پروازت را باور ندارند
هر چه بیشتر اوج گیری کوچک تر خواهی شد ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ehsancompany ، امیرحسین ، morteza_stp ، d2006h ، mo2_star
این هم یک فایل آموزشی که می تونید از اون استفاده کنید

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   ExpressPCB(www.electronicnarm2010.blogfa.com.pdf (اندازه: 1.43 MB / تعداد دفعات دریافت: 300)
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
 سپاس شده توسط مهرداد ، ehsancompany ، crazyrobot
سلام
قسمت اول آموزش ExpressPCB

مقدمه
آموزش نصب نرم افزار
آشنایی با محیط کار (ExpressSCH) طراحی شماتیک
آشنایی با محیط کار (ExpressPcb) طراحی pcb

به زودی فایل setup نرم افزار هم در داخل همین تاپیک آپلود خواهد شد با حجمی حدودا 9 مگا بایت

قسمت های بعدی آموزش هم تا چند روز آینده قرار داده میشن
سعی میکنم که فصل های بعدی با مثال های زیادی همراه باشه و اگر هم شد آموزش به صورت فیلم های ویدئویی کوتاه و کم حجم انجام بشه

موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   ExpressPcb Learning part1.rar (اندازه: 912.63 KB / تعداد دفعات دریافت: 235)
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین ، morteza_stp ، crazyrobot
سلام
این هم لینک دانلود نرم افزار از سرور تکنو الکترو
http://techno.directdl.net/dl1/Softwares...BSetup.exe
پاسخ
 سپاس شده توسط electronicnarm2010 ، crazyrobot
سلام

قسمت دوم آموزش ExpressPcb

توی این بخش ، آموزش طراحی شماتیک توسط این نرم افزار به صورت کامل توضیح داده شده
و همچنین نحوه افزودن قطعات و ترسیم اونها به صورت دستی به صورت کامل توضیح داده شده

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   ExpressPcb learning part2.zip (اندازه: 784.99 KB / تعداد دفعات دریافت: 221)
پاسخ
 سپاس شده توسط electronicnarm2010 ، morteza_stp ، امیرحسین ، crazyrobot
سلام ازت خواهش ميكنم بقيشم بذاري چه جوري بايد با استفاده از اين نرم افزار پشت فيبر بسازيم
پاسخ
سلام دوست عزيز
چشم در روزهاي آينده ادامه آموزش ها هم قرار داده ميشه، يكم طولاني شده، ولي چشم حتما سعي ميكنم ادامه اش رو هم قرار بدم

نقل قول: چه جوري بايد با استفاده از اين نرم افزار پشت فيبر بسازيم

منظورتون اينه كه ميخوايد نقشه pcb اتون رو روي فيبر چاپ كنيد بايد بگم بستگي داره كه شما بخواي بدي بيرون برات چاپ كنن (منظور كارگاه هاي چاپ هستش) كه فرمت اين نرم افزار رو قبول نميكنن و حتما بايد با آلتيوم (پروتل) طراحي كني و بدي تا برات چاپ كنن ولي اگه خودتون ميخوايد چاپ كنيد با روش هايي مثل پرينت - اتو و .... فرقي نميكنه كه از چه نرم افزاري استفاده ميكنيد فقط بايد از طرحتون روي كاغذ گلاسه با پرينتر ليزري (حتما بايد ليزري باشه) پرينت گرفته و طبق روشهايي كه جديدا زياد رونق پيدا كردن اين كار رو انجام بديد
من يك روش رو كه استفاده از تينر و پرينت هستش كامل توضيح دادم كه لينكش رو در زير آوردم
هر سوالي داشتيد توي او تاپيك بپرسيد

http://forum.techno-electro.com/thread-1024.html
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
سلام عزيزم من يه چند تا سوال ديگه داشتم اينكه شما گفتيد فرقي نداره با چه نرم افزاري باشه يعني ميشه با استفاده ازنرم افزار پروتل طرحمون رو روي گلاسه پرينت كنيم وديگه نيازي به ياد گرفتن نرم افزارExpressPcb و ياهرنرم افزار ديگه اي نباشه ولي من شنيدم با استفاده از نرم افزارپروتل پرينتمون در اندازه واقعي در نمياد آيا شما اين جمله را تاييد ميكنيدويه سوال ديگه اينكه اين گلاسه اي كه ميگيد همون طلق هاي رنگي هستش كه بچه مدرسه اي ها براي مقالشون با شيرازه استفاده ميكنند يا اينكه نه طلقهاي مخصوصي هستند كه فقط مخصوص اين كار هستندواينكه بايد از كجا تهيه كنيم لطفا كامل توضيح بديدچون من در روش لامينت كه مطالعه كردم قفط با اين قسمتش مشكل دارم كه اين گلاسه يا نگاتيو ويا حتي كاغذ كالك چي هستند؟باتشكر
پاسخ
سلام
نقل قول: من شنيدم با استفاده از نرم افزارپروتل پرينتمون در اندازه واقعي در نمياد آيا شما اين جمله را تاييد ميكنيد

نه من قبول ندارم كه آلتيوم طرح رو اندازه در نمياره،‌ چون اگه تنظيمات page setup رو درست انجام بدي ، همه چي حله

نقل قول: اين گلاسه اي كه ميگيد همون طلق هاي رنگي هستش كه بچه مدرسه اي ها براي مقالشون با شيرازه استفاده ميكنند يا اينكه نه طلقهاي مخصوصي هستند كه فقط مخصوص اين كار هستندواينكه بايد از كجا تهيه كنيم لطفا كامل توضيح بديدچون من در روش لامينت كه مطالعه كردم قفط با اين قسمتش مشكل دارم كه اين گلاسه يا نگاتيو ويا حتي كاغذ كالك چي هستند؟باتشكر

نه دادا اونا كه طلق هستند،‌ كاغذ گلاسه رو برو از يه لوازم التحرير فروش بگير، اندازه اش دقيقا به اندازي كاغذ a4 معمولي هستش و تنها فرقي كه داره روغنيه!!!

دونه اي 50 - 60 تومنه

با عكسها به توضيح ميپردازم :

ابتدا ميريد به منوي فايل و گزينه page setup رو ميزني صفحه اي كه در اين عكس اومده باز بشه

شما حتما كزينه mono رو تيك بزنيد (جريان همون نگاتيو اينطوري حل ميشه)

شما با گزينه scale بايد اندازه اش رو تنظيم كني، اول بذار روي 1 (مثل تصوير) بعد اگه بزرگ بود يه خورده از يك كمترش كن و ...
بعد كه روي advanced كليك كرديد اين صفحه باز ميشه كه توي عكس توضيحش هست :

مشكلي بود بپرس

پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
سلام يه دنيا ممنون بابت راهنماييهاي قشنگت Heartشرمنده ما بازهم سوال داريم منظور من ازنرم افزارپروتل نرم افزار Protel 99 SE هستش اين آلتيوم كه شما ميگيد چي هست ديگهHuh سوال دوم اينكه من دارم روش لامينت رو ميگم نه روش اتو من ميخام از كاغذ گلاسه تو روش لامينت استفاده كنم آيا اين عملي هست تاييد ميكنيديانه؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  43 وب سایت رایگان آموزش طراحی وب سایت joomir.com 2 1,585 17-3-1396، 09:54 صبح
آخرین ارسال: irannovin111
Bug آموزش جامع نرم افزار Webost به زبان فارسی sarbaz13 2 1,316 7-8-1392، 07:54 عصر
آخرین ارسال: sarbaz13
  آموزش HFSS saha 0 838 2-3-1392، 11:27 عصر
آخرین ارسال: saha
  6 وب سایت جهت آموزش ایجاد رزومه هاست 0 915 21-12-1391، 01:29 عصر
آخرین ارسال: هاست
  آموزش کامل نرم افزار ORCAD sinup 2 1,210 23-1-1391، 07:47 عصر
آخرین ارسال: sinup
  آموزش نرم افزار pspice sari-tirkola 4 3,092 2-11-1390، 01:32 صبح
آخرین ارسال: electronicnarm2010
  PDF آموزش PROTEUS6.9 برای مبتدیان AMANA 10 4,849 29-8-1390، 02:11 صبح
آخرین ارسال: مهرداد

پرش به انجمن: