امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت تابلو روان 3 و 7 رنگ و آموزش ساخت تابلو چرخان
سلام مهندس
لطفا برد PCB تابلو چرخونرو میذاری برامون ؟
میخوام از قطعات اس ام دی استفاده کنم ، اگه میشه یه خورده راهنماییم کن. مرسی
اگه میشه چندتا برنامه واسه شیفت دادن و افکتهای قشنگ هم بذار.
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar
سلام آقا معین گل گلاب واقعا دستت درد نکنه من چنروزی هست که شدید زدم تو نخ تابلو روان کل نت هم زیرو رو کردم اما مطلب به درد بخور برای تابلو روان پیدا نکردم تا اینکه بخت بهمون رو کرد و این تاپیک رو پیدا کردم .
درسته من بیسیک کار نمیکنم اما همین الگوریتمتون برای ما هم که سی کار میکنیم خیلی خوبه و رامون میندازه مهم الگوریتمه کار پس سعی کنید کنارش الگوریتم کار رو هم برامون توضیح بدید

راستی مثلا من میخوام یه تابلویی 70*40 درست کنم !
چون از اندازه آچار خارجه و خودم نمیتونم ازش پرینت بگیرم باید بدم بیرون با سی ان سی ...... ؟

اصلا پی سی بی تاحالا کار نکردم لطفا کمکم کنید مراحلش رو گام به گام بفرماییدBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

ممنون خداییش خیلی کامل و خوب توضیح دادید مخصوصا شکل هایی که اینقدر منظم و دقیق کشیدید آدم رو شیرفهم میکنه

اگه هم تاپیک ها جداگونه باشه خیلی عالیه مثلا تابلو ثابت ،تابلو روان ، تابلو چرخون چون اینطوری بدتر مبحث ها قاطی میشه و رشته کلام از دستتون در میاد .

برای تابلو روان اگه میشه اول تک رنگش رو توضیح بدید که چطوری متن رو نمایش بدیم رو رو صفحه حرکت کنیم بعد ...

مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی استاد جون
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar
(7-7-1391، 02:38 صبح)hesam_elc نوشته است: سلام آقا معین گل گلاب واقعا دستت درد نکنه من چنروزی هست که شدید زدم تو نخ تابلو روان کل نت هم زیرو رو کردم اما مطلب به درد بخور برای تابلو روان پیدا نکردم تا اینکه بخت بهمون رو کرد و این تاپیک رو پیدا کردم .
درسته من بیسیک کار نمیکنم اما همین الگوریتمتون برای ما هم که سی کار میکنیم خیلی خوبه و رامون میندازه مهم الگوریتمه کار پس سعی کنید کنارش الگوریتم کار رو هم برامون توضیح بدید

راستی مثلا من میخوام یه تابلویی 70*40 درست کنم !
چون از اندازه آچار خارجه و خودم نمیتونم ازش پرینت بگیرم باید بدم بیرون با سی ان سی ...... ؟

اصلا پی سی بی تاحالا کار نکردم لطفا کمکم کنید مراحلش رو گام به گام بفرماییدBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

ممنون خداییش خیلی کامل و خوب توضیح دادید مخصوصا شکل هایی که اینقدر منظم و دقیق کشیدید آدم رو شیرفهم میکنه

اگه هم تاپیک ها جداگونه باشه خیلی عالیه مثلا تابلو ثابت ،تابلو روان ، تابلو چرخون چون اینطوری بدتر مبحث ها قاطی میشه و رشته کلام از دستتون در میاد .

برای تابلو روان اگه میشه اول تک رنگش رو توضیح بدید که چطوری متن رو نمایش بدیم رو رو صفحه حرکت کنیم بعد ...

مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی استاد جون

سلام. مرسی از لطفتون
راجع به مباحث دیگه که اینجا بحث شده من بی تقصیرم. هرکی سوال داشته جواب دادم.
الگوریتم کار رو در صفحه های اول نوشتم واسه کسانی که میخان با C برنامه بنویسن. نحوه کار ساده ست.
واسه ساخت تابلو شما میتونی روی کاغذ A3 هم پرینت بگیری. نوع گلاسه!
اگه کارت بزرگتره می تونی نقه رو بلوک بلوک ببندی و سپس پرینت بگیری و سر هم کنی. ( من این کارو می کنم)
اگه نه، میتونی نقشه رو بدی به مراکز ساخت PCB تا برات یک دست بسازن. دستگاه سی ان سی هم برد مدار چاپی سوراخ نمیکنه ها!!
اصلا کارش چیز دیگه ست. سی ان سی واسه ساخت PCB مناسب نیست.
در مورد تک رنگ هم اطلاعات زیاد توی نت ریخته. ساده ست. شما قدم اولو بردار من کمکت می کنم.
موفق باشی
کتاب آموزش ساخت تابلوهای دیجیتال moeinmasoumi20@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط hesam_elc ، nilofar1036 ، Pixar ، mesgari
به به آقا مهندس گل سلام عرض شد صفحه اول درمورد نشون دادن حروف خوب من میتونم هر حروفی رو سر ال ای دی نشون بدم با اون مشکل ندارم فقط نمیتونم چطوری حرکتش بدم الگوریتم رو کامل توضیح میدید من میخوام زود تمومش کنم خیلی علاقه مند به تابلو روانم شما زود من رو راه بنداز شیرینیت بامنSmile
فعلا تک رنگ رو درست کنم تا برم سراغ چند رنگ

وقتی به صورت جاروب سطری نشون میدی و میخوای به صورت ستونی جمله ات بره باید چکار کنی ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar
(7-7-1391، 06:05 عصر)hesam_elc نوشته است: به به آقا مهندس گل سلام عرض شد صفحه اول درمورد نشون دادن حروف خوب من میتونم هر حروفی رو سر ال ای دی نشون بدم با اون مشکل ندارم فقط نمیتونم چطوری حرکتش بدم الگوریتم رو کامل توضیح میدید من میخوام زود تمومش کنم خیلی علاقه مند به تابلو روانم شما زود من رو راه بنداز شیرینیت بامنSmile
فعلا تک رنگ رو درست کنم تا برم سراغ چند رنگ

وقتی به صورت جاروب سطری نشون میدی و میخوای به صورت ستونی جمله ات بره باید چکار کنی ؟

خب جاروب ستونی انجام بده. راحت تره. من همین کارو میکنم.
اگه شما مبحث های 7 رنگو خونده باشی میتونی تک رنگو هم نمایش بدی. چیز خاصی نیست. همون سخت افزار و همون نرم افزار.. حتی نمیخاد چیزی پاک کنی یا تغییر بدی. شما یک رنگ LED استفاده کن
پاسخ
 سپاس شده توسط hesam_elc ، nilofar1036 ، Pixar ، pedrame2
تبریک به حسام عزیز بابت سعی و تلاشش. لطفا شماتیک و سورس کارتو بگذار تا بقیه هم ببینن.

از دوستانی که کتابو تهیه کردن ، بابت پیگیری های جذابشون بسیار متشکرم. یه نکته که 4و5 نفر از بچه ها مشکل داشتن توی پخش انیمشن برنامه رقص بود.
دقت کنید که این برنامه خیلی ساده ست آخه. شاید ورژن پروتیوس شما قدیمیه. پروتیوس و هگز انیمیشن رقص رو میگذارم دانلود کنید.
توی کتاب با میکرو مگا 32 هست و اینجا با مگا 128. فرقی نمیکنه. فقط از 4 تا پورت استفاده کردم. هدفم آموزش پخش انیمیشن هست. فقط و فقط برای مثال این بحث، همچین انیمیشن بامزه ای قرار داده شده نه اینکه سطح کار اینقدره! برنامه موجود می تونه تمام سورس های تولید شده برای انیمشن که در توسط نرم افزار های گوناگون ساخته شده و در نت وجود داره رو نمایش بده. .... باور کنید برنامه من بی نظیره :-)

بیشتر دقت کنید بچه ها!!!!

از دیدن نمونه کارهاتون هم خوشحال میشم. فقط 3نفر عکس برام ایمیل کردن!! :-(

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   dance.rar (اندازه: 23.52 KB / تعداد دفعات دریافت: 233)
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar ، pedrame2
(9-7-1391، 11:59 عصر)moein masoumi نوشته است:
(9-7-1391، 11:08 عصر)hesam_elc نوشته است:
(9-7-1391، 09:11 عصر)moein masoumi نوشته است: تبریک به حسام عزیز بابت سعی و تلاشش. لطفا شماتیک و سورس کارتو بگذار تا بقیه هم ببینن.

بیشتر دقت کنید بچه ها!!!!

از دیدن نمونه کارهاتون هم خوشحال میشم. فقط 3نفر عکس برام ایمیل کردن!! :-(

معین جان من رو راه بنداز تا اینقدر برات کار میل کنم که حالت بد شه من رو ایگنور کنیBig Grin

مگه شما به جواب نرسیدی ؟!!
مرسی معین جان بابت تشویق های گرمتSmile
چرا اما هنوز به دلم ننشسته !چون من فقط سر یک دات ماتریکس کوچولو این کارو انجام دادم باید چندتا داتماتریکس رو به هم بچسبونم روی بزرگتر نشون بدم بعدم فعلا متن یاد گرفتم باید رو گیف انیمیشن کار کنم
سورسمم نمیذارم چون میخوام بفروشمش جنبه تجاری دارهBig GrinBig Grin

تا اونجا که شد سعی کردم مثل تابلو روان واقعا روان و راحت بنویسمش باید تابلو روان رو با کمک همدیگر و استادیه معین جان بترکونیم

اینم سورس برنامه ای که تازه نوشتم نمایش حروف hesam به صورت حرکت افقی

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Hesam.rar (اندازه: 34.18 KB / تعداد دفعات دریافت: 150)
پاسخ
 سپاس شده توسط sarab10 ، Pixar
سلام امروز تونستم 2 تا دات ماتریکس دیگه هم بهش اضافه کنم و تابلو بزرگتر بشه و ادامه متنی که داره از دات ماتریکس اول خارج میشه به دات ماتریکس دومی و سومی بره

به زودی سورس اونم میذارم

دوستان نظری درمورد برنامه قبل ندادن !

من تا چنروز پیش فقط بلد بودم حروف ثابت رو نمایش بدم پس دوستان کم و کاستی رو ب بزرگواری خودشون ببخشن .
پاسخ
 سپاس شده توسط moein masoumi ، Pixar
سلام این همون برنامه قبلیه فقط جای اینکه روی یک دات ماتریکس نمایش داده بشه روی 3 تا دات ماتریکس نمایش داده میشه و ابعاد تابلو بزروگتر شده ،

ببخشید کامپیوترم دیشب سوخت دیگه تا بازش کردم تعمیرش کنم طوی کشید و الان تونستم آپلودش کنم

آقا معین خوب در رفتی ها مامنتظر آموزش هات هستیم !

معین جان میشه تو زدن فیبر تابلو کمکم کنی ؟

اصلا بلد نستم چون تا حالا حتی فیبر معمولی هم نزدم چه برسه به تابلو !

گام به گام بگوBig Grin

دوستان 11 نفر دانلود کردن اما هیچکی نظر نداده !بابا نظری پیشنهادی انتقادی چیزی بگید Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

(16-6-1391، 02:56 عصر)mohamad_musavi69 نوشته است: من بسکام بلد نیستم چطور میتونم تابلو درست کنم؟
برنامه ای رو که تو تاپیک های اول گذاشتید رو به C خواستم بنویسم فقط یه جا رو موندم که وقتی تو حلقه for متغیر 3 بار تکرار میشه و به ازای هر تکرار مقدارشم افزایش میشه . این مقدار رو به PORTE که مال اینیبل هاست میدم پایه سومش روشن نمی شه.

کد php:
for ( i=i<i++ )
         { 
N=2^i;

PORTE N;
           for( 
j=j<j++ )
             { 
PORTD j;

i*8;

j+S;

PORTB f[79];

}
          } 

ببینید!!!! دوستان میتونید کمک کنید؟ ممنون.

سلام محمد جان من الان این سوالت رو دیدم بگو مشکلت چیه و چه برنامه ای دقیقا میخوای بنویسی تا برات بنویسم .

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Shift Hesam.rar (اندازه: 57.33 KB / تعداد دفعات دریافت: 129)
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar
من به زبون C مسلط نیستم. ببخشید اگه اظهار نظر نکردم. یه چیزی که هست من فلوچارت رو نوشتم. فکر نکنم کار سختی باشه!

یه چیز جالب براتون دارم. کی دلش از این ساعتا میخواد؟ :-)

ساعت دیجیتالی با صدای تیک تیک خیلی زیبا همراه با ثانیه شمار LED . :-)

اگر کسی خواست میتونه بهم ایمیل بزنه تا سورس و فایل های PCB و طراحی صفحه نمایش رو بفروشم. چون خودم طراحی کردم و فایلو PDF کردم نیازی نیست که برید با CNC سوراخ کنید و هزینه زیاد بشه. فقط کافی فایل PDF رو پرینت بگیرید و با چسب ماتیکی اونو به پلکسی بچسبونید و با مته 1 روی نقشه سوراخ کنید. فقط همین! حتی PCB رو میتونید خودتون توی خونه بسازید. این ساعت کاملا ساخت خودمه. با کمترین هزینه. نکته قابل توجه این ساعت اینه که برد هاش به صورت ماژول طراحی شده تا در صورت بروز مشکل احتمالی یا ارتقای مدل ساعت، به مشکل بر نخوریم و خیلی راحت اونو تعویض کنیم. (ارتقا بدیم)
یک ساعت شیک و متفاوت برای محیط کار، اداره، مغازه و حتی برای اتاق خاب. میشه از اون به عنوان چراغ خاب نیز استفاده کرد. با آداپتور 5 ولت 1 آمپر..
moeinmasoumi@yahoo.com

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   pic.rar (اندازه: 181.22 KB / تعداد دفعات دریافت: 194)
پاسخ
 سپاس شده توسط amateur92 ، hesam_elc ، Pixar ، pedrame2

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت کتابخانه در اتمل استدیو Azadfalah 1 2,149 3-10-1395، 12:56 عصر
آخرین ارسال: امیرحسین
  جزئیات کامل ساخت ساعت و تابلوی چرخان فقط با 7 عدد LED Pixar 24 11,414 18-12-1394، 06:10 عصر
آخرین ارسال: shahin_w3
  ساخت مدارrf با پهنای باند 13.56MHZ amin773 0 916 16-9-1394، 02:15 عصر
آخرین ارسال: amin773
  کمک در ساخت ساعت با سون سگمنت milad.v1371 0 724 8-7-1394، 10:35 صبح
آخرین ارسال: milad.v1371
  نیازمند میکروکنترلر کار در ساخت درایو موتور osking 0 690 5-6-1394، 07:12 عصر
آخرین ارسال: osking
  مشکل در ساخت زمان 1ثانیه با تایمر 0 tabasoomtz 2 1,057 9-4-1394، 03:02 عصر
آخرین ارسال: Last_Days
  آموزش قدم به قدم AVR amin 37 26,809 30-11-1393، 12:52 عصر
آخرین ارسال: tabi
  تابلو ثابت با ال ای دی sajjad85 6 3,119 6-11-1393، 12:44 عصر