امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت تابلو روان 3 و 7 رنگ و آموزش ساخت تابلو چرخان
(31-5-1391، 04:43 عصر)sajjad85 نوشته است: سلام
من تابلو 7 رنگ رو تو پروتيوس شبيه سازي كردم ولي جواب نگرفتم فايلهاشو مي ذارم لطفا راهنمايي كنيد مشكل از كجاست
تابلو 7 رنگ
http://up.irdownload.net/do.php?id=273

وایسا شب میرسم خونه نگاه کارت میکنم. امیدوارم اشتباه از برنامه نباشه. از سیم کشی توی پروتیوس باشه ;-)
کتاب آموزش ساخت تابلوهای دیجیتال [email protected]
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar
دوست عزیز شما چندتا اشتباه داشتی. اول اینکه اینیبل منفی دیکدرها رو وصل نکرده بودی
دوم اینکه ستون و سطر ماتریست اشتباه بود.
سوم اینکه کلا اشتباه سیم کشی کرده بودی... :-)
این یه عکس از تابلو شما که برات درستش کردم

فایل ضمیمه هم گذاشتم. 2تا فایل هگز هست. یکیش سورس داره یکیش نداره :-)
جفتشو ببینید. در ضمن این نکته رو بگم که زیبایی تابلو روان به اینه که سر هم ساخته بشه. نه اینکه جدا باشه :-)

این هم یه عکس تبلیغاتی واسه خودم. اگر خواستید تماس بگیرید لطفا اس ام اس بدید..

منتظر دیدن نمونه های ساخته شما هستم. هر جا مشکل داشتید اینجا در میون بگذارید..

یکبار برای همیشه تابلو روان رو یاد بگیرید..

328 . 28.1.92

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   tablo 7rang proteus.rar (اندازه: 137.02 KB / تعداد دفعات دریافت: 638)
پاسخ
 سپاس شده توسط crz_boy ، hesam_elc ، Pixar ، behroz2010
دوستان عزیز طبق قولی که داده بودم، مبحث تابلوروان چند رنگ رو اینجا آموزش دادم. امیدوارم براتون مفید واقع شده باشه.. هرگونه سوال، مشکل، اظهار نظر، رفع عیب، نمونه کار و ... اگر دارید اینجا در میون بگذارید. این تنها چیزیه که منو دلگرم میکنه. سعی کردم تمام مراحل کار رو با عکس و فیلم نشون بدم. اگر استقبال از این مبحث خوب باشه، به زودی نحوه ساخت تابلو های روان چرخان رو آموزش بدم. به جرات میگم شاید انگشت شمار باشن کسانی که توی ایران اینو بلدن.. Cool

به هر حال برنامه نویسی اون تابلو پیچیده هست. پس باید این مبحث رو کامل گرفته باشید..
پاسخ
 سپاس شده توسط amateur92 ، kamran0080 ، nilofar1036 ، Pixar ، coloop ، a_mohammadi_m ، mesgari
من که بی صبرانه منتظر این آموزش هستم.
برای ساخت تابلو روان از چه نوع LED باید استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکم در مورد سخت افزار تابلو اگه میشه توضیح بدین؟؟؟؟؟؟؟ منظورم اینه که از چه نوع LED هایی استفاده کنیم مقرون به صرفه باشه
چون دیدم تو بازار ماتریس های آماده اش هستشConfused

یکم هم در مورد این کتابی که گذاشتین توضیح بدین؟!!!!!!!
زبون برنامه نویسی اش چیه؟ با چه نرم افزاری و کلا یه فهرست از مطالبش بزاریدHeart
پاسخ
 سپاس شده توسط kamran0080 ، Pixar
نوع led بستگی به کاربردتون داره. مثلا اگه از تابلو توی روز و دید مستقیم آفتاب هست، داخل پاساژ هست، فاصله چشم تا تابلو و ...
همه این ها باید مد نظر داشته باشی تا از چه نوعی استفاده کنی... led کلاهی، مات، لیزری و ...
منظورت از سخت افزار تابلو چیه؟ نقشه سخت افزار یک نمونه تابلو ساده رو توی سایت گذاشتم که.
من شخصا از ماتریس led استفاده نمی کنم. چرا؟ چون از جنسشون خوشم نمیاد. نورش منو راضی نمی کنه.. اگه یکیش بسوزه، کل ماتریس باید عوض بشه.
پاسخ
فکر کنم سوالاتم واضح بودنExclamationExclamation

منظورم از سخت افزار این بود که از چه نوع ال ای دی برای تابلو روان استفاده کنیم؟؟؟
همونطور که خودتون گفتین مثلا برای تو خونه و خب طبیعتاً فاصله ی 3- 4 متری از چه نوع ال ای دی بهتره استفاده کنیم و برای جاهای دیگه چطوره؟؟؟
اگه مشکلی نیست یه مختصری توضیح بدینHeart
آخه لحیم کاری اون همه ال ای دی وقت گیر نیست؟؟؟

بعدشم در مورد اون کتاب فهرست وار میشه توضیح بدین؟

تابلو روان چرخون چیه؟؟؟؟

در مورد نحوه شیفت کارکترها یا تصویر توی تابلو روان اگه میشه یه توضیح بدین منظورم الگوریتم برنامه نویسی اش هستش مثلا اگه جاروب سطری باشه و بخواهیم افقی تصویر رو حرکت بدیم ؟ فقط اگه ممکنه توی C توضیح بدینHeartHeartHeart
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar
(2-6-1391، 04:03 عصر)d_azad_b نوشته است: فکر کنم سوالاتم واضح بودنExclamationExclamation

منظورم از سخت افزار این بود که از چه نوع ال ای دی برای تابلو روان استفاده کنیم؟؟؟
سخت افزار یعنی نوع led؟!! پس جنس led میشه چی؟ :-)

همونطور که خودتون گفتین مثلا برای تو خونه و خب طبیعتاً فاصله ی 3- 4 متری از چه نوع ال ای دی بهتره استفاده کنیم و برای جاهای دیگه چطوره؟؟؟
برای محیط های سقف دار با نور معمولی led های مات در صورتی که جنس خوبی داشته باشن بهترین گزینه هست.
برای سایر موارد از led های کلاهی استفاده کنید.
led های اوال هم خوبه ولی جریان مصرفی بالایی دارن.

اگه مشکلی نیست یه مختصری توضیح بدینHeart
آخه لحیم کاری اون همه ال ای دی وقت گیر نیست؟؟؟

خب وقت گیر هست. ولی از هر نظر به صرفه تر هست. کار آسونی نیست. البته البته البته اگر برد ماتریس led رو خودتون طراحی کنید می تونید با زمان کمتری led ها لحیم کنید و سیم کشی کنید. ولی مثلا روی برد های سوراخ دار واقعا مشکل هست...

بعدشم در مورد اون کتاب فهرست وار میشه توضیح بدین؟

ببینید دوستان عزیز، من قصد ندارم اینجا رو به فروشگاه تبدیل کنم. فقط توی پست قبلی گفتم یه همچین کتابی نوشتم. اگه خواستید جدا از این تاپیک صحبت کنیم. ایمیل هم نوشتم. شما اگر سوالی دارید پیغام خصوصی بدید تا فهرست کتابو بهتون بگم. در کل اینو بگم که کتاب کاملی هست. پروژه های نوری داره. نمونه اش هم توی بازار نیست.. تماما حاصل تجربیات خودم هست.. قدم به قدم رو توضیح دادم. همین...

تابلو روان چرخون چیه؟؟؟؟

تابلو روان چرخان یه تابلویی هست که فقط و فقط با 1 ردیف led کار میکنه. روی یک محور میچرخه.

این led ها آنقدر سریع خاموش روشن میشن که نور رو متداوم و پیوسته میبینیم.

بنا به دلایل کاملا شخصی از قرار دادن عکسهای تابلو روان چرخان خودم معذورم :-)

در مورد نحوه شیفت کارکترها یا تصویر توی تابلو روان اگه میشه یه توضیح بدین منظورم الگوریتم برنامه نویسی اش هستش مثلا اگه جاروب سطری باشه و بخواهیم افقی تصویر رو حرکت بدیم ؟ فقط اگه ممکنه توی C توضیح بدینHeartHeartHeart

در مورد الگوریتم برنامه و راه اندازی اون در پست های قبلی توضیح دادم. خیلی راخت می تونید اونو به C بر گردونید.. من به C مسلط نیستم. اصلا بلد نیستم. ولی سعی میکنم یک نمونه برنامه رو براتون بگذارم
موفق باشید

میتونید این فیلمو دانلود کنید تا ببینید تابلو چرخان چیه

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   film tablo charkhan.rar (اندازه: 4.16 MB / تعداد دفعات دریافت: 833)
.rar   pic.rar (اندازه: 115.56 KB / تعداد دفعات دریافت: 106)
پاسخ
 سپاس شده توسط amateur92 ، crz_boy ، hesam_elc ، kamran0080 ، MRGH ، ehsan88 ، iranir ، Pixar
سلام دمت گرم داداش
خیلی عالی بود
فقط یه موضوعی که هست اینه که همشه ظاهر دستگاه مهمه( از نظر زیبایی )
بدنه تابلو رو از چی باید ساخت ؟ConfusedBig Grin
چارچوبش
مرسی
پاسخ
چارچوبو از قاب PVC میشه ساخت و هم از قاب فلزی. من تابلو ها رو میبرم کابینت ساز و برام قاب میسازه.. خیلی شیک و تمیز در می آد...

اون آقایی که تابلو 7 رنگ با پروتیوس ساخته بود نیومد کامنت بگذاره.. چرا؟!!! بیا بگو به کجا رسید؟ به دردت خورد؟ نمونه عملیشو ساختی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط blacktiger2089 ، kamran0080 ، ehsan88 ، Pixar ، mesgari
خيلي ممنون از راهنمايي و مطالب عاليتون انشالله اگه وقت كنم حتما تابلو 7 رنگ رو ميسازم
پاسخ
 سپاس شده توسط Pixar

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت کتابخانه در اتمل استدیو Azadfalah 1 899 3-10-1395، 12:56 عصر
آخرین ارسال: امیرحسین
  جزئیات کامل ساخت ساعت و تابلوی چرخان فقط با 7 عدد LED Pixar 24 9,902 18-12-1394، 06:10 عصر
آخرین ارسال: shahin_w3
  ساخت مدارrf با پهنای باند 13.56MHZ amin773 0 619 16-9-1394، 02:15 عصر
آخرین ارسال: amin773
  کمک در ساخت ساعت با سون سگمنت milad.v1371 0 480 8-7-1394، 10:35 صبح
آخرین ارسال: milad.v1371
  نیازمند میکروکنترلر کار در ساخت درایو موتور osking 0 438 5-6-1394، 07:12 عصر
آخرین ارسال: osking
  مشکل در ساخت زمان 1ثانیه با تایمر 0 tabasoomtz 2 698 9-4-1394، 03:02 عصر
آخرین ارسال: Last_Days
  آموزش قدم به قدم AVR amin 37 23,801 30-11-1393، 12:52 عصر
آخرین ارسال: tabi
  تابلو ثابت با ال ای دی sajjad85 6 2,806 6-11-1393، 12:44 عصر