امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمادگی برای آزمون ارشد برق
به علت حجم بالای مطالب در رشته مهندسی برق قبولی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد به نظر بنده دشوارتر از قبل شده چون سطح علمی سوالات انصافا بالاست و شما می بینید که میانگین درصد دروس افراد پذیرفته شده 30 تا 35 درصد است. هوشیارانه و با مدیریت زمان مطالعه دروس اگر صورت بگیرد قبولی دور از دسترس نیست. هر درسی بخشهای ساده هم دارد. نکات تستی هم دارد همه سوالات یک درس که پیچیده نیست بنابر این اگر مدیریت درستی بر مطالعه حاکم باشد با توجه به اینکه کسب 30 درصد در هر درس کافیست با صرف کمترین مقدار وقت می شود بیشترین نتیجه را گرفت . شناخت بخشهای ساده در هر درس و یادگیری روشهای تستی به نظر بنده کلید موفقیت در آزمون است . بسیار دیده ام کسانی که وقت زیادی گذاشتند و قناعت به درصد متوسط هم نداشتند در نهایت آنچه نصیبشان شد نمره منفی از تستهای پیچیده ای بود که به خاطر لجبازی بی منطق اتفاقا زمان زیادی هم در جلسه آزمون صرف آنها کرده بودند. آزمون ارشد صرفا با سواد بودن را به چالش نمی کشد هوشیاری و زیرکی هم می خواهد

به طور کلی در درس ریاضیات مهندسی در بخش نگاشت شما می تونید از این قضیه بسیار ساده نقطه یابی استفاده کنی که اگر یک نقطه بر روی مرز دامنه نگاشت انتخاب بشه در اثر نگاشت حتما باید بر روی مرز برد قرار بگیره...حالا برو ببین چند تا تست با همین نکته ساده میشه حل کرد . تعجب می کنی که اکثریت تستهای نگاشت با همین نکته حل میشه بدون اینکه لازم باشه شما به خواص انواع نگاشت آشنایی داشته باشی. کسی حرف منو می فهمه که یه ماه فقط خواص توابع نگاشت رو حفظ کرده و بازهم مطمئن نیست که یه وقت نگاشت تازه ای داده نشه که بلد نباشه . با دونستن این نکته دیگه اصلا مهم نیست که نگاشت تکراریه یا نیست چون همه چیز به یک جاگذاری ساده بستگی داره .... و یا در معادلات دیفرانسیل اینو می دونی که جواب معادله دیفرانسیل باید تو خوده معادله صدق کنه؟ پس برا چی انواع روش حل معادله یاد بگیریم ...گزینه ها رو در معادله داده شده تست می کنیم به همین سادگی....برو ببین چنتا تست با این روش حل میشه فقط وحشت نکن

[در درس ریاضیات مهندسی در بخشهای قضیه کوشی ریمان - نگاشت - سری فوریه - معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی

در درس معادلات دیفرانسیل در بخشهای معادلات مرتبه اول - معادلات مرتبه دوم - تبدیل لاپلاس - مسیرهای متعامد

در درس مدارهای الکتریکی در بخشهای مدارهای مقاومتی - مدارهای مرتبه اول و دوم - تبدیل لاپلاس - مدارهای دو دریچه ای - قضیه هم پاسخی - معادلات حالت

و در درسهای کنترل و بررسی سیستمهای قدرت نکات جالبی وجود داره که در عین سادگی با روشهای تستی و بسیار سریع شما رو به جواب می رسونه. من سعی می کنم اونهایی که جالبتر باشه رو در حد امکان براتون بگم

[بررسی اجمالی درس ریاضیات مهندسی برای کنکور کارشناسی ارشد :

در کنکور سراسری ارشد برق معمولا از بخشهای نگاشت و قضیه کوشی ریمان و سری فوریه و تبدیل فوریه و انتگرال فوریه و سریهای مختلط و انتگرال مختلط و معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی سوال می آید .

در بخش نگاشت بیش از نیمی از تستها با روش بررسی مرز دامنه و برد حل می شود .
در بخش معادلات کوشی ریمان که صرفا یک فرمول کوشی ریمان وجود دارد و نکته این است که به جای عملیات انتگرال گیری برای رسیدن به تابع مزدوج مختلط کافی است از گزینه ها مشتقات پیاپی بگیریم.
در بخش فوریه انواع روشهای عددگذاری قابلیت اجرا دارد که در اینجا امکان بیانش نیست.
در بخش سریها باید صرفا دو قانون در مورد سری لوران فهمیده شود و روش تستی چندانی ندارد.
در بخش انتگرال فوریه از نتایج سری لوران باید استفاده شود و نکات جدید چندانی ندارد.
در بخش معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی که به ظاهر بخش مشکلی است خوشبختانه 70 درصد تستها با جایگذاری مقادیر مرزی و اولیه در چهارگزینه حل می شود

( جزوه ای رو دارم در این موارد آماده می کنم که خیلی هم مختصر هست)
پاسخ
 سپاس شده توسط eagle ، salar-r
برای کلاسهای کارشناسی ارشد برق به نظرم استادای مدرسان شریف خیلی بهتر و قوی ترند.
دکتر جبه دار، دکتر لسانی، دکتر کاشی..
به نظرم اگه کسی میخواد کلاس بره اونجا رو انتخاب کنه، استادای پارسه که همه استاد دانشگاه آزاد شهرری هستن، ماهانم که اصلا معلوم نیست استادن یا دانشجو
پاسخ
 سپاس شده توسط salar-r
آقا بندگان خدا رو با این پست منحرف و چه بسا ناامید نکن.بنده هم پارسال کنکور دادم رتبه ام 28 شد ولی این تکنیکایی که شما میگی میتونه یک یا نهایتن دو گزینه رو حذف کنه و برا رسیدن به جواب باید حتما بلد باشی حل کنی وگرنه با تکیه به اون شانس 50% فقط میتونی نمره منفی خوبی بگیری.راهش هم فقط خوندن زیاده.خیلی زیاد تا مسلط بشی
پاسخ
سلام دوستان با آرزوی سالی خوش براتون
می خاستم بدونم گرایشهای ارشد برق گرایش الکترونیک چند تاست؟
تو یه سایت گفته بود الکترونیک دارای سه گرایشه طراحی دیجیتال و آنالوگ و ادوات میکرو و نانو الکترونیکه
اما تو دفترچه سراسری گرایشهایی مثل طراجی مدارهای مجتمع نوری و مدارسیستم هم هست میشه برام توضیح بدین
ممنونم
هرکس به خدا توکل کند خدا برای او کافی است.
[align=right]با کمک و لطف تو از جهنم عبور کردم. پروردگار عزیزم ممنونم.
1.3.1393 پایان 19 ماه تلاش

پاسخ
 سپاس شده توسط akbar8
(25-2-1391، 01:24 عصر)akbarby نوشته است: برای کلاسهای کارشناسی ارشد برق به نظرم استادای مدرسان شریف خیلی بهتر و قوی ترند.
دکتر جبه دار، دکتر لسانی، دکتر کاشی..
به نظرم اگه کسی میخواد کلاس بره اونجا رو انتخاب کنه، استادای پارسه که همه استاد دانشگاه آزاد شهرری هستن، ماهانم که اصلا معلوم نیست استادن یا دانشجو

به نظر من کلاسهای کنکور نصیر هم خوبه.
البته مهم اینه که توی یه برنامه پیش بری حالا با کلاس یا بی کلاس
پاسخ
از دوستان کسی نصیر رفته؟
پاسخ
من رفتم. کلاسهای نصیر رو رفتم. اما نظر نمیدم در موردشdont
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست برای پروژه قفل رمز دیجیتال با امکان کنترل 4 رله و کنترل هر 4 fun_9990 0 543 22-3-1393، 01:28 صبح
آخرین ارسال: fun_9990
  دانلود جزوه کلاسی و مجموعه تستهای کنکور ارشد الکترومغناطیس مهندس laleh_slm 0 1,809 19-4-1392، 11:03 صبح
آخرین ارسال: laleh_slm
  راهنمایی برای حل مدار dj kaka 5 3,109 15-9-1391، 11:03 صبح
آخرین ارسال: dj kaka
  لطفاً برای این مدار معادلات KCL را بنویسید elecgozar 7 2,419 9-9-1391، 11:45 صبح
آخرین ارسال: elecgozar
  راهنمایی برای کارشناسی ارشد برق mehdy_m20_b 0 1,068 21-7-1391، 07:39 عصر
آخرین ارسال: mehdy_m20_b
  درخواست کلید آزمون کارشناسی ناپیوسته برق91 امیر حسینی 4 1,572 23-6-1391، 12:48 عصر
آخرین ارسال: whiteboy
  درخواست جزوه برای درس خطوط انتقال مخابراتی eagle 1 2,777 12-2-1391، 11:28 صبح
آخرین ارسال: bijannnet
Rainbow چه کتاب های برای کنکور کاردانی به کارشناسی بخونم بهتره؟ saeedking2012 25 7,774 19-1-1391، 10:16 عصر
آخرین ارسال: mahsa55
  جزوه مدار و ماشین برای آزمون ارشد ani 4 5,260 15-1-1391، 01:38 عصر
آخرین ارسال: ali61karimi
  دانلودرایگان جزوات کنکور ارشد برق - پروژه های برق - آموزش نرم افزار ani 0 884 26-12-1390، 09:58 عصر
آخرین ارسال: ani

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان