نظرسنجی: با ايجاد اين مبحث چقدر موافقيد ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
زياد
50.00%
1 50.00%
متوسط
0%
0 0%
كم
50.00%
1 50.00%
مجموع 2 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSP
Bug 
سلام ، برايه ساخت برد با آيسي dsp كسي آمادگي ايجاد يه مبحث جديد آموزشي در زمينه راه اندازي و ساخت برد رو داره؟
لطفا نظر بديدIdea
پاسخ
 سپاس شده توسط akbar8
من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ولی خیلی دوست دارم رو این مبحث کار کنم چون خیلی مباحث کار شده تو این زمینه تو ایران کمه.
با کمک دوستان میشه این مبحث بسیار مهم رو به جای خوبی رسوند.
پاسخ
 سپاس شده توسط analyst
من به طور عملی با پردازنده های DSP کار نکردم ، ولی بعضی از تکنیکهای پردازش سیگنال رو روی میکرو پیاده کردم،من هم مشتاقم با این پردازنده ها کار کنم،ولی خب قطعا قبل از هر چیز شما باید مشخص کنید که روی چه موضوعی میخواهید کار کنید،چرا که DSP ها هم قیمت بالایی دارند و هم دارای خانواده های گسترده ای هستند،آیا نیاز به چیپی دارید که سخت افزار لازم برای محاسبات اعشاری رو داشته باشه(Floating Point) یا ممیز ثابت کفایت میکنه؟ پردازش مورد نظر شما چقدر پیچدگی داره؟ چرا که شاید راه حل ارزان تری مثل میکروهای مبنتنی بر ARM پاسخگو باشه.
خلاصه این که شما بحث تون رو بیشتر باز کنید که بشه راهنمایی(در حد سواد و توانایی البته!) کرد.
و این رو هم بگم که صرف راه انداختن یک DSP هر چند کاری خیلی جذاب هست ولی از اون مهمتر بحث تئوری کار پردازش مورد نظر هستش،بنابراین پیشنهاد میکنم یک گام به عقب برگردید و اون چیزی که میخواین با DSP انجام بدید رو بیان کنید،گام نهایی سخت افزار خواهد بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط flight ، arm9mcu ، analyst
Bug 
سلام مهندس ، طراحیه یه pcb برایه یکی از DSP هایه سری 6000 از TI تو برنامم بود،
هدفم طراحیه یه برد آمورشیه واسه DSP
البته سعی میکنم که حتما FPGA رو هم برایه کاراییه بالاتر در طراحی لحاظ کنم
یا علی.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان