امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سلام کمک برای روشن کردن 700 عدد led
میخواستم راهنماییم کنین که چطوری میتونم 700 تا لامپ ال ای دی رو توسط کد های دیجیتال و بصورت تک به تک روشن و خاموش کنم
پیشاپیش ممنونم از لطف دوستان
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
سلام
برای اینکار روش های مختلف وجود داره بهترین و جدیترین تکنیکی که استفاده میشه استفاده از آی سی های WS2811 هست. در این روش برای هر 3 LED یک آی سی قرار می دهند و آی سی ها با هم سری می شوند.
برای اطلاع بیشتر  دیتاشیت  را مطالعه کنید.سوالی داشتید در خدمتم.

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
سلام ..ممنون امیر حسین عزیز
روش جالبی هست ولی بنظرم طراحی بورد و پالس ساعت دقیقی رو میطلبه این طرح
لطفا روش ساده تری بگین  خیلی ممنونم
پاسخ
 سپاس شده توسط امیرحسین
(26-7-1395، 09:36 عصر)mahshar نوشته: سلام ..ممنون امیر حسین عزیز
سلام
اتفاقا نیاز به کلاک خاصی نیست مثلا می تونید درایورش رو کامل خریداری کنید حدود 100 تومن قیمت داره و ال ای دی ها رو پشت سر هم ببندید. حتی نمونه ای از LED هم هست که درون خود این چیپ رو داره و کار شما رو آسونتر می کنه.
به راحتی می تونید یک فیلم یا عکس را بر روی LED های خود پخش کنید . کافیه نرم افزار LED EDIT رو نصب کنید و فیلم رو بهش بدید. نرم افزار به شما یک فایل میده که باید درون مموری کارت قرار بدید و درون درایور بگذارید . سپس وقتی درایور رو روشن کنید بر روی led ها همون فیلم یا عکس یا هر افکتی که دوست دارید نمایش پیدا می کنه.
در واقع می تونید پروژه خود را بدون هیچ دردسری به یک TV شهری تبدیل کنید.
اگر اطلاعات بیشتری خواستید بگید بهتون بگم. خودم قبلا با این روش استیج رقص برای تالار ساختم.
اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید .
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پاسخ
(5-8-1395، 01:12 صبح)امیرحسین نوشته:
سلام
اتفاقا نیاز به کلاک خاصی نیست مثلا می تونید درایورش رو کامل خریداری کنید حدود 100 تومن قیمت داره و ال ای دی ها رو پشت سر هم ببندید. حتی نمونه ای از LED هم هست که درون خود این چیپ رو داره و کار شما رو آسونتر می کنه.
به راحتی می تونید یک فیلم یا عکس را بر روی LED های خود پخش کنید . کافیه نرم افزار LED EDIT رو نصب کنید و فیلم رو بهش بدید. نرم افزار به شما یک فایل میده که باید درون مموری کارت قرار بدید و درون درایور بگذارید . سپس وقتی درایور رو روشن کنید بر روی led ها همون فیلم یا عکس یا هر افکتی که دوست دارید نمایش پیدا می کنه.
اگر اطلاعات بیشتری خواستید بگید بهتون بگم. خودم قبلا با این روش استیج رقص برای تالار ساختم.

سلام  مجدد خدمت شما امیر حسین عزیز و بقیه  دوستان
بطور کلی ال ای دی نماد پروژه من هست و در اصل 700 عدد سولونوئید رو میخوام کنترل کنم
در ضمن به هیچ عنوان در یک زمان واحد به بیش از خروجی فعال نیاز نیست
یعنی هر لحظه  فقط یه خروجی روشن اون هم با زمان تقریبا یک ثانیه به بالا
من 17 سال پی الکترونیک خوندم و زیاد با مدارات جدید آشنایی ندارم
بعدا در مورد همین طرح به تفصیل توضیح میدم اگر خواستید 
میشه با ماژول های ال ای دی درستش کرد ؟مثلاhttp://xeos.ir/portfolio/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-2%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86/
پاسخ
(5-8-1395، 09:04 عصر)mahshar نوشته:
(5-8-1395، 01:12 صبح)امیرحسین نوشته:
سلام

سلام  مجدد خدمت شما امیر حسین عزیز و بقیه  دوستان
بطور کلی ال ای دی نماد پروژه من هست و در اصل 700 عدد سولونوئید رو میخوام کنترل کنم
در ضمن به هیچ عنوان در یک زمان واحد به بیش از خروجی فعال نیاز نیست
یعنی هر لحظه  فقط یه خروجی روشن اون هم با زمان تقریبا یک ثانیه به بالا
من 17 سال پی الکترونیک خوندم و زیاد با مدارات جدید آشنایی ندارم
بعدا در مورد همین طرح به تفصیل توضیح میدم اگر خواستید 
میشه با ماژول های ال ای دی درستش کرد ؟مثلاhttp://xeos.ir/portfolio/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-2%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86/

خب زودتر می گفتید   Smile
برای اینکار استفاده از دیکدر توصیه میشه
دیکدر یک مدار ترکیبی است که اطلاعات باینری حاصل از n ورودی را به (2 به توان n) خروجی مجزا تبدیل می کند. مثلا دیکدر 3 به 8
برای اطلاعات بیشتر این فایل رو مطالعه کنید آموزش خوبی هست.
سوالی داشتید بازم در خدمتیم.

پاسخ
 سپاس شده توسط mahshar
واقعا ممنونم از راهنماییت
میشه یک آی سی ارزان و قابل توسعه  دیکدر معرفی کنید؟
راستی پیشنهادی برای بافر کردن سولونوئید ها ندارید؟البته روش  کم هزینه تر نسبت به رله Confused
پاسخ
(8-8-1395، 01:39 عصر)mahshar نوشته: واقعا ممنونم از راهنماییت
میشه یک آی سی ارزان و قابل توسعه  دیکدر معرفی کنید؟
راستی پیشنهادی برای بافر کردن سولونوئید ها ندارید؟البته روش  کم هزینه تر نسبت به رله Confused

روش دیگه استفاده از آی سی های latch هست که کار شما را خیلی نسبت به روش قبلی راحت تر می کند. مدل آی سی هم معرفی کردم.
 میکروکنترلر ها دارای پایه های محدود در ورودی و خروجی می باشد ، گاهی لازم است که تعداد ورودی و خروجی مدار بیش از اندازه پایه های یک میکرو کنترلر باشد ؛ در این هنگام شما باید دنبال تراشه های برای انجام این کار باشید ، البته توجه داشته باشید که هر کاری هم که بکنید سرعت شما کم می شود در این متن استفاده از تراشه ۷۴HC573 , 74HC373 را بیان می کنم و در پست بعدی کار با ۷۴۵۹۵ که یک لچ با ورودی سری و خروجی موازی می باشد بیان خواهد شد  
  •  استفاده از ثبات های(Latch) موازی 
ثبات ها مداراتی می باشند که یک مقدار را گرفته و با تحریک یک پایه از آن، دیتا را درون خود نگه
(قفل) می دارند و در هر زمان می توانیم آن را به خروجی بدهیم که در این صورت با دادن هر مقدار در ورودی تاثیری در خروجی ملاحظه نمی شود.تراشه های TTL مانند ۷۴۳۷۳ , ۷۴۵۷۳ دو مدل لچ یا ثبات می باشند ، تفاوت این دو ثبات در محل قرار گیری پایه های ورودی و خروجی می باشد. 

• آشنایی با عملکرد تراشه ۷۴HC573 :
  •  

تراشه ۷۴۵۷۳ از خاواده TTL می باشد ، این آی سی دارای ۲۰ پایه که پایه ۱۰ زمین و پایه ۲۰ پایه تغذیه مدار می باشد ؛ پایه ها به شماره ۲ تا ۹ ورودی که به ترتیب با نام D0 – D7 نام گذاری می شوند ، و خروجی ها پایه ۱۲ تا ۱۹ می باشند که با نام Q0-Q7 موجود می باشند؛ به غیر از موارد بالا این تراشه دارای دو پایه کنترلی به نام LE که همان فعال ساز latch وOE که فعال ساز خروجی می باشد وجود دارد .در این تراشه تا زمانی که ورودی LE را در سطح یک نگه داریم مقادیر ورودی ها در خروجی ظاهر می شوند، وهر تغییری در ورودی باعث تغییر در خروجی می شود.  رنگ قرمز به معنای یک منطقی و آبی به معنای صفر  

حالت بعدی که پایه LE را دوباره به سطح LOW بر گردانیم دیگر اطلاعات خروجی از ورودی تبعیت نخواهد کرد و در آخرین وضعیت قفل می شود.  

پس می توانیم ورودی چند آی سی را به هم متصل کرده و به یکی از پورت های ورودی و خروی میکرو دهیم بدین صورت پورت میکرو را گسترش داده ایم،سپس یک از پایه های LE لچ ها را به یک پین میکرو متصل کرده. پایه OE را جهت فعال نمودن خروجی ها به صفر وصل می نماییم. حالا میکرو اطلاعات هر لچ را در پورت متصل به ورودی لچ ها قرار می دهد ما فقط لچی اطلاعات خود را در خروجی قرار می دهد که پایه LE آن از طریق میکرو به سطح یک رفته و دوباره صفر شود، همچنین اطلاعات
ذخیره شده در سایر لچ ها بدون تغیزیر باقی می ماند.

همانطور که دیده می شود ، با ۳ ثبات ظرفیت میکرو سه برابر شد، این مدار محدودیتی از بابت افزایش ظرفیت ندارد ودر صورتی که تعداد لچ ها بیشتر از ۸ باشد ؛ می توانید توسط دکدر کار کنترل پایه های LE را انجام داد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_amin ، mahshar
بسیار ممنون مفید و کاربردی بودند به حدی که دیگه مشکلی در مدارات دیجیتال وجود ندارد
فقط موضوعی که حل نشده تهیه سولونویید دستساز برای ایجاد کشش میباشد که در اندازه دایره و به قطر یک سانتی متر)و با استفاده از آهنرباهای نئودمیوم هم جوابگو نیست(بیش از 75 مورد سیم پیچی تست شده
نمیدان شما استاد عزیزم تا چه حدی در مورد فرش دستباف اطلاعاتی دارید
من قصد دارم چله هوشمندی که برای نابینایان هم امکان بافت  قالی فراهم میکند بسازم
البته این دستگاه قبلا ساخته شده ولی قیمت بالای 45 میلیونی آن از عهده مددجویان بهزیستی و غیره خارج است
اجرکم عندالله
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_amin ، امیرحسین
سلام خدمت دوستان عزیز
متاسفانه تهیه 700 عدد سولونویید در عرض یک متر  عملی نشد
من میخواستم سیتم ریل و پیچ رو هم  قبل از نا امیدی امتحان کنم
برای ایجاد ریلی با حداکثر 15 سانتی متر جابجایی بهتره از بال اسکرو استفاده کنم یا لید اسکرو؟
بهترین نوع مدار الکترونیکی میکرو دستساز هست برای هدایتشیا با آردینو هم میشه ساخت؟
در ضمن حداکثر وزن روی ریل که بصورت افقی قرار دارد یک کیلو گرم هست
پیشاپیش از لطفی که دارید ممنونم
پاسخ