امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برد صنعتی ARM
با سلام

منوال رو کامل دیدم و طبق اون اجرا کردم اما متاسفانه هیچ کدوم از اطلاعات مربوطه روی LCD نمیاد!!
احتمالا بایاسش پاک شده. کسی که قبلا کار کرده باهاش یه بار فرمتش کرده.
پاسخ
با عرض سلام
وقتی شما با نرم افزار "sd fusing" اس دی کارد رو انتخاب و میکنید و فایل uboot رو انتخاب می کنید و استارت رو میزنید در واقع uboot همون bootloader یا به قول شما بایوس هست که دارید پروگرام می کنید روی sd! یعنی چه روی میکرو بوت لودر باشه و نباشه , شما اون رو روی sd زدید! در ضمن اون اطلاعاتی که قراره ببینید روی lcd نیست که! در نرم افزار سریال هستش! روی میکرو برنامه ای نیست که بخواد رو lcd چیزی نمایش بده! میکرو وقتی در حالت بوت از sd قرار گرفت و ریست شد برنامه روی sd رو اجرا می کنه و در اون برنامه نوشته شده که مثلا فلان متن رو با ارتباط سریال ارسال کن و نرم افزار سریال هم اونها رو در صفحه کامپیوتر شما نشون میده! در واقع این متون همان راهنمای دستورات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم عامل هستند. پس از نصب کامل سیستم عامل و ریست شدن میکرو اون موقع اگه سیستم عامل شما درست باشه شروع میکنه به درایو کردن lcd و... . اگه مطمئنید که دقیقا مثل منوال کار کردید و جواب نگرفتید حتما بردتون مشکل داره! ببرید پردازش سبز شاید مشکلش رو حل کنند.
با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط polestar
اقای کاوه شیرزادی طی یک پیغام خصوصی این سوال هارو از بنده داشتن که فکر کردم اینجا بودنش خالی از لطف نیست
از دیگر دوستان هم خواهشمندم که سوالای خودشونو در انجمن مطرح کنید تا دیکر دوستان هم بتونن استفاده کنن یا در موردش بحث بشه و نظر بدن (پیغام خصوصی برای مطرح کردن موارد خصوصی هستdont)
با تشکر

کاوه شیرزادی نوشته: سلام

من با میکرو و plc کار کردم.
میکرو تو صنعت خیلی نویز پذیره --------> پروژه هام رو کردم plc

چند سوال داشتم :

1 - بردهای آماده ARM تو صنعت جواب میده ؟
2 - خودتون تجربه کار صنعتی با بیسکویت پی سی داشتید.؟
3 - شرکت معتبر داخلی رو میشناسین جهت خرید...؟

با تشکر
سلام

اولا این بردهای شما هست که نویز پزیره نه میکرو ها
مگه شما فکر میکنید توی همون PLC های شرکت زیمنس یا تله مکانیک از چی استفاده شده ؟؟؟
تا حالا توی یکی از PLC های LOGO زیمنس یا تله مکانیک رو باز کردید ؟؟؟؟
باید خدمت شما عرض کنم که در برد هرجفتشون که به قول شما صنعتی هستند از میکرو کنترل AVR استفاده شده
پس این میکرو نیست که نویز پزیره برد های شما هست که اصولی طراحی نشده و نویز پزیرند و موجب از کار افتادن میکرو میشن
ولی سوالا
1 - این بردهای اماده صنعتی نیستند (البته اگر منظور شما این بردهای MINI6410 یا MINI2440 باشد) و بیشتر برای اموزش طراحی شده اند و یه جور استارتر کیت هستند فقط با پردازشگرهای پرسرعت و امکانات بالا مثل موبایل
2 - بله تجربشو دارم ولی با بیسکویت پی سی نه با این بردهای اموزشی بیسکویت پی سی با این بردهای اماده فرق داره حتما یه نمونه عکس از بیسکویت پی سی براتون میزارم پرسسور بیسکویپ پی سی ها اکثرا با پرسسورهای X86 تولید میشه
اگر پشت مونیتورهای LCD رو دقت کنید کنید یه چهارتا جای پیچ دارن به فاصله 10 سانت در 10 سانتی متر این همان جای پیچ شدن بیکویت پی سی ها هست!!!
3 - نه ولی اگر توی اینترنت یه جستجوی ساده بکنید پیدا میکنید ولی اگر نتونستید بفرمایید تا بنده براتون پیدا کنم
در ضمن برای استفاده از بیکوست پی سی ها باید برنامه شما در وحیط ویندوز یا داس یا لینوکس باشد.

به همین سادگی At
اگر مطلبی مفید بود سپــــاس واگر مفیدتر بود دادن اعتبار را فراموش نکنید dont
به پيغام خصوصي ها فقط در صورت واقعا خصوصي بودن پاسخ داده خواهد شد Confused

پاسخ
 سپاس شده توسط arm9mcu
(15-5-1391، 10:50 صبح)محسن سینا نوشته: سلام به شما مهندس (arm9mcu)
دست شما درد نکنه بابت راهنمایی و کمکتون. لینک سایر منوالهای این برد هم دارید برامون بفرستید؟ خودم هم دارم سعی میکنم از طریق سرچ پیدا کنم اما هنوزنتونستم. راستی می تونم ایمیل ازتون داشته باشم؟ یا جوری که سریعتر بشه ارتباط برقرار کنم باهاتون اگه ممکن باشه. ممنونم

مهندس (arm9mcu)

توی pdf اطلاعات بعد از بوت کردن هست. راستش من نمیتونم بوت لودر رو به SD منتقل کنم یا nand flash. بعلاوه اینکه پس از استفاده از پورت کام اطلاعات داخل برد لود نشد. فکر کنم bios برد پاک شده باشه. اون تنظیمات باد ریت رو هم انجام دادم. یه سی دی پیدا کردم از همین شرکت مربوط به مشخصات منوال برد. اما خودشون درستش کردند.

سلام.امکانش هست این فایلها رو دوباره اپلود کنید؟ ظاهرا حذف شده.من میخام ویندوز CE رو نصب کنم روی این برد و هیچ داکیومنتی ندارم!
پاسخ