امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش Pspice و Orcad
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. من تو اینترنت گشتم و در رابطه با آموزش نرم افزارهای Pspice و Orcad چند تا کتاب پیدا کردم که حالا موندم کدومشون رو بخرم. لیست کتابها رو بهتون میگم شما بگید که از کدومشون استفاده کنم و بیشتر به دردم میخوره.
1- راهنمای جامع pspice
نویسنده : مارک هرنیتر با ترجمه علی مالکی-کانون نشر علوم
2- مرجع کامل pspice schematic
نویسنده : محمد رضا مدبرنیا-انتشارات نص
3- ترسیم و شبیه سازی مدارات الکترونیکی با orcad
نویسنده : لیلا صفری-انتشارات بهینه
4- مرجع کامل pspice با استفاده از orcad برای مدار و الکترونیک
نویسنده : پروفسور محمد رشید با ترجمه آقایان بنوازی و ریاضی-انتشارات نص

اگه لینک دانلود کتابها رو دارین لطفا برام بزارین. خیلی ممنون.
پاسخ
می تونی بری از اینجا دانلود کنی http://profsite.sttu.ac.ir/nasrabadi/teaching-courses
خوب گفته.
پاسخ
توی همین انجمن من یه فیلم آموزشی نرم افزار orcad رو گذاشتم می تونی دانلود کنی
امیرالمومنین (ع) میفرماید:چه بسیار جواب که پاسخ آن سکوت است

پاسخ
سلام یک سوال از نرم افزار ارکد داشتم لطفا کمکم کنید : 1- با فرض بتا برابر با 100 مقادیر مقاومتهای مجهول R1 و R2 را بدست بیارید برای داشتن جریان IC برابر با 1 میلی آمپر2- بعد با مقادیر بدست آمده بهره مدار رو بصورت تئوری حساب کنید3- در مرحله بعد مدار رو با توجه به مقادیری که برای مقاومتها بدست آوردید در نرم افزار orcad capture9.2 یا هر ورژن دیگه شبیه سازی کنید و مقادیر جریان IC و Vce را بدست آوردید. بعد نمودار بهره اون رو بدست آورید.4- در مرحله بعد برای داشتم فرکانس قطع پایین 10 هرتز مقادیر خازنها C1 و C2 را بدست آورید(بصورت تئوری)5- بعد با توجه به مقادیر بدست آمده برای خازنها در نرم افزار تحلیل AC مدار را انجام بدهید و نمودار آن را بدست آورید و فرکانس قطع پایین و بالا را بدست آورید.
مشکلی که دارم برای بند سه توی نرم افزار ارکد از طریق بایاس پوینت که محاسبه میکنم I C  صفر بدست میادو باقی مقادیر اشتباه برایsin 1000t   منبع جایگذاری شده رو v ac , dc رو چی باید بدم فکر کنم مشکلم اینه 

پاسخ